• -

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19 KLAS 0-III

Category : Aktualności

18.06 to dzień w którym miał miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19. Podczas uroczystości wręczono uczniom klas 0-III nagrody za udział w konkursach, książki za 100% frekwencję, a uczniowie klas trzecich otrzymali od Rady Rodziców pamiątkowe książki na zakończenie pierwszego etapu edukacji. Dyrektor p. Bartosz Rutkowski podziękowała rodzicom, którzy pracowali na rzecz szkoły.

Klasy trzecie pod opieką swoich wychowawczyń przygotowały występ, w którym podsumowały to co ich spotkało przez ostatnie trzy lata.

Podziękowali swoim rodzicom za wsparcie i pomoc , swoim nauczycielom za naukę i wychowanie i dyrekcji szkoły za czuwanie nad ich nauczaniem i bezpieczeństwem.

Trzecioklasiści wiedzą, że od września zmieni się ich szkolne życie: poznają nowych wychowawców i nauczycieli, zmienią budynek szkolny, będą mieli nowe przedmioty, dzwonki na lekcje i przerwy.

To dopiero za dwa miesiące, a teraz życzymy wszystkim uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom cudownych wakacji – odpoczywajcie bezpiecznie.

Tekst i zdjęcia:

Marta Biernat


 • -

WYCIECZKA KLAS TRZECICH NA ZACZAROWANE WZGÓRZE

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat

 


 • -

FOTOREPORTAŻ – DZIEŃ DZIECKA W DWORZE CZECZÓW

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


 • -

PORANEK ZE ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II

Category : Aktualności

Dnia 21 maja 2019 roku w 99. rocznicę urodzin Wielkiego Polaka – Karola Wojtyły uczniowie klas O – III Szkoły Podstawowej Nr 124 w Krakowie uczestniczyli w okolicznym Poranku ze Świętym Janem Pawłem II .

Dzieci w tym wyjątkowym dniu założyły galowe stroje , a  wszyscy uczniowie z naszej szkoły  wykonali  papieskie dekoracje .

Scenariusz tego świątecznego wydarzenia przygotowały panie : Jadwiga Puto z klasą Ib oraz Renata Wiązownicka nauczyciel religii .

Pierwszaki recytowały wierszyki i śpiewały pieśni i piosenki związane z osobą Ojca Świętego.

Następnie wszyscy zebrani zaśpiewali wspólnie „Barkę ” dla podkreślenia wyjątkowego nastroju tego wydarzenia.

Wydarzeniem towarzyszącym tej wyjątkowej uroczystości szkolnej był zorganizowany konkurs plastyczny  „Moje wspomnienie o Św. Janie Pawle II ”dla uczniów klas młodszych naszej szkoły.

Z nagrodzonych i  wyróżnionych prac została wykonana pokonkursowa wystawa.

 Na uroczystość został zaproszony   pan dyrektor Bartosz Rutkowski  , który na zakończenie podzielił się z dziećmi swoimi wrażeniami w dniu, w których papież Jan Paweł II  odchodził do domu Ojca. Wspominał , jak młodzież gimnazjalna śpiewała „Barkę ”, ulubioną pieśń oazową Karola Wojtyły.

                                                                         Organizatorzy  poranka i konkursu :

                                                                          Jadwiga Puto

                                                                          Renata Wiązownicka


 • -

 • -

DZIEŃ MAMY I TATY W KL 1 C

Category : Aktualności

Z okazji ” Dnia Rodziców” klasa 1c zaprezentowała pokaz całorocznych Warsztatów Teatralnych. Dzieci wystawiły sztuke pt: Królowa sniegu. Pokaz teatralny został poprzedzony występami solowymi dzieci oraz śpiewaniem piosenek.

 mgr Magdalena Broniak


 • -

MUZEUM ETNOGRAFICZNE

Category : Aktualności

31.05.2019 Kl 1 c była na Wycieczce w Muzeum Etnograficznym.

Dzieci do muzeum dotarły komunikacją miejską, gdzie mogły się praktycznie uczyć zachowania w środkach komunikacji. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum, gdzie wcielaliśmy się w różne role. Dowiedzieliśmy się jak to było ” dawniej” Każde dziecko miało swój zawód i swoje ” wyroby” których użyliśmy w grze ekonomicznej – sprzedaż – zakup wyrobów i usług. dzieciom wycieczka bardzo się podobała o czym świadczą uśmiechy na ustach:)

mgr Magdalena Broniak


 • -

DNI BIEŻANOWA

Category : Aktualności

W tegorocznych Dniach Bieżanowa swój skromny udział miała min Zeróweczka z p. Moniką Stachurą oraz Kl 1 C z p. Magdaleną Broniak. Najmłodsza grupa zaprezentowała piękny taniec ” na krzesłach” który był nie lada atrakcją tego dnia. Natomiast Kl 1c zaprezentowała swoje talenty recytatorskie. Piękne wykonanie wierszy zagwarantowały : Amelia Dubel, Amelia Warzecha, Emilia Zawiślan i LiLiana Drewniak

mgr Magdalena Broniak


 • -

WYRÓŻNIENIE DLA KLASY 1A W PROGRAMIE EDUKACYJNYM „WIEMY, JAK SEGREGUJEMY”

