• -

 • -

AKCJA KOŁA PRZYRODNICZEGO ,, KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ RATOWNIKIEM”

Category : Aktualności

Uczniowie koła przyrodniczego przeprowadzili na terenie naszej szkoły akcję ,,Każdy może zostać ratownikiem”. Podczas przerw między lekcjami rozdane zostały  krótkie ankiety na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Poziom ankiet był naprawdę bardzo wysoki, choć gdzieniegdzie wkradły się małe błędy. Obecnie na zajęciach naszego koła przygotowujemy krótkie przedstawienie dot. ,,Pierwszej pomocy przedmedycznej”, które zamierzamy zaprezentować podczas godzinach wychowawczych.

Opiekun koła przyrodniczego M.Kasprzyk


 • -

KRAJE EUROPEJSKIE

Category : Aktualności

Korytarz pierwszego piętra naszej szkoły został ozdobiony kolorowymi pracami uczniów klas: 5a i 5b. Wystawa ta dotyczy krajów Europy. Piękne i kolorowe prace mają za zadanie pogłębić naszą wiedzę i niewątpliwie  zachęcają do bliższych i dalszych  podróży.

Opracowała: M. Kasprzyk


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY 3A

Category : Aktualności

Renata Tylek-Bebej


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY 2A – STYCZEŃ 2018R.

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


 • -

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS DRUGICH DO KOPALNI SOLI W WIELICZCE

Category : Aktualności

10 stycznia drugoklasiści wraz ze swoimi opiekunami – wychowawczyniami, mamą i babcią jednego z uczniów wybrali się do Kopalni Soli w Wieliczce. Wcześniej rodzice uczniów zdecydowali, że weźniemy udział w programie zwiedzania „Odkrywanie Solilandii”. Jest to propozycja wycieczki dla dzieci, które lubią aktywnie spędzać czas. Była to pełna przygód wędrówka przez zabytkowe podziemia połączona z odkrywaniem sekretów krainy Solilandii. Mali turyści otrzymali zadania odnalezienia bajkowych postaci i przedmiotów z wykorzystaniem mapy i latarek. Wyprawa zakończyła się spotkaniem ze Skarbnikiem, który podsumował dokonania młodych odkrywców, zaproponował ciekawe zabawy i rozwiązanie quizu oraz wręczenie pierścienia dla jednej z księżniczek o imieniu Basia.

Udział w zwiedzaniu pozwolił dzieciom poznać kopalnię, a przy tym rozwinąć wyobraźnię, kreatywność i zdobyć nowe umiejętności.

Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom, plakietkę Solilandii, oraz co najbardziej ich ucieszyło solilizaka, który okazał się słodki, a nie słony jak myśleli na początku. Od przewodników otrzymaliśmy duże bryły soli, które teraz przypominają nam o tej ciekawej wycieczce.

Tekst i zdjęcia:

Marta Biernat


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KL. 2 B -STYCZEŃ

Category : Aktualności

mgr Katarzyna Kerep


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW MALOWANIA PTASZKÓW STRYSZOWSKICH KLASA 1A I 2B

Category : Aktualności

mgr Katarzyna Kerep


 • -

FOTOREPORTAŻ Z MUZEUM SZOPEK KLASA 2B Z WYCHOWAWCĄ KATARZYNĄ KEREP

Category : Aktualności


 • -

NASZE PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA – KLASA 2 B Z WYCHOWAWCĄ KATARZYNĄ KEREP

Category : Aktualności


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY 2B Z WYCHOWAWCĄ KATARZYNĄ KEREP

Category : Aktualności


 • -

JASEŁKA GRUPY „0”

Category : Aktualności

22.12.2017 nasza zeróweczka przygotowała dla uczniów  i nauczycieli klas 1-3 Jasełka Bożonarodzeniowe. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły bezbłędnie zdali egzamin na małych aktorów ponieważ ich występ wzbudził wiele radości, uśmiechu. Po przedstawieniu wraz z wychowawcą młodzi artyści wzięli udział w Wigilii klasowej, na której wszyscy składali sobie życzenia, co niektórzy zdrowia, radości, ale też i cierpliwości i dużo, dużo uśmiechu. Te ostatnie zwłaszcza radość i uśmiech towarzyszą nam na co dzień 🙂

mgr Magdalena Broniak


 • -

 • -

 • -

JASEŁKA W KLASIE 3A

Category : Aktualności

W dniu 21 grudnia uczniowie klasy 3a wystawili jasełka dla Rodziców. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej wprowadzili nas w nastrój świąteczny. Występ przybliżał historię narodzenia Jezusa, a czasy dawne przeplatały się z dniem dzisiejszym.

