• 0

Jasełka w klasie 1b

„Przynoszę Wam Dobrą Nowinę
Dziś narodziło się Dziecię
Pan Wszelkiego Stworzenia
Pójdźcie pasterze, pójdźcie tam!”

Tymi słowami rozpoczęło się spotkanie jasełkowe w klasie I b. Uroczystość miała miejsce 13 grudnia 2010 roku. Pierwszaki pod opieką wychowawczyni przedstawiły „JASEŁKA”. W tym uroczystym dniu wzruszenie ogarnęło nie tylko rodziców, ale też dzieci. Piękne aniołki, dostojni królowie, przejęci Józef i Maryja oraz spieszący do nich pastuszkowie wprowadzili widzów w czas świątecznego oczekiwania na dzień Bożego Narodzenia.
W przedstawieniu, które mówi o narodzeniu Jezusa wzięli udział: Maryja – Kamilka, Józef – Dominik, królowie: Kajtek, Przemek i Adrian, pastuszkowie: Piotrek, Kacper , Patryk, Michał, Andrzej, Szymek oraz Filip, aniołki to: Patrycja, Monika, Klara, Zuzia, Oliwka, Paulinka. Narratorami byli Jagoda i Kacper.
Bardzo dziękuję rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów – wychowawczyni Marta Biernat.


  • 0

Jasełka w klasie 3a

Już po raz trzeci klasa 3a przygotowała pod kierunkiem pani Renaty Tylek klasowe jasełka dla rodziców. W tym roku po raz pierwszy spotkaliśmy się w nowej sali w szkole przy ulicy Weigla 2.
Program artystyczny połączony ze śpiewem kolęd i pastorałek, tańcem i grą małych aktorów był wspaniałym i wzruszającym wydarzeniem. Uczniowie wystąpili w pięknych strojach przygotowanych z pomocą rodziców. Całość dopełniła świąteczna dekoracja, prezenty oraz prace świąteczne wykonane przez uczniów na kiermasz „Świąteczny sezam”.
Były życzenia, łamanie się opłatkiem, poczęstunek przygotowany przez rodziców, wspólne śpiewanie kolęd…
Do świątecznych życzeń dołączyła się pani wicedyrektor Danuta Osuch, która zaszczyciła nas swoją obecnością.

„I tak kończą się jasełka, niosąc wszystkim radość wielką. Nie wiemy, czy się udały, bo się trochę poplątały (gdy się z głowy mówi wierszem) czasy dawne z dniem dzisiejszym.”

Opracowała Renata Tylek
Zdjęcia p. Marek Potoczny

13.12.2010


Archiwa