• 0

Święto Szkoły 2010

25 listopada 2010r. W naszej szkole obchodziliśmy Święto Patronki Szkoły: Marii Skłodowskiej – Curie. Obchody rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu szkoły i obejrzenia inscenizacji o Patronce przygotowanej przez kółko teatralne.
Tegoroczne święto w klasach IV- VI zdominowały nauki ścisłe. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki matematyczne, obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów klasy 6b, klasy szóste rywalizowały ze sobą w konkursie przyrodniczo- ekologiczno-matematycznym. Pasjonaci gry w szachy mogli uczestniczyć w rozgrywkach szachowych, które przeprowadził Przemek, absolwent naszej szkoły, obecnie student AGH. Na koniec uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty plastyczne malując plakaty: „ Moja szkoła w różowych okularach.”.
Uczniowie klas I-III rysowali piękne portrety Patronki, obejrzeli ciekawy film animowany o życiu i pracy naszej noblistki, uczestniczyli w konkursie wiedzy o Marii Skłodowskiej- Curie.
Uświetnieniem obchodów był koncert muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Krakowie ul. Józefińska, który odbył się w Sali Balowej DK Dwór Czeczów.

Lidia Salawa


  • 0

Konkurs rękodzieła artystycznego „Barwy Jesieni”

Category : Z życia szkoły

Pracownia Animacji Środowiskowej Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie zaprosiła dzieci i młodzież do udziału w konkursie rękodzieła „Barwy jesieni”.
Konkurs miał na celu propagowanie i upowszechnianie różnego rodzaju technik rękodzielniczych oraz uwrażliwienie na piękno przyrody. Technika wykonania była dowolna z szeroko rozumianego rękodzieła (np. mozaika, haft, szydełkowanie, patchwork, modelowanie, itp.), z wyłączeniem tradycyjnych technik plastycznych takich jak malarstwo, rysunek.
Jury brało pod uwagę następujace kryteria: pomysłowość, samodzielność wykonania, estetykę pracy.
Rozstrzygnięcie konkursu oraz wystawa podsumowująca oraz warsztaty decoupage’u dla laureatów odbyły się 29 listopada 2010 roku. Wśród laureatów znalazł się uczeń klasy Ib naszej szkoły Michał Słomak, który uzyskał wyróżnienie w tym konkursie. Gratulujemy!!!

Tekst i zdjęcie wychowaca klasy Ib Marta Biernat


  • 0

Konkurs plastyczny „Boże narodzenie”

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Szkoła Podstawowa nr 157 w Krakowie zorganizowała konkurs plastyczny „Boże Narodzenie”.
Celem konkursu było rozwijanie i poszerzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań plastycznych, zachowanie tradycji bożonarodzeniowych.
Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych.
Zadaniem uczestników było przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia w postaci płaskiej pracy plastycznej lub ozdoby świątecznej. Każdy uczestnik mógł wykonać jedna pracę w każdej kategorii.
Uczniowie klas młodszych naszej szkoły wykazali się dużą inwencją i polotem. Prace plastyczne, które wykonali były bogate w symbolikę, postaci, zdarzenia związane z Bożym Narodzeniem (były szopki, anioły, pięknie nakryty świąteczny stół, choinka). Korzystając z wyobraźni i wyczucia przedstawili swoje wizje przy pomocy kształtów, bogactwa kolorów i udanej kompozycji.

W kategorii prac plastycznych płaskich nasi uczniowie uzyskali następujące lokaty:
II miejsce : Patrycja Pater z klasy Ib (opiekun Marta Biernat)
wyróżnienie: Klara Weichönig z klasy Ib (opiekun Marta Biernat)
wyróżnienie: Kamila Kowalska z klasy Ib (opiekun Marta Biernat)
wyróżnienie: Oliwia Dąbrowska z klasy Ib (opiekun Marta Biernat)
wyróżnienie: Oskar Setlak z klasy IIb (opiekun Jadwiga Puto).