Mali aktorzy wspaniale opanowali swoje role, a dzięki warsztatom teatralnym  potrafili dodatkowo wprowadzić ruch na scenie i skupić uwagę widowni. Całość dopełniały znane kolędy i przepiękne pastorałki śpiewane przez dzieci.

Rodzice zadbali o piękne stroje dla aniołów, pastuszków, trzech króli, Maryi, Józefa, Żaka, diabełka i Heroda.

Po występie nastąpiły życzenia, a Rodzice zostali zaproszeni do zakupu ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci na kiermasz świąteczny.

Wszystkim jasełka bardzo się podobały. Trzecioklasiści zachwycili swoich Rodziców.

Opracowanie:  mgr  Renata Tylek-Bebej


 • -

MALOWANIE PTASZKÓW STRYSZAWSKICH I ANIOŁÓW

Category : Aktualności

W dniu 13 i 20 grudnia uczniowie klas 0-3 brali udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Dwór Czeczów. Dzieci poznały sztukę malowania ptaszków stryszawskich, którą przedstawił im pan Tadeusz Leśniak. Oprócz ptaszków klasa 3a malowała dodatkowo anioły.

Jak zawsze dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością.

Więcej informacji na temat warsztatów na stronie: http://www.dworczeczow.pl/pl/warsztaty-robienia-patszkow-stryszawskich,s,7-3-501 oraz  wywiad z panem Leśniakiem:  http://jarmarkjagiellonski.pl/letnie-szkoly-rzemiosla-ludowego-2/letnia-szkola-zabawkarstwa/tadeusz-lesniak-i-renata-chudzik-stryszawa/

                                                           Renata Tylek-Bebej


 • -

ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ

Category : Aktualności

Świąteczny wystrój przygotowany przez uczniów klas 0-3 naszej szkoły, pań ze świetlicy, nauczycieli i pań woźnych.

Zdjęcia:  mgr  Renata Tylek-Bebej


 • -

ZANIECZYSZCZENIA POWIETRZA

Category : Aktualności

Uczniowie klas siódmych na lekcji chemii wykonali plakaty na temat źródeł i skutków zanieczyszczeń powietrza oraz sposobów jego ochrony. Zadaniem każdego ucznia z grupy było opracowanie podanego zagadnienia w sposób pisemny i w postaci schematu lub rysunku. Po zakończonej pracy odbyła się prezentacja i ocena prac.

nauczyciel chemii: Anna Motyka


 • -

KÓŁKO CHEMICZNE

Category : Aktualności

 Na zajęciach kółka chemicznego dla klas siódmych razem z panią Anną Motyką – nauczycielką chemii w naszej szkole, przeprowadzaliśmy interesujące doświadczenia, takie jak np. otrzymywanie tlenku węgla (IV), tworzenie zegara jodowego lub otrzymywanie tlenu z manganianu (VII) potasu.
Według mnie najciekawszym z eksperymentów okazał się zegar jodowy. Na początku musieliśmy wlać do probówki kilka kropel jodyny i dodać do niej odrobinę kwasu askorbinowego – tyle, aby roztwór stał się bezbarwny. (Nie pamiętam skąd wzięliśmy kwas askorbinowy……. może pani rozpuściła tabletkę witaminy C :)) Później osobno rozpuściliśmy skrobię w wodzie, czyli utworzyliśmy wodny roztwór skrobi. Następnie połączyliśmy te dwa roztwory i dodaliśmy 10 ml wody destylowanej. Na koniec wlaliśmy ok. 10–15 ml wody utlenionej (H2O2) i energicznie potrząsnęliśmy probówką. Po chwili zaobserwowaliśmy, że kolor naszego roztworu z bezbarwnego zmienił się na granatowo – czarny. Tak uwolniony jod reaguje ze skrobią.
Na naszym kółku wykonaliśmy już wiele ciekawych doświadczeń. Zawsze jest miło i wesoło. Oprócz tego, że się uczymy, dobrze się bawimy.

opracował: Bartosz Godula klasa 7b


 • -

WYSTAWA SZOPEK KRAKOWSKICH W CELESTACIE

Category : Aktualności

20 grudnia 2017 r. uczniowie klasy II a wybrali się na wycieczkę do Celestatu, aby obejrzeć szopki krakowskie czyli bajecznie kolorowe miniaturowe budowle wzorowane na najsłynniejszych zabytkach i detalach architektonicznych Krakowa oraz aby wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Na początku zwiedziliśmy tegoroczną czyli już 75 pokonkursową wystawę szopek krakowskich, na którą napłynęło 171 szopek, które oceniono w czterech kategoriach: seniorów, młodzieżowe, dziecięce i rodzinne, a dodatkowo szopki seniorów oceniano w grupach według wielkości: duże, średnie, małe i miniaturowe.

