• -

Z WIZYTĄ U JASKINIOWCÓW

Category : Aktualności

„Czary mary, pampa lary,

niech otworzy się jaskinia tam,

gdzie ludzkość się zaczyna”

– tym magicznym zaklęciem dzieci przeniosły się do epoki jaskiniowców.

Pierwszaki zaprosiły również do wspólnej zabawy swoich młodszych kolegów, którzy przybyli na Dzień Otwarty naszej szkoły. Na początek wszyscy przywitali się muzycznym pląsem w kręgu. Później uczniowie zrobili papierowe kule „kamienie”, które posłużyły do zabaw ruchowych takich jak podrzucanie kamieni, przekładanie pod kolanem, skoki przez „kamień”, noszenie „kamienia” na plecach, przekładanie z ręki do ręki. Następnie dzieci ułożyły kamienny stos, wokół którego odprawiały rytuały związane z polowaniem. Była to zabawa „Gili, gili”, która się dzieciom bardzo podobała. Przy dźwiękach muzyki dzieci odtańczyły taniec myśliwych, a następnie nadawały sygnały- były to zabawy integracyjne. Po zabawie dzieci pracowały w grupach. I GRUPA – ustawiła tor przeszkód dla jaskiniowców, II GRUPA- rysowała strój dla jaskiniowca, a III GRUPA- wymyślała menu dla jaskiniowców. Pierwszoklasiści wspierali swoich młodszych kolegów, pomagali im i zachęcali do zabawy. Na zakończenie każdy dostał słodki upominek i wszyscy w kręgu wspólnie się pożegnali.

 A tak wyglądała ta wspaniała, wspólna zabawa:

 

 Opracowanie artykułu i zdjęcia wychowawca klasy 1a- Renata Tylek


  • -

DNI OTWARTE DLA 6 I 7-LATKÓW Z UDZIAŁEM KLAS TRZECICH !!! DN. 19.03.2012 R.

Category : Aktualności

Klasy Trzecie Szanownych Gości : dzieci sześcioletnie , dzieci siedmioletnie , ich opiekunów i rodziców – witały w pracowni komputerowej mieszczącej się na I piętrze budynku SP Nr 124 przy ul. Sucharskiego 38.

Pracownia komputerowa wyglądała niezwykle bajkowo i tajemniczo , a to za sprawą wychowawczyń klas trzecich : klasy III ,, a ‘’- mgr Katarzyny Ptak i klasy III ,, b ‘’- mgr Jadwigi Puto , które tym razem zaprosiły swoich uczniów i miłych Gości do Stumilowego Lasu na spotkanie z bohaterami książki pt.,,Kubuś Puchatek ‘’.

Dekoracje przedstawiały wszystkich uroczych i ,, jedynych w swoim rodzaju ‘’ – przyjaciół ,, Misia o bardzo małym rozumku ‘’, ale kochanego i uwielbianego przez każdego malca jak i dorosłego!

Zajęcia rozpoczęły się wesołą piosenką ,, Przyjaźń-wielka sprawa ‘’ , którą trzecioklasiści śpiewali z entuzjazmem . Podczas refrenu : wszyscy ze wszystkimi witali się – podając sobie ręce : dzieci witały naszych Gości , Goście witali się z paniami – wychowawczyniami klas trzecich .

Po powitaniu nastąpiła ,, Prezentacja multimedialna ‘’ podczas której wszystkie dzieci mogły podawać rozwiązania zagadek dotyczących bohaterów książki pt.,, Kubuś Puchatek ‘’. Każda prawidłowa odpowiedź była wynagradzana piękną naklejką.

Uczniowie klas trzecich mogli również zaprezentować swoje umiejętności w obsłudze komputera – pracując z edytorem graficznym Paint : rysując swoją ulubioną postać z ,, Kubusia Puchatka ‘’ , jak również z edytorem tekstowym : Notatnik – układając rymowaną ,, Receptę na szczupłą sylwetkę ‘’ dla Kubusia Puchatka , który jak wiemy , miał duży , okrągły brzuszek i był wieeeelkim łakomczuchem ! Dzieci wykazały też , że potrafią korzystać z klawiatury. Nasi sympatyczni Goście – chętnie obserwowali zajęcia , oglądali prace uczniów. Sami też mogli pomalować przygotowane dla nich kolorowanki z postaciami ze Stumilowego Lasu lub spróbować swoich sił na komputerze – rysując bohatera w edytorze graficznym.