Category : Aktualności

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie przygotowało nowy program edukacyjny „Wiemy, jak segregujemy” dla uczniów klas I-III krakowskich szkół podstawowych. Są to interaktywne warsztaty ekologiczne przygotowywane we współpracy z Teatrem Kultureska i oparte na motywach przedstawienia  „Kolory Miasta”. Będą poprowadzone w konwencji opowieści, która przypomni uczniom, jak ważny jest szacunek wobec przyrody i konieczność dbania o nią. Dzięki licznym piosenkom i konkursom uczniowie utrwalą i poszerzą wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Ponadto warsztaty zwracają uwagę, jak istotna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazują negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, a także dużej ilości spalin samochodowych. Zachęcają do walki z problemem zanieczyszczenia powietrza.

Każda klasa uczestnicząca w programie otrzymuje również książeczki edukacyjne z zadaniami dotyczącymi zasad selektywnej zbiórki odpadów w Krakowie.

Organizator wspomnianych warsztatów- Zespół Edukacji i Promocji MPO – zaprosił do udziału w spotkaniu klasę I A ze Szkoły Podstawowej nr 124  im. Marii Skłodowskiej- Curie, która wykazała się aktywnością w dotychczas prowadzonych MPO działaniach.

Fotorelacja z przedstawienia:

                                                                                    Wychowawca Renata Tylek-Bebej


 • -

WARSZTATY „FIZYKA DLA SMYKA” W KL. 1A

Category : Aktualności

W dniu 20 maja uczestniczyliśmy w warsztatach „Fizyka dla smyka- światło”

Po raz kolejny warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci miały możliwość eksperymentowania. Poznały co to jest światło i jakiego jest koloru. Poznały nowe pojęcia takie jak: krążek barw Nevtona, pryzmat, maska dyfrakcyjna, kalejdoskop, stroboskop i laser. Prowadząca zajęcia w sposób bardzo ciekawy przybliżyła dzieciom zjawiska dotyczące światła. Miały możliwość wyczarować tęczę i dowiedzieć się jakie są magiczne efekty pracy z laserem. Patrzyły na świat okiem muchy. Zajęcia jak zawsze bardzo się dzieciom podobały.

Opracowanie i zdjęcia:    Renata Tylek-Bebej


 • -

KLASA 2 A POZNAJE PAŃSTWA UNII EUROPEJSKIEJ

Category : Aktualności

9 czerwca 2019 r. uczniowie podczas lekcji prezentowali samodzielnie przygotowane projekty. Każdy uczeń miał za zadanie przedstawić wylosowane państwo należące do Unii Europejskiej.

Celem tego projektu była:

· popularyzacja wiedzy o integrującej się Europie,
· poszerzenie wiedzy o krajach członkowskich,

– położeniem geograficznym, walorami przyrodniczymi, tradycjami kulturowymi i obyczajowymi,
· kształtowanie postawy szacunku dla dziedzictwa kulturowego
· rozwijanie umiejętności poszukiwania, selekcjonowania i wykorzystania informacji z różnych źródeł.

Podczas prezentacji dzieci przyswajały sobie wiadomości o położeniach krajów na mapie politycznej Europy, symbolach narodowych, stolicach i charakterystycznych zabytkach.
Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w realizacji zaplanowanych zadań, czego efektem 
są m.in. zgromadzone materiały i plansze informacyjne.

Autor : Barbara Pacura


 • -

KLASA 2 A W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM

Category : Aktualności

3 czerwca 2019 r. uczniowie wzięli udział w warsztatach ” KRAKOWSKIM TARGIEM ” – Gra Ekonomiczna.

Podczas spotkania zobaczyli jak wygląda wnętrze tradycyjnej chaty i jej wyposażenie.

Dowiedzieli się, jak ubierali się ludzie na wsi i czym zajmowali się na co dzień, w jaki sposób  przygotowywali się do zimy.

 Drugoklasiści poznali dawne sposoby handlu i rozliczeń, zostali  wprowadzeni w podstawowe problemy matematyczne.

Odbyli spacer po olejarni, kuźni, warsztacie garncarskim i tajemniczym foluszu.

Wysłuchali wspaniałych opowieści  i poznali dawno zapomniane zwyczaje.

Na zakończenie uczniowie wcielili się w rolę rzemieślników i kupców handlując swoimi towarami na placu handlowym.

