• -

ANDRZEJKI W ZERÓWCE

Category : Aktualności

W piątek 29 listopada 2019 r. w zeróweczce odbyło się małe andrzejkowe spotkanie, podczas którego dzieci miały czas na zabawę, wygibasy oraz wcielanie się w różne role dzięki dodatkom, perukom i strojom. Dzięki pomocy i zaangażowaniu Rodziców dzieci mogły się częstować ciastami, ciasteczkami i innymi smakołykami. Były też wróżby… Zerówkowicze poznali imionach przyszłych Swoich sympatii  oraz przyszłe zawody, które będą wykonywać. Nie obyło się też bez informacji o  tym co ich czeka miłego w najbliższym czasie. Wszystkie andrzejkowe wróżby  traktowaliśmy oczywiście jako dobrą zabawę z przymrużeniem oka, która służyła podtrzymaniu pięknej tradycji.

Oprac. i zdjęcia Brygida Grela


 • -

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASIE 2A

Category : Aktualności

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy w listopadzie. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa.

Do naszej klasy przybyły misie, duże i małe. Wszystkie są ulubionymi przytulankami, zabawkami i pocieszycielami w smutku.

Nasze zajęcia zaczęły się od prezentacji misiów. Następnie wymienialiśmy znane z bajek i książek misie. Nie zapomnieliśmy o bohaterze książki, którą czytaliśmy w pierwszej klasie- Czarnym Nosku.

Obejrzeliśmy fragmenty bajek o Misiu Uszatku, Coralgolu, Paddingtonie oraz kochanym przez wszystkie dzieci Kubusiu Puchatku.

W grupach rozkodowywaliśmy temat dzisiejszych zajęć „Dzień Pluszowego Misia”. A potem każda grupa wyturlała swojego misia.

Kolejne zadanie to samodzielne odczytanie kodu i pokolorowanie pól na planszy. Potem sprawdzaliśmy znajomość alfabetu poprzez łączenie punktów. Oczywiście rozwiązaniem był miś.

Na zakończenie zajęć kolorowaliśmy misi korzystając z kart aplikacji QUIVER. Nasz pokolorowany miś ożył, kręcił się w swoim pojeździe lub smacznie spał. Było wiele radości.

Ten dzień spędziliśmy miło i przyjemnie. Razem z naszymi misiami.

A oto – historia niezwykłej maskotki

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Opracowanie wychowawca-Renata Tylek-Bebej


 • -

PLUSZOWE MISIE W GRUPIE „0” FOTORELACJA

Category : Aktualności

mgr Brygida Grela


 • -

TURNIEJ WIEDZY O KRAKOWIE – KONKURS DLA SZEŚCIOLATKÓW

Category : Konkursy

27 listopada 2019 r. w Przedszkolu nr 135 odbył się Turniej wiedzy o Krakowie, w którym uczestniczyła  grupa sześciolatów z naszej szkoły. Wychowawczynie organizujące konkurs wraz z Panią Dyrektor przyjęły nas bardzo ciepło i miło.

W konkursie brało udział pięć grup przedszkolnych. Emocje były duże. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również szybkością i refleksem w udzielaniu odpowiedzi oraz umiejętnością współpracy z członkami swojej grupy.

Zadania były różnorodne.  Zagadki, układanie puzzli wylosowanego zabytku, budowanie najwyższej wieży Kościoła Mariackiego z klocków, ułożenie Kopca Kraka z nakrętek, quiz wiedzy o zabytkach Krakowa, polegający na skojarzeniu odpowiednich rysunków.

Po wielkich i emocjonujących chwilach uczestnicy mieli czas na posilenie się  i naładowanie „akumulatorów”. Jury nie miało łatwego zadania… Poziom był  wyrównany… Naszej grupie udało się zdobyć trzecie miejsce. Uczestnicy otrzymali nie tylko piękne, pamiątkowe dyplomy, ale również atrakcyjne nagrody.  Wydarzenie było bardzo ciekawym doświadczeniem!

