• -

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI I ZMYSŁÓW WOMAI

Category : Aktualności

W dniu 21 XI uczniowie klasy 2b i 3a odwiedzili wystawę pt. „W stronę światła”. Wystawa jest kolekcją wszelkiego rodzaju eksperymentów naukowych, dzięki którym dzieci dowiedziały się jakie reguły rządzą światem wokół nas. Czy dźwięk może mieć swój własny kształt? A cień, jakiego jest koloru? Jak przy pomocy, zdawać by się mogło, zwykłych okularów odwrócić świat do góry nogami? Spróbowały także wykreować świat własnymi rękoma, a dzięki magicznemu piaskowi zmieniającemu kolory stworzyły góry, jeziora, doliny…

mgr Monika Stachura

mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

KLASA 1 B W FABRYCE BOMBEK

Category : Aktualności

Podczas warsztatów dzieci miały możliwość własnoręcznie stworzyć małe arcydzieło. Poznały sposób tworzenia baniek ich kształtów i malowania oraz zwiedziły fabrykę. To było ciekawe doświadczenie.

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

JESIENNE INSPIRACJE – PRACE PLASTYCZNE UCZNIÓW KLASY 3A

Category : Aktualności

Malujemy, tworzymy, jesteśmy kreatywni i twórczy pod kierunkiem naszej wychowawczyni. Wykorzystujemy przy tworzeniu naszych prac różne techniki oraz jedną z najbardziej barwnych porę roku- piękną polską jesień i jej dary.

mgr Barbara Pacura


 • -

SUKCES UCZENNICY Z KLASY 3 A

Bardzo mi miło poinformować, że w dniu 20 listopada uczennica klasy 3a Julia Mietlicka zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki pod hasłem „Śpiewać każdy może” w kategorii soliści. Konkurs odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 19. Julka reprezentowała naszą szkołę i zaśpiewała piosenkę pt. „Biedroneczki są w kropeczki”. Łącznie w konkursie wzięło udział 53 dzieci.

Julia wystąpiła również w IV Festiwalu Klasyka Polskiej Piosenki 2023 w Centrum Kultury Podgórza- Klub Aleksandry w kategorii szkół podstawowych klas I-III. Tam również zajęła I miejsce.

Uzdolnionej wokalnie Julce oraz Jej Rodzicom, którzy czuwają nad rozwojem talentu gratulujemy sukcesów!

mgr Renata Tylek-Bebej

mgr B. Pacura


 • -

SUKCESY UCZNIA KLASY 1 B

Maksymilian Zając uczeń klasy 1 b od roku trenuje grę w szachy w klubie MKS MOS Wieliczka. Maks w ten weekend zajął 5 miejsce na 31 zawodników w turnieju szachowym w Rząsce wypełniając normy na IV kategorię szachową. Na przestrzeni roku Maksymilian brał udział m.in. w Mistrzostwach Małopolski w szachach szybkich, a także wielu innych turniejach szachowych.

Serdecznie gratuluję sukcesów, życząc kolejnych !!

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW (INGA ZAJĄC, KASJAN SALAWA, JULIA KRÓWKA, ALEKSANDER ZAJĄC)

W okresie od kwietnia do listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły: Inga Zając  uczennica klasy 1b, Kasjan Salawa  uczeń klasy 5a, Julka Krówka  uczennica klasy 6 b oraz Aleksander Zając  uczeń klasy 6a rywalizowali w ramach Krakowskiej Ligi Lekkoatletycznej. Jest to całoroczny cykl zawodów lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży szkolnej.  Zawody odbywały się w formie Grand Prix (6 rzutów), a zawodnicy startowali w 3 wybranych konkurencjach (60m, 300m, 600m, skok w dal ze strefy). Zawodnicy naszej szkoły w każdym z rzutów zajmowali miejsca na podium, poprawiając swoje dotychczasowe najlepsze rezultaty i umacniając się w klasyfikacji generalnej zawodów.

Ostatecznie nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki:

Inga Zając (klasa 1b) wywalczyła I miejsce w klasyfikacji generalnej biegu na 60 m i 300 m, a także I miejsce w skoku w dal ze strefy  kat. U10 (roczniki 2016-2017). W klasyfikacji generalnej z 3 konkurencji łącznie Inga zajęła I miejsce.

Kasjan Salawa (klasa 5a) wywalczył I miejsce w klasyfikacji generalnej biegu na 300 m i II miejsce w biegu na 60 m i skoku w dal  kat. U12. W klasyfikacji generalnej z 3 konkurencji łącznie Kasjan zajął II miejsce.