Aby wizyta u nas była zapamiętana jako słodka i przyjemna – dzieci mogły częstować się ,, małym co nieco ‘’.

Panie wychowawczynie klas trzecich nie mogły pozwolić , by postawa ich uczniów przy komputerze była nieprawidłowa , więc – korygowały ją , a także zaproponowały ,, przerwę śródlekcyjną ‘’ na ćwiczenia opisane w „Prezentacji”. Nasze godzinne zajęcia niepostrzeżenie minęły , a wszyscy wychodzili z nich bardzo zadowoleni i uśmiechnięci żegnając się z pozostałymi piosenką pt. ,, Przyjaźń-wielka sprawa ‘’.

mgr Katarzyna Ptak


  • -

KONKURS PLASTYCZNY „PODWODNY ŚWIAT”

Category : Konkursy

Filia Domu Kultury – DWÓR CZECZÓW był organizatorem konkursu plastycznego „Podwodny świat”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Zadaniem uczestnika było wykonanie pracy w dowolnej technice związanej z życiem w morskiej głębinie. Pomysłowość młodych plastyków była imponująca – powstały prace malarskie, kolaże, wydzieranki, wycinanki itp. Na konkurs napłynęły też prace przestrzenne. Uroczystość rozdania nagród i dyplomów nastąpiła 23.03.2012 r. o godz. 17.00 w DWORZE CZECZÓW. Finał konkursu poprzedził spektakl o tolerancji.

Wśród laureatów była liczna grupa uczniów naszej szkoły:

Wojciech Ptasznik z kl. O, opiekun Magdalena Zadwórna

Oliwia Sobaś z kl. O, opiekun Magdalena Zadwórna

Weronika Batko z kl. O, opiekun Magdalena Zadwórna

Aleksandra Szybalska z kl. O, opiekun Magdalena Zadwórna

Piotr Popowski z kl. O, opiekun Magdalena Zadwórna

Krystian Karasiński z kl. 1A, opiekun Renata Tylek

Tomasz Jaki z kl. 1A, opiekun Renata Tylek

Natalia Śliwiak z kl. 1A, opiekun Renata Tylek

Aleksandra Woźniak z kl. 1A, opiekun Renata Tylek

Hubert Zbrzeźniak z kl. 1A, opiekun Renata Tylek

Aleksandra Litwin z kl. 1A, opiekun Renata Tylek

Aleksandra Michalik z kl. 1A, opiekun Renata Tylek

Oliwia Szewczyk z kl. 1B, opiekun Ewa Miłaszewska

Patrycja Kocaj z kl. 1C, opiekun Barbara Pacura

Alicja Włudarska z kl. 1C, opiekun Barbara Pacura

Wiktoria Materna z kl. 1C, opiekun Barbara Pacura

Kacper Sarota z kl. 1C, opiekun Barbara Pacura

Julia Bar z kl. 1C, opiekun Barbara Pacura

Filip Gastoł z kl. 2B, opiekun Marta Biernat

Patrycja Pater z kl. 2B, opiekun Marta Biernat

Oliwia Dąbrowska z kl. 2B, opiekun Marta Biernat

Kamila Kowalska z kl. 2B, opiekun Marta Biernat

Monika Nowak z kl. 2B, opiekun Marta Biernat

Przemysław Kapera z kl. 2B, opiekun Marta Biernat

Kacper Ryś z kl. 2B, opiekun Marta Biernat

Oliwia Nocoń z kl. 3B, opiekun Jadwiga Puto

Stanisław Hajduk z kl. 3B, opiekun Jadwiga Puto

Aleksandra Wiśniewska z kl. 5A, opiekun Monika Tarsa

Agnieszka Wiśniewska z kl. 5A, opiekun Monika Tarsa

Patrycja Bulman z kl. 5B, opiekun Monika Tarsa

Aleksandra Biernat z kl. 6B, opiekun Monika Tarsa

Laureatom serdecznie gratuluję!!!

