• -

LUTOWE WARSZTATY TEATRALNE KLASY I ,,c”

Category : Aktualności

Kolejne warsztaty teatralne odbyły się 26 lutego 2018r.Podczas nich uczniowie pracowali według gotowego ,,scenariusza” – po przypomnieniu sobie czym on jest.

          Dzieci wcielały się w role różnych postaci występując w kolejnych ,,scenkach”. ,,Grały” w kostiumach,  z rekwizytami takimi jak: kajdanki, luneta, torebka, jabłko, szabla.

          Niektóre z nich miały możliwość wykonać improwizację ruchową do muzyki, inne – występowały według ustalonej wcześniej choreografii.

          Uczniowie na warsztatach ćwiczyli umiejętność zapamiętywania słuchowego jak również wzrokowego – powtarzanie gestów na podstawie pokazu prowadzącej.

          Jak zwykle zajęcia teatralne były dla nich wielką frajdą i już wchodzenie na scenę i występowanie zupełnie nie budziło ich onieśmielenia, jak to bywało ,,na początku” 😉

                                                                                    mgr Katarzyna Ptak


  • -

FOTORELACJA Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH W DWORZE CZECZÓW KLASY 3A

Category : Aktualności

mgr Renata Tylek-Bebej


  • -

„ZIMA W SZKOLE”

Category : Aktualności

W okresie ferii zimowych, które właśnie się zakończyły dyrektorzy 78 samorządowych szkół podstawowych z Krakowa wyrazili chęć opieki nad dziećmi i zorganizowania zajęć w ramach akcji „Zima w szkole”. Wśród zgłoszonych szkół znalazła się nasza szkoła, która przygotowała dla 45 chętnych uczniów zajęcia na terenie placówki: ruchowe, plastyczne, komputerowe, świetlicowe oraz w terenie: wyjazdy na lodowisko, basen, Muzeum Inżynierii Miejskiej na wystawę „Takie to proste” oraz do kina. Gmina Miejska Kraków zapewniła bezpłatną opiekę dla dzieci, natomiast wydatki związane z wyjściami pokryli rodzice uczestników. Głównym celem akcji było zapewnienie uczniom pozostającym w mieście w czasie ferii zimowych opieki połączonej z ofertą pożytecznego i atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego. Mam nadzieję, że udało się to osiągnąć.

Marta Biernat

kierownik akcji

Poniżej prezentujemy fotoreportaż z przeprowadzonej akcji.


  • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY II A – LUTY 2018

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


  • -

NAJNOWSZA KSIĄŻKA PANI BARBARY FARON

Category : Aktualności

Święte i Tygrysice. Piastówny i żony Piastów 1138-1320

ksiezne

Anglicy mają swoich Tudorów, a my Piastów. Dzieje władców zawsze budzą ciekawość. Szczególnie, gdy na tronie, w czasach zdominowanych przez mężczyzn, zasiada kobieta.

Zachęcam Wszystkich do przeczytania najnowszej książki pt „Święte i Tygrysice. Piastówny i żony Piastów 1138-1320” autorstwa pani Barbary Faron , nauczyciela naszej szkoły, pisarki i miłośniczki historii. Książka ukaże się 14 lutego- nakładem wydawnictwa Astra. Warto sięgnąć po tę lekturę, aby poznać żony, matki naszych władców z dynastii Piastów i dowiedzieć się, jaką rolę odegrały w ich życiu i jaki miały wpływ na losy państwa. Życzę miłej lektury. Koleżance gratuluję i życzę sukcesów w pracy nad kolejną książką.

druk

Lidia Salawa


  • -

ROZKOCHAJ SIĘ W CZYTANIU CHALLENGE!

Drodzy uczniowie,  czy znajdzie się wśród Was jakiś śmiałek, który odważy się podjąć nie lada zadanie? Uczniowie! Pani z biblioteki „rzuca Wam rękawicę” i zachęca do podjęcia bibliotecznego challenge! Chętnych zapraszam do biblioteki po szczegóły wyzwania.

.mgr Aleksandra Rąpała


  • -

DRODZY UCZNIOWIE!

Serdecznie zapraszam Was wszystkich do odwiedzin biblioteki, gdzie można nie tylko wypożyczyć lekturę, ale również zrelaksować się i skorzystać z czytelni (ul. Weigla), a także obejrzeć wystawę komiksu „Komiks – Świat przerysowany”.

mgr Aleksandra Rąpała


  • -

SZANOWNI PAŃSTWO!