W kategorii prac przestrzennych nasi uczniowie uzyskali następujące miejsca:
I miejsce: Kamila Kowalska z klasy Ib (opiekun Marta Biernat)
II miejsce: Andrzej Jakosz z klasy Ib (opiekun Marta Biernat).

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: wychowawca klasy Ib Marta Biernat


  • 0

Konkurs plastyczny „Inspiracja Dziełem Sztuki”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Inspiracja dziełem sztuki”, którego celem było:
* kształtowanie wśród uczestników emocjonalnego stosunku do dzieł sztuki z różnych dziedzin twórczości: malarstwa, rysunku, muzyki, architektury, teatru, filmu, fotografii;
* poznanie dziedzictwa kulturowego różnych regionów świata,
* poszukiwanie inspiracji plastycznych w świecie sztuki,
* propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik plastycznych.

Przedmiotem konkursu były prace plastyczne będące wynikiem inspiracji innym dziełem sztuki. Techniki jakimi można było wykonać pracę to: grafika, rysunek, kolaż płaski, płaskorzeźba. Każdy uczestnik mógł wykonać jedna pracę.
Uczniowie naszej szkoły stworzyli prace inspirowane malarstwem abstrakcyjnym.

Wśród laureatów tego konkursu znaleźli się:
Jakosz Andrzej z klasy Ib (opiekun Marta Biernat), który zajął III miejsce
Kowalska Kamila z klasy Ib (opiekun Marta Biernat), która uzyskała wyróżnienie
Marzec Jagoda z klasy Ib (opiekun Marta Biernat), która uzyskała wyróżnienie
Trzaska Paulina z klasy Ib (opiekun Martya Biernat), która uzyskała wyróżnienie
Gaweł Mateusz z klasy IIIa (opiekun Renata Tylek), który zajął III miejsce
Mielec Sebastian z klasy IIIa (opiekun Renata Tylek), który uzyskał wyróżnienie

Rozdanie nagród miało miejsce 15 grudnia 2010 roku w Klubie Kultury MYDLNIKI.
Laureatom gratulujemy!!!

opracowanie: Renata Tylek, Marta Biernat


  • 0

Spotkanie pierwszaków z Mikołajem

Na ten dzień czekały wszystkie grzeczne dzieci Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 124.Miały się spotkać ze św. Mikołajem. I tak się stało. Ale niespodzianek było więcej.

Najpierw niepewność czy autokar dojedzie na czas. Ulice były zasypane śniegiem, a Kraków „zakorkowany”. Ale się udało.

Wpadliśmy w ostatniej chwili. Już się zaczynało przedstawienie „ Sto całusów księżniczki.” Krakowski Teatr Współczesny zachwycił młodych widzów. Spektakl, oparty na baśni H. Ch. Andersena „Świniopas”, był pełen humoru, pogodnych piosenek i zabaw interaktywnych.

Najlepszy jednak był finał przedstawienia. Nagle zaczął sypać śnieg i z białych wirujących gwiazdek wyłonił się On, święty Mikołaj. Był najprawdziwszy. W czerwonym stroju, z długą białą brodą i dzwoneczkami w ręce przykuł uwagę całej widowni.

Najpierw gromkim głosem obwieścił swoje przybycie, a potem zaczął rozdawać prezenty. Dzieci wychodziły na scenę mocno stremowane, ale na szczęście św. Mikołaj nie zadawał trudnych pytań (np. „czy byłeś grzeczny”) i każdy dostawał prezent.

Powrót do szkoły minął błyskawicznie. Każdy przecież musiał zobaczyć, co dostał od Mikołaja. Prezenty były trafione, bo wszyscy mieli wesołe, ucieszone miny.

Szkoda, że św. Mikołaj przyjeżdża tylko raz w roku.

Opracowanie: Katarzyna Kerep


  • 0

Spotkanie „jasełkowe w klasie 1 A”

13 grudnia 2010 roku odbyła się w naszej klasie wyjątkowa uroczystość.
Na klasową wigilię przybyli najmilsi goście-Rodzice pierwszaków. Spotkanie przebiegło w miłej, rodzinnej i bardzo świątecznej atmosferze. Dzieci przygotowały niespodziankę, wystawiły „Jasełka”. Przyłożyły się do występu bardzo solidnie. Pięknie recytowały teksty, wzruszająco śpiewały kolędy i grały na tamburynach, kołatkach i dzwonkach.