Tekst i zdjęcia Marta Biernat, wychowawca kl. II b


  • -

BASEN W KLASACH PIERWSZYCH

Category : Aktualności

Uczniowie klasy I a, I b i I c od września 2011 roku uczęszczają na zajęcia nauki pływania do Solnego Miasta Wieliczka.

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek i trwają 45 minut. Dzieci są przydzielone do grup bardziej i mniej zaawansowanych, w których doskonalą umiejętności pływania. Nie czują lęku i swobodnie poruszają się w wodzie, czego efektem jest pływanie na brzuchu i na plecach czy skoki do głębokiej wody bez dodatkowych desek i skrzydełek. Oprócz nauki pływania, instruktorzy organizują dzieciom czas na swobodną zabawę. Mają wtedy możliwość korzystania ze zjeżdżalni lub jacuzzi.

Pływanie rozwija siłę, wytrzymałość, zwinność, szybkość, koordynację ruchową. Powoduje poczucie pewności siebie, kształtuje umiejętność przebywania w grupie, współdziałania, kształtuje umiejętność rywalizacji. Posiadanie umiejętności pływania daje poczucie bezpieczeństwa przebywania w wodzie, daje możliwość podejmowania nauki innych sportów związanych ze środowiskiem wodnym w sposób bezpieczny. Dlatego dzieci bardzo chętnie i radośnie uczestniczą w tych zajęciach.

                                                                                                    Opracowała

Ewa Miłaszewska

                                                                 wychowawca klasy I b


  • -

DZIEŃ OTWARTY 2012

Category : Aktualności

19 marca 2012 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców i dzieci przyszłorocznych siedmiolatków i sześciolatków. Dzień otwarty wpisał się już na stałe w kalendarzu naszej szkoły. Nauczyciele wraz z dziećmi klas 0- III przygotowali wiele interesujących zajęć:

– elementy edukacji przez ruch prowadzone przez p. E. Miłaszewską,

– przedstawienie multimedialne „Kubuś Puchatek” – p. J. Puto i mgr K. Ptak,

– „Podróż w czasie i przestrzeni” – z wizytą u jaskiniowców- p. R. Tylek,

-„Nadchodzi wiosna- pierwsze wiosenne kwiaty”- p. M. Zadwórna.

Jak co roku liczne grono Rodziców wraz ze swoimi pociechami odwiedziło naszą szkołę. Mieli możliwość zobaczyć nie tylko lekcje pokazowe, ale również wyposażenie sal, a zwłaszcza salę komputerową, zapoznać się z pracą świetlicy i zobaczyć prace plastyczne dzieci wykonane pod kierunkiem p. B.Greli, M. Gawin, H. Mentel oraz porozmawiać z pełniącą dyżur pedagogiem szkolnym p. U Grzybowską. Na zakończenie dnia otwartego odbyło się spotkanie Rodziców z panią Dyrektor Ewą Kazberuk.

W klasie I b odbyły się zajęcia z elementami systemu edukacji przez ruch według Doroty Dziamskiej. Na czym polega ta edukacja?

Edukacja przez ruch – to system form i metod kształcenia oraz terapii, który wykorzystuje naturalny, spontaniczny ruch organizmu. Człowiek rusza się, a więc przez ruch uaktywnia zmysły, dzięki którym poznaje otaczający go świat /D. Dziamska/.