W grudniu 2017 roku, Rada Rodziców zakupiła 3 nowe regały do biblioteki przy ulicy Weigla 2. Regały są nie tylko funkcjonalne i pojemne ale również poprawiły estetykę biblioteki. Biblioteka składa ogromne podziękowania.

mgr Aleksandra Rąpała


  • -

II MIEJSCE W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

W ostatni dzień stycznia chłopcy z naszej szkoły brali udział w turnieju piłki nożnej który został rozegrany w Sp 158 a jego organizatorem była Straż miejska Miasta Krakowa. W stawce 6 zespołów nasza drużyna zajęła 2 miejsce ulegając tylko gospodarzom Szkole podstawowej nr 158. W turnieju grali chłopcy urodzeni w 2008 roku i młodsi. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV b Mikołaj Czechowicz Kacper Sobas i Kacper Łojszczyk oraz uczniowie klasy 2a Kamil Śliwiak Daniel Duda Michał Jońca Jakub Nawara Szymon Kurek Karol Przybek. Trenerem naszej drużyny był nauczyciel wf Jarosław Dzierżak.

IMG_20180131_122807 mgr Jarosław Dzierżak


  • -

MAŁOPOLSKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Szanowni Państwo!

23 stycznia 2018 roku odbył się etap szkolny XI edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania dla klas 1-7 organizowany przez Towarzystwo Bibliotekarzy Polskich z siedzibą w Krakowie wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie. Wydarzenie miało miejsce w Sali Balowej w Dworze Czeczów.

Zadaniem każdej klasy było wyznaczenie jednego reprezentanta do wzięcia udziału w rywalizacji. Do konkursu przystąpiło 13 uczestników z przygotowanym przez siebie tekstem.Czytający oceniani byli przez jury w składzie: nauczyciel Brygida G, nauczyciel Wiesław Kiełbasa, bibliotekarz Aleksandra Rąpała oraz przedstawiciel Dworu Czeczów Izabela. Jury wyłoniło 4 finalistów, którzy spróbują swych sił w finałowym etapie międzyszkolnym.

Reprezentantami Szkoły Podstawowej nr 124 zostali:

Patrycja Klejdysz z klasy Ic

Filip Łuszczek z klasy IVa

Jakub Klejdysz z klasy Va

Kacper Klara z klasy VIb

Etap międzyszkolny odbędzie się 7 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie o godzinie 9:00.

Wszelkich informacji dotyczących konkursu udziela bibliotekarz Aleksandra Rąpała.

JURY: nauczyciel Brygida Grela, nauczyciel Wiesław Kiełbasa, Izabela Gajewska-Dziuban (z Dworu Czeczów) oraz bibliotekarz Aleksandra Rąpała

opracowanie: mgr Aleksandra Rąpała


  • -

KLASA I ,,c” NA STYCZNIOWYCH WARSZTATACH TEATRALNYCH

Category : Aktualności

15.01.2018r. uczniowie klasy I ,,c” uczestniczyli w kolejnych warsztatach teatralnych.

       Podczas nich odkrywali nowe tajniki gry aktora teatralnego jak również organizacji całego przedsięwzięcia jakim jest przygotowanie przedstawienia teatralnego.

        Tym razem zaznajomieni zostali z definicją ,,scenariusza”. Dowiedzieli się, że jest to ,,instrukcja dla wszystkich, którzy tworzą przedstawienie”.

Na początku zajęć został więc ustalony ,, scenariusz ” tych zajęć.

Podczas warsztatów prowadząca starała się ukazać dzieciom różnicę między ,,rekwizytem ” , a elementem ,, kostiumu ”.

Odbył się też ,, casting ” do roli ,, Kapturka ”. Dzieci zostały powiadomione, że ,, casting ” uczy aktorów, że ,, nie zawsze jesteśmy wybierani ”.

Poza ,,Kapturkiem ” zostały przydzielone uczniom role: ,,Babci ” , ,, Mamy ” , ,, Wilka”.

Dzieci otrzymały ,, kostiumy ” i ,, rekwizyty”  oraz nauczyły się zachowywać w sposób charakterystyczny dla własnej roli.

Na końcu odbyła się ,, premiera ” krótkiej scenki z ,, Czerwonego Kapturka ”.

Osobna scenka z tej bajki została też odegrana kukiełkami animowanymi przez jedno z dzieci.

Warsztaty te były dla uczniów czasem wspaniałej zabawy 🙂

Zdjęcia

mgr Katarzyna Ptak


Archiwa