Kiedy do szopki przybyli trzej królowie na sali zapanował podniosły nastrój. Rodzice byli zachwyceni. Nikt nie zauważył drobnych „wpadek”, bo całość wypadła wspaniale.

Po przedstawieniu wszyscy życzyli sobie Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku. Zobaczcie nasze zdjęcia, które zrobili Rodzice w czasie klasowej wigilii.

opracowanie:
Katarzyna Kerep


  • 0

Konkurs wiedzowy Krakusek – 6 edycja

Konkurs adresowany jest do uczniów klas III szkół podstawowych. Jego celem jest zachęcenie dzieci do poznawania Krakowa, jego zabytków i tajemnic, zdobycie i poszerzenie wiedzy na temat tego wspaniałego miasta.

Organizatorzy: Zamek Królewski na Wawelu
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego – Kraków
Akademia Żakowska – Kraków
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – Oddział Kamienica Hipolitów

W ramach Konkursu Wiedzy o Krakowie „Krakusek” uczniowie klas trzecich wzięli udział w lekcji muzealnej „Dzień króla na zamku”, na Zamku Królewskim na Wawelu, gdzie poznali życie króla Zygmunta Starego i jego poddanych.

Na kolejnej wycieczce (8 grudnia) pod hasłem „Życie codzienne w dawnym Krakowie” odbyły się zajęcia edukacyjne organizowane przez Akademię Żakowską. W trakcie wycieczki uczniowie poznali Kraków, jego zabytki i tajemnice spacerując po uliczkach naszego miasta. Odbyły się również warsztaty muzealne w Kamienicy Hipolitów.

Te dwa wyjścia są pomocą w zdobyciu wiedzy i przygotowaniu się do konkursu, który odbędzie się w dwóch etapach:

* pierwszy etap (szkolny) uczniowie będą pisali 12 stycznia 2011 roku na terenie swoich szkół;

* drugi etap odbędzie się 22 lutego 2011 roku o g. 10.00 w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym Zamku Królewskiego na Wawelu.

ŻYCZYMY UCZNIOM KLAS TRZECICH JAK NAJLEPSZYCH WYNIKÓW W KONKURSIE!!!

Opracowała Renata Tylek


  • 0

Konkurs plastyczny „Nasza choinka”

Dwór Czeczów serdecznie zaprosił dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pt. NASZA CHOINKA.

Celem konkursu było wykonanie ozdoby choinkowej z różnych dostępnych materiałów. Liczył się pomysł, oryginalność i estetyka pracy. Uczestnikami konkursu mogły być przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nadesłane prace mogły być płaskie i przestrzenne.

Finał konkursu nastąpił 7 grudnia 2010 w Dworze Czeczów. Rozdanie dyplomów i nagród poprzedziło przedstawienie „W pogoni za śniegiem” w wykonaniu aktorów Teatru Projekt AJ. Nagrody laureatom wręczał sam Święty Mikołaj!!!

Laureatami tego konkursu zostali uczniowie oddziału zerowego (pod opieką artystyczną Małgorzaty Włudarskiej), klasy Ib (ich opiekunem artystycznym była Marta Biernat) oraz IIIa ( ich opiekunem artystycznym była Renata Tylek).