Autor : Barbara Pacura


 • -

7 CZERWCA 2019 – PODSUMOWANIE TYGODNIA ZDROWIA

Category : Aktualności

Uczniowie klas 0-III spotkali się w dniu 7 czerwca 2019r. na imprezie plenerowej na ,,Podsumowanie Tygodnia Zdrowia 2018/2019”.

Tydzień Zdrowia jest obecny już od kilku lat w ,,Kalendarzu wydarzeń szkolnych” w klasach 0-III”.

Koordynatorkami tego przedsięwzięcia są: p.Jadwiga Puto oraz p.Katarzyna Ptak.

W bieżącym roku szkolnym w ramach ,,Tygodnia Zdrowia” zostały zaplanowane i zrealizowane następujące działania:

 • dzieci z klas 0-III w ramach wspomnianego tygodnia nie przynosiły do szkoły i nie jadły słodyczy, nie piły napojów gazowanych i słodkich,
 • w klasach odbyły się zajęcia kulinarne w grupach – przygotowanie ,,Zdrowego deseru”,
 • ,,Gra o zdrowie” miała charakter konkursu drużynowego, było to połączenie gry planszowej z aktywnością fizyczną, jak również z prezentacją swojej wiedzy dotyczącej tego jak dbać o zdrowie oraz poszerzeniem tej wiedzy o dodatkowe zagadnienia,
 • ,, Rymowanki o zdrowiu”, to kolejne zadanie dla drużyn w klasach – mające charakter konkursu literackiego.

W ramach ,,Tygodnia Zdrowia” dzieci nauczyły się również ,,Piosenek o zdrowiu” i przygotowały wraz z wychowawcami – choreografię ruchową do tych piosenek.

Podczas ,,Podsumowania Tygodnia Zdrowia” dzieci z oddziałów 0-III zaprezentowały wspomniane ,,Piosenki o zdrowiu” wraz z ekspresją ruchową,

a następnie zwycięskie w wymienionych konkursach – drużyny otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego do szeroko pojętej ,,aktywności fizycznej”.

Gratuluję wszystkim zwycięskim w konkursach drużynom, a także wszystkim dzieciom, które w ,,Tygodniu Zdrowia” potrafiły zachować ,,post ścisły” od słodyczy 😀

Kolejna taka impreza – w przyszłym roku szkolnym…

mgr Katarzyna Ptak


 • -

19 PARADA SMOKÓW

Category : Aktualności

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w 19 Paradzie Smoków, której organizatorem jest Teatr Groteska wraz z Urzędem Miasta Krakowa.

Trzecioklasiści pod opieką pani Anny Askaldowicz zaprojektowali i wykonali dworskiego smoka, którego zaprezentowali 2 czerwca w czasie parady w której uczestniczyło czterdzieści smoków.

Dziękujemy rodzicom uczniów klasy III a i III b, którzy w upalne niedzielne przedpołudnie przyprowadzili swoje pociechy na Planty skąd ruszyła 19 Parada Smoków.

Tekst i zdjęcia:

Marta Biernat

wychowawca klasy III a


 • -

UCZEŃ KLASY 2 B LAUREATEM W KONKURSIE LITERACKIM

Category : Konkursy

W 2019 r. przypadają 80. urodziny pisarki Joanny Papuzińskiej. Z tej okazji DK Podgórze zorganizował dla uczniów klas I-IV kilka konkursów nawiązujących do książki „Nasza mama czarodziejka”: testy, konkurs fotograficzny i plastyczny oraz konkurs literacki.

Grupa uczniów klasy 2 b przystąpiła do rozwiązania testu ze znajomości książki. Było to niełatwe zadanie, bowiem na uczestników czekało ponad 40 zadań otwartych, a więc trzeba było znać bardzo dobrze treść lektury. Uczniowie doskonale poradzili sobie z wyzwaniem.

V miejsce zdobył Filip Sitek

z wynikiem 56 punktów

                   Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę kolejnych.

                                                                                                                                                                                                      Wychowawca Ewa Miłaszewska


 • -

UCZEŃ KLASY 2 B WYRÓŻNIONY W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY

Category : Konkursy

Konkurs Kangur cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas młodszych naszej szkoły od kilku już lat. Mimo, że zadania są trudne i wymagają wiedzy oraz logicznego myślenia wcale ich nie zniechęcają, wręcz przeciwnie.

Test konkursowy w kategorii „Żaczek” dla dzieci klas drugich zawierał  21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, zwane dalej TUWiNM, z siedzibą w Toruniu, przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Wśród uczniów piszących test  z klas 2 i 3 naszej szkoły

wyróżnienie otrzymał Filip Sitek

                          Serdecznie gratuluję znakomitego sukcesu i życzę kolejnych.

                                                                                 Wychowawca Ewa Miłaszewska


 • -

 • -

 • -

Archiwa