Oprac. Brygida Grela


 • -

„MOJE ZDROWIE – MOJA SIŁA, WIELKA MOC”

Category : Aktualności

 


 • -

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „PRZYRODA JESIENIĄ

Category : Konkursy

W listopadzie został zorganizowany międzyszkolny konkurs plastyczny „Przyroda Jesienią”. Jesień zainspirowała dzieci z świetlicy do stworzenia wielu ciekawych prac. W konkursie brali udział uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej oraz zerówka. Powstało bardzo dużo jesiennych pejzaży, do konkursu przystąpiło, aż 51 uczniów. Dwoje uczniów z naszej szkoły zostało laureatami I etapu międzyszkolnego konkursu w Szkole Podstawowej nr 123 w Krakowie. Uczennica klasy 3b Małgorzata Madej zajęła I miejsce, natomiast Filip Ślusarek uczeń klasy 2c zajął II miejsce. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem. Prace były oryginalne i piękne, wszystkie zostały nagrodzone i wystawione w szkolnej galerii na korytarzu. Dziękujemy uczniom za liczny udział w konkursie. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

                                                                                                                     Wychowawcy świetlicy


 • -

KLASA 2 A Z WIZYTĄ W WODOCIĄGACH KRAKOWSKICH I W STRAŻY POŻARNEJ

Category : Aktualności

W dniu 21 listopada nasza klasa pojechała na warsztaty Akademii Kropelki w Wodociągach miasta Krakowa.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały pani prowadzącej, która bardzo ciekawie wprowadziła je w bardzo ważny temat jakim jest uzdatnianie wody i jak ważną rolę w edukacji dorosłych odgrywają dzieci.

Następnie w formie pracy grupowej dzieci rozwiązywały krzyżówkę, rysowały do czego potrzebna jest woda i wspólnie ustalały w jaki sposób można oszczędzać wodę.

Dowiedziały się również czym jest obieg wody w przyrodzie, ile wody pitnej i jakie zbiorniki wodne są na Ziemi, czy woda słona nadaje się do picia, ile wody znajduje się w ciele człowieka.

Warsztaty bardzo się dzieciom podobały. W prezencie każdy dostał koszulkę, bidon i przypinkę.

Następnie wyruszyliśmy do Straży Pożarnej przy ul. Rzemieślniczej. Ten wyjazd zorganizował nam rodzic- p. Paweł Witkowski.

Zobaczyliśmy wozy strażackie, ich wyposażenie. Pan strażak pokazał nam strój, w którym strażacy gaszą pożar i opowiedział nam o pracy jaką wykonuje.

Następnie udaliśmy się do Bezpiecznego Domku, w którym obejrzeliśmy interaktywną prezentację na temat zachowania w sytuacji, gdy jest pożar, utrwaliliśmy wiadomości o telefonach alarmowych, znakach ewakuacyjnych. Braliśmy udział w scenkach, w których pokazywaliśmy w jaki sposób należy  powiadomić Straż Pożarną o sytuacjach,które zobaczyliśmy na filmikach edukacyjnych.

W Bezpiecznym domku dotykaliśmy ciepłych drzwi, widzieliśmy spaloną lodówkę i miejsca, w których dochodzi do pożaru czyli kuchnię i łazienkę oraz sprzęty, które mogą wywołać pożar.

Było dużo wrażeń, zwłaszcza, gdy został ogłoszony próbny alarm i strażacy po rurze zjeżdżali do akcji. Bardzo dużo dowiedzieliśmy się o ciężkiej pracy strażaka.