Metoda „Edukacji przez ruch” to zbiór wielu ćwiczeń, usprawniających poszczególne funkcje organizmu. Ćwiczenia i zabawy tego systemu bazują na ruchu, angażując zintegrowane ruchy różnych części ciała, prowadzą do powstania pracy plastycznej. W systemie dzieci poruszają się tak, jak proponuje ich organizm. Formami tego ruchu może być klaskanie, wyrzucanie rąk, wahanie, kołysanie się w ławce, wstawanie, siadanie, krzyżowanie nóg pod stołem, rąk na ławce, stukanie palcami, kreślenie palcami po blacie różnorodnych wzorów, wędrówka palcami po kartce, zaciskanie pięści, wyrzut pięści lub dłoni w górę lub w dół, skoki, obroty, a wszystko spontanicznie i zgodnie z potrzebą ruszania się w mniejszej lub większej przestrzeni.

W bardzo wielu ćwiczeniach systemu Edukacja przez ruch, dzieci poruszają się rytmicznie i wykorzystują do tego ruchu raz jedną, raz drugą rękę. Ruch naprzemienny powoduje wyrównanie energetyczne po obydwu stronach osi ciała, zwiększa dotlenienie mózgu, jest relaksujący, daje wrażenie swobody i odpoczynku, a jednocześnie bardzo dobrze przygotowuje organizm do podjęcia dalszej aktywności.

   Dzieci w czteroosobowych grupach przez swobodny ruch przy muzyce rysowały naprzemiennie kreski na przygotowanej kartce papieru. W ten sposób stworzyły trawę, po czym dorysowały kolorowe kwiaty i tak powstała wiosenna łąka. Inspiracją wykonania kaczuszek z origami był wiersz A. Frączek pt. „Papierowe czary”. Każde dziecko otrzymało osiem kół w różnym kolorze i formacie. Najpierw wykonało głowę, potem tułów, ogon i nogi. Tak powstała kaczka, którą przykleili do wykonanej wcześniej łąki. Dzieci obliczały wszystkie kaczki i porównywały utworzone zbiory. Po czym ułożyły swoje prace tworząc kolorowy dywan. Iskierką przyjaźni pożegnaliśmy się, po czym wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

Następny dzień otwarty w naszej szkole odbędzie się 16 kwietnia, na który zapraszamy.

                                                          Opracowała Ewa Miłaszewska

                                                           wychowawca klasy I b


  • -

UDZIAŁ W KONKURSIE „MIKROKOSMOS-FASCYNUJĄCE ŻYCIE OWADÓW”

Category : Konkursy

Organizator konkursu Osiedlowy Klub Kultury Przewóz – jednostka organizacyjna Domu Kultury „Podgórze” w Krakowie zorganizował konkurs przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych i średnich. Konkurs miał na celu kształcenie wyobraźni plastycznej oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec świata przyrody. Przedmiotem konkursu były owady.

Uczniowie z naszej szkoły wykonali piękne prace plastyczne.

II miejsca zajęły uczennice klasy 1A:

Natalia Śliwiak i Aleksandra Michalik – wychowawca Renata Tylek

III miejsce zajęła uczennica klasy 3B:

Zuzanna Słobodzian – wychowawca Jadwiga Puto

21 marca nastąpiło uroczyste wręczenie nagród połączone z wernisażem prac oraz pokazem egzotycznych owadów i gadów.

Nagrodzonym uczennicom gratulujemy !!!

