• -

ORGANIZACJA ZAJĘĆ W CZASIE TRWANIA REKOLEKCJI

Category : Bez kategorii

Informacja o organizacji zajęć  w SP 124 w czasie trwania Rekolekcji Wielkopostnych w dniach 03.04..2017 do 05.04.2017 r.

Poniedziałek 03.04.2017 r.

 Klasy 1-3 i oddział „ 0”

Uczniowie przychodzą do szkoły wg. planu i o godzinie 10.00 wychodzą do kościoła, wracają do szkoły pod opieką wyznaczonych nauczycieli. Zajęcia w klasach 1-3 trwają do godziny 11.30.

Oddział „0” wg swojego planu, również uczestniczy w nauce rekolekcyjnej pod opieką wychowawcy. Zajęcia trwają  do godziny 13.00.

Szczegółowe harmonogramy znajdują się u Wychowawców klas.

Rodzice lub opiekunowie prawni mogą odebrać dzieci bezpośrednio po nauce rekolekcyjnej / obok kościoła /.

 Wtorek 04.04.2017 r.- zajęcia wg. tego samego planu jak w poniedziałek.

Środa 05.04.2017 r.

Klasy 1-3

Uczniowie  klas 1- 3 przychodzą do Szkoły na godzinę 9.45 i uczą się do godziny 12.00, następnie pod opieką  wyznaczonych  nauczycieli wychodzą do kościoła, wracają do szkoły po nauce rekolekcyjnej pod opieką nauczycieli. Zajęć po nauce rekolekcyjnej nie ma.

Oddział „0” wg swojego planu uczy się do godziny 12.00, następnie wychodzi do kościoła pod opieką Wychowawcy i wracają do szkoły z Wychowawcą uczestnicy świetlicy.

 Zajęć po nauce rekolekcyjnej nie ma.

Szczegółowe harmonogramy znajdują się u Wychowawców klas.

 Rodzice lub opiekunowie prawni mogą odebrać dzieci bezpośrednio po nauce rekolekcyjnej / obok kościoła /.

Klasy 4-6

Poniedziałek 03.04., wtorek 04.04, środa 05.04. 2017 r.

Uczniowie uczą się wg.planu zajęć do godziny 12.15, następnie wychodzą do kościoła pod opieką wyznaczonych nauczycieli. Po nauce uczniowie wracają do domu.

                                                                                                             Danuta Osuch


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY 1A (MARZEC CZĘŚĆ DRUGA)

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


 • -

I B WITA WIOSNĘ

Category : Aktualności

22III powitaliśmy wiosnę. Nasza klasa I b przeszła korowodem z przedstawieniem wiosennym po wszystkich salach. Przedstawiliśmy spektakl wiosenny „Witamy wiosnę”. Wszyscy aktorzy ubrali się wiosennie , a żabki, zajączki , koniki polne, kosy, bociany i wróble miały samodzielnie wykonane maski i stroje. Nawet Pani Wiosna ubrana były w krokusową sukienkę i kwiatową przepaskę. Wszystkim bardzo się podobało , nagradzali nas gromkimi brawami.

Byliśmy z siebie bardzo dumni ,nie tylko z odtwarzanych ról ,w które jak mówi nasza pani wcieliliśmy się znakomicie ,ale także z samodzielnie wykonanych rekwizytów.

Do zobaczeniu na powitaniu lata.

20170322_104259Pozdrawiają wiosennie uczniowie klasy I b z wychowawczynią Katarzyną Kerep.


 • -

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARZEM WALDEMAREM CICHONIEM AUTOREM SERII KSIĄŻECZEK O KOCIE CUKIERKU

Category : Aktualności

Ciekawą formą promowania czytelnictwa wśród społeczności szkolnej było spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem, które miało miejsce w Dworze Czeczów 15 marca 2017r. Uczniowie klas I – III mogli uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu, którego celem było nauczenie najmłodszych czerpania przyjemności z literackich podróży. Waldemar Cichoń jest autorem cyklu książek, przezabawnych opowieści o niesfornym kocie Cukierku. Wraz z maskotką, symbolizującą bohatera swoich książek,  wprowadził dzieci w fantastyczny świat kocich przygód. Opowiadał o swojej twórczości i  czytał fragmenty swoich książek. Uczniowie klas trzecich przygotowali pytania do autora, które dotyczyły wykształcenia, pomysłów na książeczki i życia codziennego kota Cukierka.  Pan Cichoń chętnie na nie odpowiadał. Po spotkaniu można było otrzymać dedykację, autograf.
Spotkanie z Waldemarem Cichoniem było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem oraz dobrą zabawą. Dla uczniów osobisty kontakt z pisarzem bez wątpienia był miłym doświadczeniem. Bardzo dziękujemy p. Magdalenie Piędel za przygotowanie i organizację spotkania autorskiego.

Opracowanie i zdjęcia:

Marta Biernat


 • -

 • -

XIX KONKURS DZIECIĘCEJ TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ

Category : Konkursy

Uczniowie klasy I a wzięli udział w garnizonowym konkursie wojskowym , którego organizatorem  był Klub 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa.

Organizatorzy zaproponowali dwa tematy:

 • „W błękitnym mundurze maszerujemy – Józef Haller i jego armia” oraz
 • „Powstańczy trud, żołnierska radość. Jeden dzień z życia obozowego wojska Tadeusza Kościuszki”.