Nasz dzień obfitował w wiele wspaniałych przeżyć. Była WODA i był OGIEŃ.

mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

KLASA 3 A REALIZUJE KOLEJNY PROJEKT ” POZNAJEMY MIASTA POLSKI”

Category : Aktualności

18 listopada w klasie  3 a  lekcje odbywały się w zupełnie inny sposób. To uczniowie prowadzili zajęcia prezentując przygotowane przez siebie prace na temat miast Polski, które wylosowali wcześniej.  Każdy uczeń miał za zadanie zaprezentować miasto w wybrany przez siebie sposób. Jedni przygotowali przepiękne plakaty z wiadomościami oraz ze zdjęciami miasta , inni prezentację w programie graficznym. Odbyliśmy niesamowitą wędrówkę po naszej Ojczyźnie. Uczniowie wskazywali miasta na mapie, opisywali kiedy powstało, prezentowali herby miast, informowali o ciekawych miejscach i pięknych zabytkach, żyjących gatunkach zwierząt w danym regionie.

Serdecznie dziękuję przede wszystkim uczniom za wykonane prace, które ozdobiły ściany naszej  sali lekcyjnej oraz rodzicom za pomoc i wsparcie  w projekcie.

Barbara Pacura


 • -

KLASY MŁODSZE UROCZYŚCIE OBCHODZĄ ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Category : Aktualności

Dnia 12 listopada 2019 r. uczniowie klas 0 – 3  uroczyście obchodzili Święto Odzyskania Niepodległości. Uroczysty apel odbył się w Dworze Czeczów, w pięknie i oryginalnie udekorowanej sali. Odczuwać tu można było odświętną i patriotyczną atmosferę. Uczniowie ubrani w stroje galowe. Cała społeczność klas młodszych miała symboliczne biało-czerwone kotyliony.

Oficjalną część akademii rozpoczęliśmy od odśpiewaniem hymnu państwowego.

Następnie nauczyciel prowadzący akademię powitał wszystkich obecnych i podkreślił jak ważne jest dla nas Polaków to niezwykłe święto, obchodzone co roku 11 listopada. Kolejnym etapem uroczystości było obejrzenie prezentacji multimedialnej, która wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie poznali bliżej działalność  Józefa Piłsudskiego, która wiązała się z nadzieją na odzyskanie wolności przez Polskę. Punktem kulminacyjnym uroczystości było odśpiewanie przez każdą klasę przygotowanej pieśni patriotycznej, co dostarczyło wszystkim najwięcej emocji. Występy każdorazowo nagradzane były gromkimi brawami.

Spotkanie to Połączyło wszystkich, którzy wspólnie starali się pokazać, że są Polakami – patriotami. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.

Organizatorami  tej uroczystości były :

p. Barbara Pacura i p. Magdalena Broniak


 • -

AKADEMIA KROPELKI

Category : Aktualności

21.11.2019 Klasa 2 c brała udział w warsztatach Akademii Kropelki w Wodociągach miasta Krakowa.

Dzieci uczyły się jak uzdatnia się wodę, co robić żeby nam jej nie brakowało i jak ogromny wpływ na ” przyszłość” wody pitnej mają dzieciaki. Ponadto dowiedzieliśmy się, że wody słonej nie można pić i gdzie gromadzi się woda z topniejących lodowców. Warsztaty to nie tylko słuchanie ale także aktywne działanie. Wspólnie rozwiązywaliśmy krzyżówkę, rebus literowy a także uzupełnialiśmy wodę w organizmie człowieka. Na zakończenie każdy uczestnik dostał bidon na wodę, przypinkę oraz koszulkę pamiątkową.

mgr Magdalena Broniak


 • -

CO SIĘ WYDARZYŁO W KLASIE 2 A W PAŹDZIERNIKU?

Category : Aktualności

W październiku klasa 2a rozpoczęła zajęcia związane z realizacją trzech projektów:

 1. ,,Moje zdrowie – moja siła, wielka moc”- ogólnopolski projekt z zakresu edukacji prozdrowotnej i profilaktyki uzależnień

Głównym celem jest wychowanie zdrowego, aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia.

W ramach realizacji modułów projektu wykonaliśmy owocowe szaszłyki, wykonaliśmy w grupach piramidę żywieniową oraz podzieliliśmy się przepisami na surówki. Powstały również piękne prace plastyczne o warzywach i owocach.

