• -

  • -

SPORTOWE WYDARZENIA PAŹDZIERNIKA

Miesiąc październik obfitował w wydarzenia sportowe. Nasi uczniowie startowali w kilku zawodach sportowych. Cieszy nas fakt że wielu z nich chce rywalizować i dbać o swój rozwój fizyczny.

Jesteśmy dumni z ich sukcesów.

Natalia Śliwiak okazała się najlepszą lekkoatletką w Krakowie na dystansie 100 m a w zawodach wojewódzkich w Tarnowie zajęła II miejsce. Odwrotnie w skoku w dal w Krakowie była druga a w zawodach wojewódzkich wygrała.

Oprócz Natalii w zawodach LA startowało jeszcze 16 naszych uczniów: Zając Wojtek, Batko Weronika, Badoń Wiktoria,  Sagan Andrzej, Ślęczka Kamil, Groblicki Jakub, Duda Dawid, Nawrot Wiktor, Sobota Igor, Sopel Mateusz, Basista Jakub, Szewczyk Oliwia, Kleszcz Julia, Janik Gabriela,  Kotara Kacper.

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz panu Piotrowi Korputowi za opiekę nad zawodnikami.

Oprócz zawodów LA. Odbyły się dwa turnieje piłki nożnej. Jeden z okazji Święta Niepodległości, którego byliśmy współorganizatorem. W tym turnieju obie nasze drużyny zajęły I miejsca. Zarówno chłopcy z kl.VI jak i chłopcy z kl. VII-VIII.

Gratulujemy.

Kolejny turniej piłkarski odbywał się na Kurdwanowie a jego organizatorem była m.in. straż miejska.  W tym turnieju nasz zespół zajął IV miejsce. W turnieju startowało 12 szkół z całego Krakowa. To duży sukces naszych piłkarzy. Dziękujemy zawodnikom oraz panu Jarosławowi Dzierżak za opiekę nad uczniami.

mgr Jarosław Dzierżak


  • -

  • -

  • -

WYCIECZKA DO EKO SPALARNI

Category : Aktualności

We wtorek 23.10.2018 kl. 1 „c” wybrała się na wycieczkę do Eko Spalarni.

Uczniowie dowiedzieli się co się dzieje ze śmieciami, które codziennie trafiają do kosza, oraz co dzięki nim można zyskać 🙂 

Magdalena Broniak


  • -

WYCIECZKA KLASY 1A I 1C DO NADLEŚNICTWA NIEPOŁOMICE

Category : Aktualności

W piątek 5 października pierwszoklasiści wraz z wychowawcami Magdaleną Broniak i Renatą Tylek- Bebejwybrali się na warsztaty przyrodnicze w Nadleśnictwie Niepołomice pt. „Zostań pomocnikiem leśnika”. W pierwszym etapie dzieci zwiedziły wystawę przyrodniczą, gdzie zobaczyły zwierzęta i rośliny występujące w Puszczy Niepołomickiej, poznały leśnika i dowiedziały się na czym polega jego praca. Uczniowie dowiedzieli się również jakie dary daje nam las i jak o niego dbać.

W drugiej części był spacer po lesie. Uczniowie poznawali tajemnice lasu pod czujnym okiem leśnych strażników. Każdy uczeń otrzymał zeszyt z zadaniami, które wykonywał wędrując po ścieżce edukacyjnej.Wszyscy z ogromnym zapałem i zaangażowaniem rozwiązywał zadania. Dzieci miały między innymi odszukać dary lasu (grzyby, krzewy borówek, zioła), znaleźć tropy zwierząt, narysować korę drzew, rozróżniać drzewa, dowiedzieć się jakimi narzędziami posługuje się leśnik i poznać zasady zachowania się w lesie.

Dzieci były bardzo zainteresowane i z przejęciem podchodziły do kolejnych zadań. Wszystkim dopisywały dobre humory. Na dodatek dopisała pogoda. Wszyscy wrócili zadowoleni bogatsi o nowe umiejętności przyrodnicze.

Podziękowania dla p. Agnieszki Woźniak, która zorganizowała wycieczkę oraz Rodzicom, którzy pomagali w opiece nad dziećmi.

Opracowanie artykułu i zdjęcia Renata Tylek Bebej


  • -

PIERWSZE WARSZTATY TEATRALNE W DWORZE CZECZÓW KLASY 1A

Category : Aktualności

W dniu 17 września dla uczniów rozpoczęła się kolejna przygoda z magią teatru. Uczestniczyliśmy w pierwszych warsztatach teatralnych zorganizowanych w Dworze Czeczów. Warsztaty prowadzone są przez panią Małgorzatę Karpowicz- Dukat- aktorkę Teatru Groteska.