Oto nagrodzeni uczniowie:

Osadcow Oliwia, klasa 0

Chmiel Bartłomiej, klasa 0

Sopel Mateusz, klasa 0

Stopa Oliwia, klasa 0

Ludwikowska Natalia, klasa 0

Szybalska Aleksandra, klasa 0

Markowska Gabriela, klasa 0

Chachlowski Kacper, klasa I b

Dąbrowska Oliwia, klasa I b

Gastoł Filip, klasa I b

Gwizdowski Szymon, klasa I b

Jakosz Andrzej, klasa I b

Jędrzejczyk Patryk, klasa I b

Kapera Przemysław, klasa I b

Kowalska Kamila, klasa I b

Matanyj Dominik, klasa I b

Marzec Jagoda, klasa I b

Nowak Monika, klasa I b

Pater Patrycja, klasa I b

Psyk Zuzanna, klasa I b

Ryś Kacper, klasa I b

Słomak Michał, klasa I b

Szot Kajetan, klasa I b

Ślusarczyk Piotr, klasa I b

Trzaska Paulina, klasa I b

Weichönig Klara, klasa I b

Wincencik Adrian, klasa I b

Michałek Justyna, klasa III a

Krzyżkowski Kamil, klasa III a

Pawlik Wiktoria, klasa III a

Tomczyk Alicja, klasa III a

Nowak Anna, klasa III a

Kornaszewska Weronika, klasa III a

Gaweł Mateusz, klasa III a

Potoczny Marcin, klasa III a

Michalik Gabriela, klasa III a

Takie własnoręcznie wykonane cudeńka to wspaniała, dająca wiele radości praca plastyczna. Ozdobiona nimi choinka w Dworze Czeczów ma niepowtarzalny urok i będzie stała w holu dworu do 2 lutego. Jest to dodatkowa nagroda dla laureatów konkursu.

Zdjęcia i tekst wychowaca klasy I b Marta Biernat


  • 0

Konkurs recytatorsko-plastyczny pt. „Czas przypomnieć ojców dzieje”.

Świetlica w Szkole Podstawowej nr 61 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie była organizatorem międzyszkolnego konkursu rectytatorsko – plastycznego pt. „Czas przypomnieć ojców dzieje „. Słowa te wypowiedziane przez Guślarza z II części „Dziadów”, Adama Mickiewicza stały się inspiracją do zorganizowania konkursu, którego celem jest kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw patriotycznych.
W historii naszego narodu jest wiele wybitnych postaci, które mogą być wzorem obywatela-polaka dla młodych ludzi. Dlatego też najmłodszym uczniom z naszej szkoły wychowawcy przypomnieli życiorysy ludzi, którzy wpłynęli na losy Polski. Nauczyciele wraz z uczniami sięgnęli również do poezji. która opisuje ważne dla naszego kraju wydarzenia. W ten sposób zachęcili uczniów do wzięcia udziału w tym trudnym, ale jakże ciekawym konkursie.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I – IV z podziałem na dwie kategorie:
– uczniowie klas I i II,
– uczniowie klas III i IV.

Prace plastyczne przedstawiały postać lub wydarzenie z historii Polski.
Uczniowie z naszej szkoły zdobyli odpowiednie nagrody:
klasy I i II I miejsce: Kajetan Filipowicz kl. II b – opiekun artystyczny: p. Jadwiga Puto
II miejsce: Jagoda Marzec kl. I b – opiekun artystyczny: p. Marta Biernat
wyróżnienia: Kacper Chachlowski kl. I b – opiekun artystyczny p. Marta Biernat
oraz Oliwia Nocoń kl. II b – opiekun p. Jadwiga Puto

klasy III i IV
wyróżnienie: Marcin Potoczny kl. III a – opiekun artystyczny p. Renata Tylek

Konkurs recytatorski przeznaczony był dla uczniów klas III i IV. Zadaniem uczniów było przygotować jeden wiersz opisujący postać lub wydarzenie z historii Polski. Każda szkoła mogła zgłosić trzech kandydatów.
W tym konkursie uczestniczyli uczniowie z 10 krakowskich szkół.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III a którzy otrzymali wyróżnienia:
Zuzanna Olejniczak, Gaweł i Marcin Potoczny – opiekun artystyczny p. Renata Tylek

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce dnia 26.11.2010 roku o godzinie 9.00 w świetlicy szkolnej.
W czasie uroczystości wystąpił szkolny chór, a organizatorki konkursu przygotowały prezentację multimedialną dotyczącą historii naszego kraju, dzięki której uczniowie mogli w przejrzysty, a zarazem ciekawy sposób poznać fakty związane z historią Polski. Na zakończenie każdy uczestnik konkursu otrzymał biało-czerwoną chorągiewkę, by przypominała ona dzieciom, co to znaczy być małym patriotą.
Mały patriota to dobry syn lub córka, dobry uczeń lub uczennica i dobry kolega lub koleżanka. Od najmłodszych lat należy dbać o patriotyczne wychowanie pokoleń, byśmy byli dumni, że jesteśmy Polakami.