Braliśmy też udział w konkursie plastycznym „Trzymam formę z Mamą i Tatą”- czyli jak aktywnie spędzamy czas z rodziną. Pod kierunkiem wychowawcy powstały piękne prace, które otrzymały nagrody główne i wyróżnienia.

 1. „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”-ogólnopolski projekt edukacyjny dla klas I-III (innowacja pedagogiczna)

Celem projektu rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem i aktywnego słuchania.

Klasa 2a wysłuchała czytanej przez wychowawcę lektury zawartej w I module „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej. Dzieci wypełniają skserowane wcześniej przez rodzica lekturniki, wykonali już zakładki do książki dla bliskich.

 1. „Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?” -ogólnopolski projekt pod patronatem Uniwersytetu Dzieci.

Celem jest rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych, dbanie o przyrodę.

Rozpoczęcie projektu było możliwe po przeprowadzeniu dwóch 90- cio minutowych zajęć.

Pierwsze dotyczyły współpracy w grupie. Najfajniejsze okazało się wspólne wykonanie „jajkodromu” i sprawdzenie, czy jajko zostało odpowiednio zabezpieczone przed rozbiciem. Budowanie wież z kubeczków też pokazało dzieciom jak ważna jest współpraca.

Następne zajęcia dotyczyły emocji i radzenia sobie z nimi. W klasie pierwszej była radość, smutek. Teraz dzieci poznały strach, jego różne rodzaje oraz sposoby radzenia sobie ze strachem.

W październiku byliśmy w kinie w Cinema City Bonarka na filmie pt. „Mój przyjaciel Ulik” w ramach akcji „Kino za baterie”  (Lenka wraz z mamą dostarczyła nam 99 kg baterii plus inne dzieci, które systematycznie zbierają baterie).

Wykonaliśmy też prace plastyczne „Jesienne drzewa”, i „Liście klonu”- z wykorzystaniem kolorowych liści oraz prace w grupie „Przetwory na zimę”.

Oto efekty naszej pracy:

Wychowawca: Renata Tylek-Bebej


 • -

CZY WIARA W ZABOBONY TO JUŻ TYLKO PRZESZŁOŚĆ?

Category : Aktualności

Czy wiara w zabobony to już tylko przeszłość? Czyli słów kilka o najnowszej książce Barbary Faron Jak przetrwać w zabobonnym Krakowie

             Kolejna książka Barbary Faron Jak przetrwać w zabobonnym Krakowie, została wydana przez Wydawnictwo Astra specjalizujące się w utworach o tematyce historycznej. Promocja książki miała miejsce w czasie Międzynarodowych Targów Książki, które odbyły się w Krakowie w ostatni weekend października, a Wydawnictwo Astra przygotowało na Targi bardzo ciekawe stoisko. Odwiedzających przyciągały nie tylko barwne okładki interesujących książek, ale i niezwykły gość – Kościotrup, który kojarzy się z tematyką większości pozycji prezentowanych przez Astrę, a szczególnie z jednym tytułem: Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach, którego współautorką jest Barbara Faron.

Było mi niezwykle miło, kiedy następnego dnia po Targach, tuż przed lekcją podeszła do mnie jedna z uczennic z najnowszą książką Barbary Faron, czyli Jak przetrwać w zabobonnym Krakowie, i chciała ją zaprezentować swoim rówieśnikom. Nadmienię, że nie tylko ja, ale również nasi uczniowie chętnie wsłuchiwali się w opowieści o boginkach, strzygoniach i zmorach, którymi Pani Basia raczyła nas wieczorami w czasie szkolnych wycieczek. A teraz możemy o tym przeczytać w Jej książce.

Sądzę, że poruszona w książce tematyka zawsze będzie nas ciekawić, bo wszystko co tajemnicze i nieznane niezmiennie przyciąga naszą uwagę. Ciągle przecież wierzymy, że piątek trzynastego przynosi pecha, a na widok kominiarza łapiemy się za guzik – i to w epoce lotów w Kosmos!