Julia Krówka (klasa 6b) wywalczyła I miejsce w klasyfikacji generalnej biegu na 600 m i skoku w dal, a także II miejsce w biegu na 60 m.  kat. U14. W klasyfikacji generalnej z 3 konkurencji łącznie Julka zajęła I miejsce.

Aleksander Zając (klasa 6a) wywalczył I miejsce w klasyfikacji generalnej biegu na 600 m i skoku w dal, a także II miejsce w biegu na 60 m.  kat. U14.  W klasyfikacji generalnej z 3 konkurencji łącznie Aleksander zajął I miejsce.

Serdecznie gratuluję wspaniałych sukcesów uczniom i ich Rodzicom!!

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW (INGA ZAJĄC, TADEUSZ TARNAWSKI, KASJAN SALAWA, ALEKSANDER ZAJĄC)

W dniu 18 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przełajowym biegu na orientację Orientuj się organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy LIDER i Wielicki Ośrodek Sportu.

W zawodach odbywających się w Lasku Krzyszkowickim udział wzięli:

Inga Zając uczennica klasy 1 b w parze ze swoim bratem Aleksandrem Zającem  uczniem klasy 6 a

Tadeusz Tarnawski  uczeń klasy 3 a w parze z Kasjanem Salawą  uczniem klasy 5 a.

W kat. Łaziki Tadeusz i Kasjan zdobyli 1 miejsce, a Inga i Aleksander 3.

Serdecznie gratuluję wspaniałych sukcesów dzieciom i ich Rodzicom!!

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

KLASY 1 – 3 UROCZYŚCIE OBCHODZĄ ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Category : Aktualności

W dniu 9 listopada klasy 1-3 uczciły pamięć wydarzeń związanych rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólnie uczniowie obejrzeli film edukacyjny dotyczący historii rozbiorów Polski oraz tego w jaki sposób Polska odzyskała niepodległość. Następnie odśpiewaliśmy w postawie na baczność nasz hymn narodowy. W części artystycznej   każda z klas wykonywała  przygotowaną na tę uroczystość pieśń lub piosenkę patriotyczną.  Ze wzruszeniem słuchaliśmy utworów poetyckich recytowanych przez uczniów klas 1-3. Uczestnicząc  w obchodach Święta Niepodległości daliśmy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce.

B.Pacura


 • -

KLASA 1 A I 1 C Z WIZYTĄ W FABRYCE BOMBEK

Category : Aktualności

6 listopada klasy 1 a i 1 c odwiedziły fabrykę manufaktury baniek w Wieliczce i wzięły udziału w świątecznych warsztatach bombkowych, na których  tworzyły własne ozdoby bożonarodzeniowe. W trakcie zajęć dzieci nauczyły się jak zrobić swoją własną, unikalną bombkę na choinkę pod profesjonalnym okiem doświadczonych dekoratorek. W trakcie suszenia ozdób świątecznych uczniowie obejrzeli film prezentujący etapy powstawania bombek – od projektów wykonanych przez grafików, przez rzeźby plastelinowe, po odlane formy gipsowe i aluminiowe. Zobaczyli proces srebrzenia baniek, lakierowania i dekorowania. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki, które same wcześniej wykonały.

B. Pacura


 • -

KLASA 1 B W MŁODZIEŻOWYM OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNYM

Category : Aktualności

6 listopada klasa 1 b była na zajęciach edukacyjnych w Planetarium w Niepołomicach. Przeżyły tu ciekawą podróż przez Układ Słoneczny, zobaczyły budowę planet oraz widok nocnego nieba i zjawisk jakie możemy na nim obserwować. Wykonały tez paszport planetarny, kto wie, może kiedyś się przyda:)

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

 • -

POZNAJEMY ZASADY RUCHU DROGOWEGO Z UDZIAŁEM FUNKCJONARIUSZY STRAŻY MIEJSKIEJ

Category : Aktualności

30 października klasy 1 – 3 gościły przedstawicieli Straży Miejskiej. W każdej klasie funkcjonariusze prowadzili zajęcia profilaktyczne, które dotyczyły przygotowania uczniów do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz  kształtowania poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych. Uczniowie poznali  zalety korzystania z elementów odblaskowych. Utrwalili wiedzę na temat numerów alarmowych oraz znaków drogowych. Dowiedzieli się jak unikać różnego rodzaju zagrożeń, np. w kontaktach z osobami obcymi.

B. Pacura


Archiwa