Dowiedzieliśmy się, że tradycyjna szopka krakowska powstała pod koniec XIX w. i była przenośnym teatrzykiem kukiełkowym z muzyką i specjalnie pisanymi tekstami. Figurki są rzeźbione w drewnie, lepione z modeliny lub gliny czy gipsu. Szopki upamiętniają narodzenie Chrystusa, dlatego w każdej z nich znajdziemy Świętą Rodzinę: figurki Dzieciątka, Maryi i Józefa. Najczęściej towarzyszą im aniołowie, trzej królowie, pasterze i zwierzęta. Krakowskie szopki prezentują dodatkowo sceny z postaciami historycznymi (królami, bohaterami narodowymi i zasłużonych) oraz legendarnymi (np. trębaczem, panem Twardowskim, Lajkonikiem). W niektórych umieszczone są postacie w tradycyjnych strojach ludowych krakowskich i góralskich, a także znane osobistości np. z „Wesela” Wyspiańskiego, Lecha Wałęsę, papieży Jana Pawła II i Franciszka.

Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się do jednej z pracowni, gdzie każdy zaprojektował własną szopkę krakowską. Później ją pokolorowaliśmy, bo zasada jest taka, że szopka musi być bardzo kolorowa oraz dorysowaliśmy Świętą Rodzinę, bo bez Niej nie byłaby to typowa szopka krakowska.

Marta Biernat

wychowawca klasy IIa


 • -

WIZYTA W KINIE – PREZENT OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Category : Aktualności

Uczniowie klasy II a otrzymali piękne prezenty od Świętego Mikołaja, wśród nich znalazł się grupowy bilet do kina na film „Mikołaj i spółka”. Drugoklasiści wraz z opiekunami wybrali się 18.12. do Cinemacity Bonarka w celu obejrzenia wspomnianego filmu, którego motywem przewodnim były nadchodząca święta, które miały być jak każde inne wesołe, ciepłe i oczywiście pełne prezentów pod choinką. Nagle jednak okazuje się, że może tak nie być! Nikt nie chciałby być na miejscu Świętego Mikołaja, który tuż przed wigilią dowiaduje się, że jego elfy zachorowały i nie pomogą mu zapakować prezentów. Mikołaj musiał wezwać zaprzęg reniferów, chwycić za lejce i pomknąć magicznymi saniami na poszukiwanie lekarstwa, które uzdrowi jego elfy i uratuje tegoroczne święta. Na swojej drodze spotyka zakręconą rodzinkę, która pomoże Świętemu Mikołajowi w jego misji. Wszystko dobrze się kończy i do każdego dziecka na ziemi dociera upragniony i wyczekiwany prezent.

Jak ten film podobał się uczniom klasy II a,? Oto kilka opinii:

ALEK: „Podobały mi się elfy, bo były uśmiechnięte i bardzo zabawne. Mikołaj był bardzo śmieszny, bo mógł przenikać przez ściany.”

BASIA: ”Film był ciekawy i zabawny. Mikołaj ukrywał się w domu jednej rodziny.”

DARIA: ”Były ciekawe momenty na filmie, które mi się podobały. Bardzo podobało mi się kiedy była ta choinka z listów i prezentów.”

NORBERT: ”Bardzo podobała mi się ucieczka świętego Mikołaja i Janka przed policją oraz scenka w aptece pchnięcia Mikołaja przez aptekarza”.

KAROL: „Głównym bohaterem filmu był Święty Mikołaj. Święty Mikołaj podróżował w poszukiwaniu witaminy C dla chorych elfów”.

KAMIL: „Film mi się bardzo podobał. Był związany z świętami, które będziemy teraz obchodzić. Pierwszy raz widziałem zielonego Mikołaja”.

KUBA: „Film był ciekawy i interesujący. Podobał mi się ponieważ Mikołaj dał prezenty dzieciakom”.

MATEUSZ: „W poniedziałek byłem z klasą w kinie na filmie pt.”Mikołaj i spółka”. Film bardzo mi się podobał. Bo był bardzo śmieszny, a Mikołaj miał strój zielony”.

mgr Marta Biernat


 • -

„NIE DLA SMOGU”

Category : Aktualności

Uczniowie klasy 4a na godzinie wychowawczej wykonali plakaty na temat obecnego stanu powietrza w Polsce, zagrożenia dla zdrowia, jakie niesie smog oraz sposobów, w jaki każdy mieszkaniec kraju może walczyć z tym problemem.

                                             wych. Anna Motyka


Archiwa