 

Dlatego, Czytelniku, sięgnij po książkę Jak przetrwać w zabobonnym Krakowie, bo nawet jeśli nie znajdziesz sposobu na przetrwanie we współczesnym świecie, to na pewno ciekawie spędzisz czas.

Autorce gratuluję i życzę pomysłów na kolejne książki!

Lidia Salawa


 • -

CYKL ZAJĘĆ DWÓR KULTURY (UCZNIOWIE CO MIESIĄC UCZESTNICZĄ W ZAJĘCIACH O RÓŻNEJ TEMATYCE)

Category : Aktualności

W październiku uczniowie klas 4-5 wzięli udział w  grze matematycznej- z okazji Jubileuszowego Roku Matematyki.

 Zajęcia miały charakter pracy zespołowej- uczniowie rozwiązywali  różne zadania rozwijające logiczne myślenie, poznawali zagadkowe liczby i inne  tajemnice matematyki.

Lidia Salawa


 • -

CYKL ZAJĘĆ DWÓR KULTURY (UCZNIOWIE CO MIESIĄC UCZESTNICZĄ W ZAJĘCIACH O RÓŻNEJ TEMATYCE)

Category : Aktualności

W październiku uczniowie klas 6-8 wzięli udział w spotkaniu z historykiem (dziennikarzem) Norbertem Tkaczem, które poświęcone było tematyce II wojny światowej. Prowadzący  przedstawił losy polskich dzieci w czasie wojny, których tysiące wywieziono do Niemiec i poddano germanizacji, innych zmuszano do niewolniczej pracy, a tysiące innych zamordowano w obozach koncentracyjnych. Poruszony został również temat udziału polskich dzieci i młodzieży w konspiracji (Szare Szeregi) i walce zbrojnej (m.in. w powstaniu warszawskim). Uczniowie w skupieniu oglądali prezentowane zdjęcia obrazujące dramatyczne losy ich rówieśników sprzed 80 lat.

Na zakończenie spotkania ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu historycznego organizowanego wspólnie z CKP Dwór Czeczów- Wojna obronna Polski w 1939r.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy ufundowane przez CKP Dwór Czeczów.

Lidia Salawa


 • -

KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ „KOCHAM CIĘ POLSKO”

Category : Konkursy

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 6 listopada 2019r. w KDK Eden odbył się konkurs poezji patriotycznej „Kocham Cię Polsko”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Celem konkursu było rozwijanie uczuć patriotycznych wśród dzieci, propagowanie piękna języka polskiego oraz rozbudzanie zainteresowań twórczością poetycką.

Trudna  tematyka nie odstraszyła uczestników, młodzi recytatorzy przypomnieli piękne i wzruszające wiersze polskich poetów, ale też recytowali własne wiersze.

Jury po naradach postanowiło nagrodzić następujące osoby:

I miejsce – Lena Florkowska z klasy II a oraz Oliwia Zając z klasy IV b

II miejsce – Małgorzata Madej i Amelia Rybak z klasy III b

III miejsce – Błażej Czerkies z „0”, Maksymilian Rzeszut z I a, Marcel Rzeszut z Przedszkola nr 135, Sarian Bętkowski z III b, Dominik Sitek z III b, Filip Sitek z III b

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy i zapraszamy za rok !!!

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY 1 A – LISTOPAD

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


 • -

ZDROWE ŚNIADANIE W KLASIE 3 B

Category : Aktualności

W ramach ogólnopolskiego projektu z zakresu edukacji prozdrowotnej i profilaktyki uzależnień „Moje zdrowie –moja siła, wielka moc” klasa 3 b przygotowała drugie śniadanie. Dzieci z ogromnym zapałem i niemałą wiedzą na ten temat wykonały zdrowe, drugie śniadanie. Przyniosły ciemne pieczywo, warzywa, nabiał, wędliny oraz owoce. Stworzyły bogaty w witaminy posiłek w formie kanapek, jogurtów i szaszłyków. Wzajemnie się częstowały i ze smakiem zjadły samodzielnie wykonane śniadanie. Zapraszam do naszej galerii.