opracowanie mgr Renata Tylek


  • -

NASZA „ZIELONA SZKOŁA” W WYGONINIE

Category : Aktualności

Od 27 lutego byliśmy dwa tygodnie we wspaniałym ośrodku położonym w kompleksie leśnym, w otoczeniu jezior, na pograniczu Pojezierza Kociewskiego i Kaszub, w malowniczym Wygoninie. Czekały tam na nas liczne atrakcje. Choć mieliśmy codziennie lekcje, dużo też wypoczywaliśmy. Już od rana czekały na nas niespodzianki: spacery do lasu, nad jeziora, do parku linowego, jeździliśmy na quadach. Były też wycieczki autokarowe do Szymbarku, gdzie znajduje się dom do góry nogami, słynny nie tylko w Polsce, ale i w świecie. Wrażenie było niesamowite, niektórym kręciło się w głowach i bali się schodzić po schodach. Ale warto było to obejrzeć. Uczyliśmy się również kaszubskich słów i piosenek. Następna wycieczka była do Kościerzyny na basen, zjeżdżalnię i jacuzzi. Było świetnie. Oprócz atrakcji poza ośrodkiem, codziennie bawiliśmy się na placu zabaw w pięknym sosnowym lesie. Oddychaliśmy wspaniałym, świeżym powietrzem. Często towarzyszyły nam w zabawach pieski pana dyrektora, Nesca i Buffi. Dopisywały nam apetyty, bo kuchnia była smaczna i urozmaicona. Podróż pociągiem była dla nas wielką frajdą, zwłaszcza, że w drodze powrotnej spaliśmy w kuszetkach. Choć tęskniliśmy za  rodzicami, to jednak było nam tam bardzo dobrze i chcielibyśmy jeszcze powrócić do Wygonina.

Katarzyna Kerep


  • -

PANI WIOSNA W ODDZIALE ZEROWYM

Category : Aktualności

Wiosna !

Co to za ogrodnik posiał kwiatów tyle?

Tulipany i kaczeńce, bratki i żonkile!

To wiosna ! to wiosna, zielona wiosna,

razem z deszczem, ciepłym deszczem kwiaty nam przyniosła!

Również do naszej szkoły nadeszła długo wyczekiwana wiosna. Dookoła  zrobiło się kolorowo i słonecznie.  Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie z oddziału zerowego, przygotowali krótką inscenizację słowno – muzyczną. Orszak wiosenny w którego skład wchodziła Pani Wiosna oraz pomocnicy: żabki, motyle, biedronki, pszczółka i bocian odwiedzał wszystkie klasy w szkole, prezentując swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Do każdej klasy przynosiliśmy bukiecik kwiatów, wykonanych techniką orgiami.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Zadwórna


  • -

KONKURS FOTOGRAFICZNY: „ZIMĄ MALOWANE”

Category : Konkursy

Dom Kultury Podgórze był organizatorem VIII edycji konkursu
plastycznego: „Zimą malowane”. W konkursie tym mogli wziąć udział
uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Zadaniem
uczestnika było wykonanie zdjęcia przedstawiającego najpiękniejszą
scenerię zimową dowolną techniką. Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród
odbyło się dnia 9.03.2012 roku o godzinie 13.00 w Domu Kultury przy
ul. Sokolskiej 13. Wśród laureatów byli uczniowie naszej szkoły, którzy
zajęli czołowe lokaty w kategorii: szkoły podstawowe klasy I – III.
I miejsce: Kasia Furmańska kl. III b op. Jadwiga Puto
II miejsce: Kacper Chachlowski kl. II b op. Marta Biernat
Monika Nowak kl. II b op. Marta Biernat
Oliwia Szewczyk kl. I b op. Ewa Miłaszewska
Wyróżnienie : Oliwia Nocoń kl. III b op. Jadwiga Puto
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Tekst : Jadwiga Puto wych. kl. III b
Zdjęcia : p. Ewa Furmańska


  • -

SPOTKANIE W DWORZE CZECZÓW Z P. MAŁGORZATĄ FLIS GRAFIKIEM –ILUSTRATORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI

Category : Aktualności

W dniu 13.03 klasa 1a, 1b i 1c spotkała się w Dworze Czeczów z p. Małgorzatą Flis grafikiem –ilustratorką książek dla dzieci dla WYDAWNICTWA LITERATURA.

Spotkanie zostało podzielone na dwie części.

W pierwszej części pani Małgorzata przybliżyła dzieciom historię ilustracji (wykład został zilustrowany odpowiednimi slajdami), pokazała warsztat ilustratora i narzędzia pracy grafika w rozmaitych technikach malarskich i rysunkowych z wykorzystaniem komputera włącznie. W tej części uczniowie mogli wykazać się bystrością i spostrzegawczością podczas rozwiązywania zagadek rysowanych przez p. Małgorzatę na dużych kartonach. Poznali również możliwości programów graficznych – dzieci miały możliwość popróbowania pracy piórem i tabletem.