Pierwszakom od razu spodobała się taka forma nabywania umiejętności aktorskich i teatralnych.

Oto fotorelacja z warsztatów:

Zdjęcia Renata Tylek-Bebej


  • -

TRZECIOKLASIŚCI W MUZEUM NARODOWYM

Category : Aktualności

Uczniowie klas trzecich skorzystali z oferty bezpłatnych lekcji muzealnych dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”, a realizowanych przez Muzeum Narodowe w Krakowie.

Spośród blisko 90 różnych tematów lekcji muzealnych wychowawcy wybrali dwie: „Kto Ty jesteś? Muzealna lekcja patriotyzmu” oraz „Historia mierzenia czasu. Zegary przez wieki”.

Trzecioklasiści mieli okazję pracować z dziełami sztuki i cennymi zabytkami bezpośrednio w galerii Broni i Barwy w Polsce oraz Galerii Rzemiosła Artystycznego. W czasie warsztatów prowadzący wykorzystywali techniki aktywizujące mające pobudzić do samodzielnego myślenia i tworzenia, karty pracy, pracę w grupie. Przez doświadczenie i wspólną zabawę uczniowie zapoznali się z takimi pojęciami jak: państwo, naród, symbol narodowy, język ojczysty, hymn, niepodległość, bohater, patriotyzm oraz czas, przeszłość, mierzenie czasu, rodzaje zegarów, chronologia, epoka.

Marta Biernat

mgr Katarzyna Kerep

 


  • -

PATRIOTYCZNY BIEG UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 124

Category : Aktualności

W poniedziałek, 1 X 2018r.uczestniczyliśmy w biegu niepodległościowym w naszej szkole dla uczczenia rocznicy 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę . Klasy 0-III długo się do tego przygotowywały, oprócz biegu braliśmy udział w sztafetach. Ponadto każdy z nas wykonywał kotyliony białego orła na biało – czerwonym sercu.

O godz. 9.30 na stadionie Bieżanowianki zebraliśmy się wszyscy. Tu rozpoczęliśmy rozgrzewkę, a następnie  kolejne klasy na poziomach kategorii wiekowej biegły wokół boiska piłkarskiego.

Dawaliśmy z siebie wszystko. Następnie, obok na „Orliku” rozpoczęły się sztafety.Tam była dopiero rywalizacja i głośny doping publiczności! Prawie wszyscy w biało-czerwonych strojach godnie reprezentowali naszą szkołę.

Na zakończenie każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, słodkości i gromkie brawa publiczności.

Pożegnaliśmy się okrzykiem Hip! Hip! Hura!

To było wielkie przeżycie. Mali Polacy o wielkich sercach w rywalizacjach sportowych!

Zachęcamy wszystkich do takiej aktywności.

Pozdrawiamy

                                                          Mali, wielcy sportowcy z klas 0-3 z wychowawcami.

                   Opracowała: Katarzyna Kerep


  • -

WYCIECZKA KLASY 5A DO „APILANDII”

Category : Aktualności

W dniu 05.10.2018 uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą i opiekunami udali się na wycieczkę do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa „Apilandia”.

Jest to nowe miejsce, które pojawiło się na mapie atrakcji małopolski.

                Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w podziemiach Centrum, gdzie przewodnik opowiadał nam o znaczeniu i roli pszczół nie tylko w życiu człowieka, ale również dla funkcjonowania roślin i zwierząt.  Mieliśmy także okazję zobaczyć film opowiadający o tych owadach oraz zgłębić tajniki pracy pszczelarza.

                Kolejnym etapem naszej wycieczki był spacer po pasiece, gdzie ubrani w specjalne kapelusze pszczelarskie mogliśmy zaobserwować pracę robotnic oraz zapoznać się z gatunkami roślin miododajnych.

                Po tej wizycie spotkała nas kolejna atrakcja. Mogliśmy własnoręcznie wykonać świece z wosku pszczelego degustując przy tym różne rodzaje miodów. Ależ nam było słodko! ?

Większość z nas zakończyła wycieczkę z pustym portfelem, gdyż w lokalnym sklepiku zaopatrzyliśmy się w miody, kremy i inne wyroby pszczelarskie.

Z całego serca polecamy każdemu wizytę w „Apilandii”

                                                                                                                              Uczniowie klasy 5a


Archiwa