Pierwszaki wykonały prace plastyczne na oba tematy poznając przy tym historię Polski. Zaangażowanie pierwszoklasistów w tworzenie prac plastycznych to nie tylko propagowanie tematyki wojskowej, ale także patriotyczne wychowanie przez sztukę.

Jury ze wszystkich nadesłanych prac nagrodziło 16 osób, w tym siedmioro z klasy I a !!!

Dwie osoby zdobyły nagrody, a są to Zofia Styrna i Kajetan Gil. Pięć osób uzyskało wyróżnienie, należą do nich: Barbara Kasperkiewicz, Jan Kątniak, Igor Luty, Karolina Litwin i Blanka Masier. Oprócz dyplomów i nagród rzeczowych dodatkową nagrodą jest zakwalifikowanie  nagrodzonych prac do  konkursu ogólnopolskiego, którego wyniki poznamy za kilka tygodni. Trzymam kciuki za młodych artystów.

Gratuluję.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy I a


 • -

WARSZTATY TEATRALNE W KLASIE 2A (LUTY, MARZEC)

Category : Aktualności

Nasze comiesięczne spotkania z panią Małgosią przynoszą spodziewane efekty. Potrafimy już bardzo dużo. Coraz lepiej odgrywamy scenki teatralne, świetnie wcielamy się w role, umiemy pokazać emocje i nie jesteśmy na scenie prywatni. Coraz lepiej posługujemy się rekwizytami.

Potrafimy też rozśmieszać kolegów i wzruszać naszą panią Renatę (do łez!).

Fotorelacja z warsztatów –Renata Tylek


 • -

BAL KARNAWAŁOWY

Category : Aktualności

22 lutego 2017 roku klasy 0-3 naszej szkoły uczestniczyły w niecodziennej imprezie, jaką był Bal Karnawałowy. Zabawa odbyła się na sali gimnastycznej, ozdobionej    kolorowymi balonami.
Wszystkie dzieci powitał pan Bogdana Myśliwiec, a piękne stroje księżniczek, Batmanów, czarownic, zwierzątek, sportowców zachwycały rodziców i nauczycieli. Podczas balu dzieci wzięły udział w konkursach m.in.: tańcu na gazecie, z jabłkiem oraz wspólnych tańcach przy znanych przebojach muzycznych. Każdy uczestnik za zaangażowanie otrzymał nagrodę w postaci słodyczy, a na zakończenie balu wszystkie dzieci zostały poczęstowane cukierkami, gumami oraz naklejkami.
Zabawa bardzo się udała, czego potwierdzeniem była radość na twarzach naszych dzieci i miłe słowa uznania.

Bardzo serdecznie dziękuję Radzie Rodziców, która wsparła nas kwotą 200 zł. Kwotę tę rozdzieliłam na wszystkich uczestników, by w ten sposób każda klasa otrzymała na ręce skarbników dofinansowanie potrzeb. Słowa podziękowania kieruję również do Rodziców za przygotowanie wspaniałych strojów dla dzieci, Panu Bogdanowi za świetne zorganizowanie i przeprowadzenie zabawy, efekty specjalne i dekorację oraz wszystkim wychowawcom za opiekę i wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok!!!

Ewa Miłaszewska


 • -

WARSZTATY TEATRALNE MARZEC 2017 KLASA 3 B

Category : Aktualności

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

WARSZTATY TEATRALNE LUTY 2017 KLASA 3 B

Category : Aktualności

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

WYDARZENIA W KLASIE 2A

Category : Aktualności

Drugi semestr rozpoczęliśmy zabawą karnawałową. Wszyscy przebrali się za różne postacie z filmów, bajek lub według własnego pomysłu. Wspólnie tańczyliśmy, dobrze się bawiliśmy i braliśmy udział w konkursach. Wesoło i radośnie spędziliśmy ten czas.

IMG_5103 IMG_5104 IMG_5105 IMG_5106 IMG_5107 IMG_5108 IMG_5110 IMG_5112 IMG_5114 IMG_5115 IMG_5116 IMG_5119 IMG_5120 IMG_5121 IMG_5123 IMG_5124 IMG_5125

W tłusty czwartek zajadaliśmy się pysznymi pączkami, które dostaliśmy od pani Kingi Szewczyk. Niektórzy zjedli nawet po dwa pączki.

IMG_5128

We wtorek 28 lutego postanowiliśmy policzyć pieniądze, które zbieraliśmy na coroczną akcję charytatywną „Góra Grosza”.

Okazało się, że uzbieraliśmy aż 158 zł.

To bardzo dużo zważywszy, że zbieraliśmy same groszówki.

IMG_5150 IMG_5151 IMG_5155

Wychowawca klasy – Renata Tylek


 • -

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 2A

Category : Aktualności

Do naszej klasy zawitali po feriach ukochani dziadkowie i cudowne babcie. Dzieci pod kierunkiem wychowawcy przygotowały program artystyczny składający się z wierszy i piosenek.

Wcześniej na zajęciach plastycznych zrobiliśmy laurki i świeczniki.

W dniu występu pani Kinga Szewczyk przywiozła nam upieczone ciasteczka, które dzieci samodzielnie ozdobiły.

Wszyscy dziadkowie byli bardzo wzruszeni występem wnuków.

Wychowawca 2a – Renata Tylek


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY 1A (MARZEC)

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


Archiwa