 W drugiej części odbyły się warsztaty. Dzieci dostały teksty wierszy np. „Na kanapie”. Po przeczytaniu przyklejały karteczki na kartonie. Następnie wykonywały ilustrację do wiersza. Na zakończenie wszystkie prace zostały zestawione (wernisaż prac) i wspólnie omówione.

Spotkanie z panią Małgorzatą Flis przybliżyło dzieciom pracę ilustratora, dzieci zobaczyły w jaki sposób można stworzyć okładkę książki, dowiedziały się co to jest „światło” książki oraz poznały możliwości programu komputerowego PHOTO SHOP.

Taka forma zajęć pozwala odkrywać uzdolnienia, zachęca do rozwijania talentów plastycznych  i poszerzania zainteresowań dzieci oraz ich twórczego działania w myśl Nowej Podstawy Programowej.

Foto-relacja ze spotkania w Dworze Czeczów

Opracowanie artykułu oraz zdjęcia: Renata Tylek


  • -

KLASY PIERWSZE I ZERÓWKA W TEATRZE „GROTESKA”

Category : Aktualności

W dniu 09.03 uczniowie klasy 1a, 1b, 1c i zerówka wybrali się do TEATRU GROTESKA na spektakl pt. „Czerwony Kapturek”. Historia dziewczynki, która wędrując przez las do domku chorej babci spotyka wilka jest znana każdemu dziecku.  Uczniowie zobaczyli niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany musical. Aktorzy teatru przygotowali przedstawienie według scenariusza Jana Brzechwy. Dzieci śmiały się z satyrycznie ukazanych postaci: raz były to lalki z kończynami z gumy, które można rozciągać w nieskończoność, raz aktorzy przebrani w zabawne kostiumy. Efekt komizmu wzmocnił niezwykle ekspresywny ruch sceniczny. Natomiast piosenki przetykane dialogami i zabawą z publicznością dały dzieciom wiele radości. Wizyta w teatrze była doskonałą okazją do zabawy.

Spektakl „Czerwony Kapturek” otrzymał wyróżnienia:
Złota Maska w plebiscycie publiczności Dziennika Polskiego i Radia RMF Classic,
Srebrny Krasnal na I Festiwalu Klasyki Bajkowej „O Złotego Krasnala.

Opracowanie artykułu oraz zdjęcia: Renata Tylek


  • -

POZNAJEMY KULTURĘ NASZEGO REGIONU…

Category : Aktualności

Podczas spotkania z hafciarką uczniowie klas IV-VI mieli możliwość poznania tradycji regionu Małopolski i Podhala. Po świecie koronek oprowadzała p. Halina Dulemba – członkini Stowarzyszenia Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „ Lud- Art” przy Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Pani Halina Dulemba promuje rękodzieło ludowe i artystyczne prezentując wykonywanie haftu oraz koronki. Pokaz haftu, strojów ludowych, ciekawa opowieść o zwyczajach i obrzędach oraz życiu codziennym przed laty w naszym regionie pogłębiły wiedzę uczniów o ich Małej Ojczyźnie.

Równie ciekawy był występ muzyka folklorysty p. Jacentego Ignatowicza, który w programie „Góralska muzyko grojże mi” zaprezentował folklor Beskidu Żywieckiego. Coraz mniej jest ludzi sięgających po ludowe instrumenty. Pan Jacenty Ignatowicz zbiera stare melodie i pieśni ludowe. Owocem jego pasji jest wspaniały zbiór unikatowych instrumentów ludowych m.in. piszczałki, okaryny, dudy, trombity, multanki, gęśle. Na każdym z tych instrumentów potrafi zagrać. Podczas swojego występu zaprezentował ponad 20 różnych unikalnych góralskich instrumentów, muzykowaniu towarzyszyły gawędy, śpiew oraz prezentacja autentycznych strojów góralskich.  Niezwykle ciekawy okazał się pokaz gry na liściu i pile używanej powszechnie do cięcia drewna.