                                                                                              Ewa Miłaszewska


 • -

DWUDNIOWA WYCIECZKA DO WARSZAWY

Category : Aktualności

            W dniach 24 i 25 października klasy 3 a i 3 b wyruszyły na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy Stadion Narodowy – trasa Piłkarskie Emocje, Centrum Nauki Kopernik, Zamek Królewski. Spacerowaliśmy po Starym Mieście podziwiając Barbakan, Katedrę, Rynek, Kolumnę Zygmunta, pomnik Syrenki, a później Pałac Prezydencki, Kościół św. Anny, Plac Piłsudskiego. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza zobaczyliśmy zmianę warty, a w parku Łazienkowskim Oranżerię i pomnik Chopina. Jechaliśmy też metrem, którego odcinek znajdował się pod rzeką Wisłą. Wspólnie piekliśmy kiełbaski na ognisku i bawiliśmy się na placu zabaw.

            Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do naszych domów.

Bardzo dziękujemy za opiekę i wszelką pomoc naszym Mamom oraz Pani Basi i Madzi.

                                                                                                                      Ewa Miłaszewska


 • -

KONKURS WIEDŹMY I WIEDŹMINKI

Category : Konkursy

Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego przy ul. Beskidzkiej zaprosił uczniów z klas I – III  do udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem uczestnika było przygotowanie kukiełki, pacynki lub lalki przedstawiającej strachy, wiedźmy, złe i dobre, duchy. Mogły być wykonane z różnych materiałów np. ze słomy, tkaniny, gałęzi i być dostosowane do ekspozycji stojącej lub wiszącej.

Ocenie jury podlegało:

– poziom artystyczny prac,

– pomysłowość i inwencja,

– różnorodność użytych materiałów.

 

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły, nagrody otrzymali:

Kasjan Salawa z klasy 1 a

Sarian Bętkowski  z klasy 3b

 a wyróżnienie zdobył  Aleksy Gawlik z klasy 2a

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy do udziału w konkursie już  za rok.

                                                                                                                                                             Ewa Miłaszewska


 • -

WARSZTATY TEATRALNE KLASY 3 B W LISTOPADZIE

Category : Aktualności

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

WARSZTATY TEATRALNE KLASY 3 B W PAŹDZIERNIKU

Category : Aktualności

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KONKURSU RÓŻANIEC Z DARÓW JESIENI

Category : Aktualności

W październiku uczniowie klas młodszych mogli wziąć udział w Szkolnym Konkursie „Różaniec z darów jesieni”

Dzieci przyniosły ponad 30 różańców wykonanych z kasztanów, orzechów, żołędzi, jarzębiny, owoców dzikiej róży, pestek dyni i innych darów,  jakie jesień nam daje.

Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom, którzy poświęcili swój czas, aby pomóc swoim dzieciom wykonać tak piękne prace.

Poniżej przedstawiam listę nagrodzonych dzieci:

I miejsce

Lena F., kl.2a

Dominik S. kl.3b

Marysia B. kl. 1a

II miejsce

Magdalena S. kl.1b

Milena i Miłosz W. kl. 2a, 1b

Oliwia B. kl.1a

III miejsce

Filip S. kl.2c

Milena T. kl.1a

Maksymilian Rz. kl.1a

Tomasz P. kl. 1c

I wyróżnienie

Oliwia D. kl. 3b

Emilia G. kl. 2a

Klara M. kl. 1c

Kasjan S. i Sarian B. kl. 1a, 3b

Filip S. kl. 3b

Nikola N. kl. 2d

Kornelia B.

Aneta W.

mgr Renata Wiązownicka


 • -

NASZE AKCJE CHARYTATYWNE

Category : Aktualności

 1. KREDKOBRANIE

Również w tym roku nasza szkoła włączyła się w akcję organizowaną przez Akademię Ignatianum. Zebrane przybory i artykuły szkolne zostały przekazane dzieciom ze Wschodu. Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do naszej zbiórki.