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Puto


  • 0

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

W dniu 10 listopada uczniowie klasy 3a pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Tylek przygotowali program artystyczny z okazji święta niepodległości. Program przeplatały wiersze oraz pieśni patriotyczne, które uczniowie wykonali z wielkim zaangażowaniem. Całość programu dopełnił pokaz multimedialny, dzięki któremu uczniowie mogli zapoznać się z faktami historycznymi dotyczącymi tamtych chwil w historii polski.
Uczniom naszej szkoły bardzo podobała się taka forma prezentacji uczniów klasy 3a.

Wychowawca klasy 3a
Renata Tylek


  • 0

Konkurs „Jan Paweł II – Nasz papież”

Category : Z życia szkoły

Już po raz VI Dom Kultury „Podgórze” zorganizował konkurs wiedzy „Jan Paweł II – Nasz papież”. Wzięło w nim udział 23 Uczniów Naszej Szkoły. Najliczniejszą grupę reprezentantów wystawiła klasa I b, pod opieką p. Marty Biernat, z której aż 10 osób podjęło próbę sprawdzenia swoich wiadomości o papieżu Polaku.

17 listopada, wraz z ks. Krzysztofem Piechowiczem, nasi Uczniowie udali się na ul. Krasickiego 18, gdzie w siedzibie DK „Podgórze” rozwiązywali testy obejmujące ogólną wiedzę na temat znajomości faktów z życia Karola Wojtyły. Ponadto, należało wykazać się w nich orientacją w przebiegu pontyfikatu papieża Polaka oraz zasobem wiadomości o twórczości Jana Pawła II.

Zgodnie z regulaminem, wyniki – ku radości naszych Uczniów i ich Opiekunów – ogłoszono 30 listopada. Pomimo niesprzyjającej pogody, 7 grudnia, pod opieką p. Eweliny Wiktor, nasi laureaci odebrali zasłużone nagrody i dyplomy. Oto lista reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 124 w Krakowie i laureatów konkursu wiedzy o Naszym papieżu:

Klasa I

* Filip Gastoł – I b – III miejsce
* Patryk Jędrzejczyk – I b – III miejsce
* Piotr Ślusarczyk – I b – III miejsce
* Oliwia Dąbrowska – I b – wyróżnienie
* Szymon Gwizdowski – I b – wyróżnienie
* Andrzej Jakosz – I b – wyróżnienie
* Michał Słomak – I b – wyróżnienie
* Kajetan Szot – I b – wyróżnienie
* Paulina Trzaska – I b – wyróżnienie
* Klara Weichönig – I b – wyróżnienie

Klasa II

* Jakub Godula – II a – III miejsce
* Gabriela Bolanowska – II a – wyróżnienie
* Oliwia Nosek – II a – wyróżnienie
* Wiktoria Zalewska – II a – wyróżnienie
* Stanisław Hajduk – II b – wyróżnienie
* Szymon Ostroga – II b – wyróżnienie

Klasa III

* Anna Okarmus – III b – II miejsce
* Mateusz Gaweł – III a – wyróżnienie
* Jacek Nawrot – III b – wyróżnienie

Klasa IV

* Sylwia Skórska – IV b

Klasa V

* Patryk Korpak – V b – wyróżnienie
* Wiktoria Kalisz – V b
* Karolina Palonek – V b

Wszystkim Reprezentantom Naszej Szkoły
dziękujemy, gratulujemy i życzymy powodzenia
w kolejnych edycjach konkursu „Jan Paweł II – Nasz papież”!!!

Tekst i zdjęcie: Ewelina Wiktor


Archiwa