Opracowała

Lidia Salawa


  • -

MALI PLASTYCY W KLASIE 1A

Category : Aktualności

Uczniowie klasy 1a w pierwszym semestrze brali udział w 20 konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Były to przede wszystkim konkursy plastyczne. Dzieci brały też udział w konkursie wiedzy, recytatorskim, fotograficznym oraz Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Otrzymali 42 nagrody (w tym 13 pierwszych miejsc, 8 drugich, 4 trzecie, pozostałe to wyróżnienia i nagrody).

Swoje prace plastyczne uczniowie wykonywali na zajęciach koła plastycznego prowadzonego przez p. Renatę Tylek.

Celem zajęć plastycznych jest:

  • Zapewnienie dziecku warunków do wszechstronnego rozwoju jego zainteresowań, uzdolnień, rozwoju osobowości, umiejętności i zdolności twórczych.
  • Pobudzanie kreatywności uczniów, odkrywanie przyjemności tworzenia, cieszenie się uzyskanym efektem.

Na zajęciach plastycznych dziecko rozwija własną wyobraźnię i pomysłowość, staje się samodzielne, nabywa umiejętność radzenia sobie, potrafi dobierać narzędzia i materiały potrzebne do realizacji projektu, wykazuje inicjatywę. Dzieci bardzo angażują się w proces tworzenia i z dumą prezentują swoje prace. Promocja i odpowiednia ekspozycja prac jest bardzo istotna, ponieważ:

-dowartościowuje autorów prac

-mobilizuje do twórczego działania

-jest uwieńczeniem długotrwałego działania.

Zajęcia pozalekcyjne mają pobudzać kreatywność uczniów, odkrywać przyjemność tworzenia. Pomagają też odpowiedniej promocji prac. Udział w konkursach jest bardzo mobilizujący do twórczego działania i dowartościowuje autorów.

A oto tylko niektóre wspaniałe prace plastyczne wykonane przez uczniów klasy 1a

Opracowanie i zdjęcia: Renata Tylek


  • -

PRACA Z MULTIBOOKIEM W KLASIE 1A

Category : Aktualności

Od października 2011 roku w klasie 1a prowadzone są zajęcia z multibookiem pod kierunkiem wychowawcy Renaty Tylek.

Rodzice przekazali ekran i uchwyt  wraz całym okablowaniem w ramach darowizny szkole, natomiast projektor otrzymaliśmy od wydawnictwa Nowa Era.

Co to jest multibook?
Multibook (multimedialny podręcznik) to publikacja elektroniczna z numerem dopuszczenia MEN. Zawiera w sobie treść podręcznika, zeszytów ćwiczeń, książki do matematyki i wycinanek. A wszystko to wzbogacone o materiały multimedialne: filmy, animacje, nagrania muzyczne, posłuchanki, pokazy slajdów i zdjęcia. Krótko mówiąc, multibook zbiera w jednym miejscu wszystkie materiały dydaktyczne potrzebne do prowadzenia zajęć… i czyni te zajęcia ciekawszymi niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto multibook podsuwa wartościowe pomysły na wykorzystanie płyt z nagraniami i posłuchankami, „Skarbnicy”, „Skarbca Matematycznego” czy „Wycinanek”, jest więc istotnym uzupełnieniem publikacji papierowych.  Dzięki zastosowaniu multibooka nauczyciel może uatrakcyjnić swoje zajęcia i aktywizować dzieci do pracy.Ponieważ uczniowie chętnie korzystają z komputera więc praca z multimedialnym podręcznikiem nie sprawia im trudności wręcz przeciwnie zachęca do działania, pomaga w wykonywaniu zadań, dzieci mogą samodzielnie sprawdzić poprawność  wykonania ćwiczenia.

Mając w klasie projektor i laptopa nauczyciel może dodatkowo korzystać z przygotowanych przez siebie prezentacji multimedialnych , wykorzystywać filmy, oraz pokazywać zdjęcia z różnych imprez zarówno dzieciom jak i rodzicom na zebraniach klasowych.

 

Opracowanie i zdjęcia:   Renata Tylek


Archiwa