 1. OPATRUNEK NA RATUNEK

W październiku zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów medycznych. Za pośrednictwem fundacji Redemptoris Missio zostaną one wysłane do Afryki.

Wszystkim naszym uczniom oraz ich rodzicom bardzo dziękujemy za okazane serce.

Szkolny Wolontariat oraz Mały Samorząd

mgr Renata Wiązownicka


 • -

FOTORELACJA KLASY 3 A Z LISTOPADOWYCH WARSZTATÓW TEATRALNYCH

Category : Aktualności

mgr Barbara Pacura


 • -

KLASY 3 „A” REALIZUJE PROJEKT ” ZWIERZĘTA ŻYJĄCE W POLSCE „

Category : Aktualności

To była wyjątkowa okazja, by uczniowie mogli bliżej poznać gatunki zwierząt żyjązych na terenie Polski. Uczniowie samodzielnie lub z pomocą rodziców przygotowywali prezentacje na temat wylosowanego zwierzęcia. Prace zawierały wiele ważnych informacji tj. :

 • występowanie i środowisko życia,
 • sposób poruszania,
 • budowa ciała,
 • tryb życia,
 • sposób odżywiania,
 • cechy charakterystyczne,
 • ciekawostki,
 • zagrożone i chronione gatunki zwierząt,

 

Podczas prezentacji projektów uczniowie wykazywali się ogromną kreatywnością.

Tworzyli plakaty oraz  przygotowywali prezentacje  wykorzystując narzędzia internetowe.

Celem prezentacji było :

 • Wzbogacenie wiedzy o zwierzętach żyjących w Polsce,
 • Wyczulenie uczniów na temat gatunków zagrożonych.
 • Wzbogacanie umiejętności informatycznych.

 

Podczas prezentacji swoich prac uczniowie nabierali śmiałości, a widząc efekty pracy, wzmacniali poczucie własnej wartości. Uczestnicy projektu rozwijali swoje talenty, poszerzyli wiedzę, stali się bardziej odpowiedzialni, uczyli się zasad autoprezentacji.

Autor : Barbara Pacura


 • -

 • -

FOTORELACJA Z WARSZTATÓW MATEMATYCZNO- FIZYCZNYCH KLASY 3 A

Category : Aktualności

mgr Barbara Pacura


 • -

FOTORELACJA Z PAŹDZIERNIKOWYCH WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY 3 A

Category : Aktualności

mgr Barbara Pacura


 • -

DWUDNIOWA WYCIECZKA KLASY 3 „A” DO WARSZAWY

Category : Aktualności

24 października 2019 roku uczniowie klasy 3 A wczesnym rankiem wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

Pierwszy dzień w stolicy rozpoczęliśmy od  spaceru po Parku Łazienkowskim i Oranżerii oraz obejrzeliśmy Stadion Narodowy. Było wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Następnie udaliśmy się do  Centrum Nauki Kopernik. To wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Po wyczerpującej zabawie czekało nas zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja oraz ognisko.

W drugim dniu zwiedzanie Warszawy zaczęliśmy od spotkania z przewodnikiem pod Kolumną Zygmunta III Wazy, z którym udaliśmy się do Zamku Królewskiego, pierwotnej rezydencji książąt mazowieckich. Przewodnik oprowadził nas po Starym Mieście gdzie zobaczyliśmy : Barbakan, Katedrę, Rynek, pomnik Syrenki, Plac Piłsudskiego. Niezapomniane wrażenie zrobił na nas przejazd metrem warszawskim. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza mieliśmy okazję obejrzeć zmianę honorową warty żołnierskiej. Po zjedzeniu obiadu w centrum miasta udaliśmy się w drogę powrotną do Krakowa.

Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Pogoda również nam sprzyjała i zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć.

Autor : Barbara Pacura


 • -

KLASA 2C W RAMACH ZDROWEGO ODŻYWIANIA ZROBIŁA PYSZNA OWOCOWA SAŁATKĘ

Category : Aktualności

mgr Magdalena Broniak


Archiwa