• -

OGRÓD DOŚWIADCZEŃ

Category : Aktualności

14 października klasa III b była na wycieczce w Ogrodzie Doświadczeń mieszczącego się w Krakowie przy ul. Aleja Pokoju 68. To drugie przedsięwzięcie w którym uczestniczyliśmy w ramach 140- lecia istnienia naszej szkoły. Jest to sensoryczny park edukacyjny położony na sześciu hektarach otwartej przestrzeni. Znajduje się tu ponad 60 stanowisk interaktywnych z zakresu akustyki, mechaniki i optyki. To doskonałe miejsce na zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów oraz refleksji nad otaczającą nas naturą i prawami jakie nią rządzą. Mogliśmy zobaczyć zjawisko krzywego zwierciadła, uczestniczyć w latającym złudzeniu, magicznych szkiełkach, peryskopu, składaniu twarzy, dwu lustrach, ukrytych kolorach, grać na kamiennym kamertonie i cymbałach oraz organach rurowych, ksylofonie, trójkątach i wielu, wielu innych. Po przejściu ogrodu wraz z przewodnikiem braliśmy udział w doświadczeniach „Fizyka balonika”. Najbardziej podobało się przejście po plastikowej platformie pod którą znajdowało się pięć napompowanych balonów. Bardzo szybko minął nam czas i zapewne niektórzy z nas tu jeszcze powrócą.

Ewa Miłaszewska


 • -

CHEMICAL WORD

Category : Aktualności

Klasa III b w ramach przygotowań do jubileuszu szkoły wzięła udział w warsztatach chemicznych Chemical Word.

         Chemical Word to grupa młodych chemików, która przygotowała krótkie przedstawienie przybliżające osiągnięcia  naszej patronki Marii Skłodowskiej – Curie oraz interaktywne warsztaty, w których prawie każdy uczestnik mógł wykonać proste i bezpieczne doświadczenia pod okiem specjalistów. Dzieci nauczyły się podstawowych pojęć chemicznych jak atom, reakcja, jak wygląda  sprzęt laboratoryjny oraz wykonywały doświadczenia z ogniem, mieszając różne substancje zmieniały barwy cieczy oraz wykonały wielką pianę. Była to niesamowita przygoda jak również ciekawa, kolorowa i zabawna lekcja chemii.

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

KOMUNIKAT – SZCZEPIENIA MOGĄ UCHRONIĆ DZIECI

Category : Bez kategorii

plakat JPG

Renata Obuchowska

D&D Communication
ul. Głogowska 18
01-743 Warszawa
mob.    +48 500 210 107

e-mail: renata.obuchowska@ddc.com.pl


 • -

UCZNIOWIE TECHNIKUM CHEMICZNEGO Z WIZYTĄ W KLASIE 1 A

Category : Aktualności

26 października uczniowie klasy 1A gościli w swojej klasie na zaproszenie swojego wychowawcy uczniów klasy 3A Technikum Chemicznego wraz z nauczycielem chemii p. Joanną Niemiec. Goście przybyli do nas w białych fartuchach i z kuframi pełnymi kolorowych, tajemniczych płynów i proszków oraz ogromną planszą, jak się później okazało potrzebną do gry dydaktycznej. Na początku starsi koledzy podzieli nas na zespoły, połączyli nasze ławeczki i porozkładali na nich dziwne przybory, tylko balony nie były dla dziwnym przedmiotem. Nauczycielka opowiedziała nam skąd się bierze prąd, sami mogliśmy pokręcić turbiną wiatraka i wytworzyć prąd, dzięki któremu zaświeciły żaróweczki i zadźwięczał dzwonek. Widzieliśmy mini baterię słoneczną, która przystawiana była coraz bliżej okna i powodowała, że dzwonek dzwonił coraz głośniej, bo źródło światła było najmocniejsze. Potem każda z pięciu grup przeprowadziła z pomocą swoich starszych opiekunów sześć doświadczeń podczas których słychać było piski, okrzyki zdumienia i salwy śmiechu. Każdy z pierwszaków  samodzielnie dodawał podane przez licealistów bezpieczne substancje (najczęściej znane nam z kuchni) do przygotowanych roztworów i wtedy dochodziło do wybuchów, zmiany kolorów płynów czy dziwnych zjawisk np. samoistnego pompowania balona !!! Na koniec jedna z  starszych koleżanek zaprezentowała przygotowaną przez siebie prezentację o wodzie, tutaj musieliśmy się bardzo skupić, ponieważ wiedzieliśmy, że po jej zakończeniu czeka nas quiz wiedzy. Po przeczytaniu pytania przez p. Joannę Niemiec każda grupa wspólnie zastanawiała się nad prawidłową odpowiedzią i ją podawała. Starsza koleżanka wprowadzała ją swojego telefonu komórkowego i poprzez specjalną aplikację internetową mogliśmy obserwować na rzutniku wyniki grupy po każdej odpowiedzi. Od początku prowadziła grupa GWIAZDECZEK w składzie Basia, Blanka, Alek i Sebastian i do końca nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Grupą, która nie popełniła żadnego błędu była grupa KSIĘŻNICZEK I KSIĘCIA czyli Daria, Emilka, Karolina i Michał K. Tą ostatnią grupę wspierała Ola absolwentka naszej szkoły, co również było bardzo miłym akcentem tego spotkania. Kulminacją wizyty było wręczenie naszym miłym gościom podziękowań podpisanych przez nas własnoręcznie  wraz z rysunkiem  portretem naszej patronki szkoły Marii Skłodowskiej-Curie oraz głośne brawa dla maturzystów Technikum Chemicznego. Bardzo dziękujemy Im i pani Joannie Niemiec nauczycielowi chemii za „superowe” (tak je określił jeden z uczniów) zajęcia praktyczne w naszej szkole.

Tekst i zdjęcia wychowawca klasy

Marta Biernat


 • -

RODZICE – START. PRZYGOTOWANIA DO WIELKIEGO FINAŁU AKCJI CHARYTATYWNEJ (JUBILEUSZ 140-LECIA SP NR 124 W KRAKOWIE)

Category : Aktualności

             W odpowiedzi na apel skierowany do Rodziców z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu Wielkiego Finału Akcji Charytatywnej – Rodzice z Rady Klasowej Rodziców klasy III,,c’’ natychmiast przystąpili do działania.

             Zaraz następnego dnia Panie : Kasia Gawlik i Ania Wolny przyszły do wychowawcy klasy z gotową propozycją dotyczącą ,, przygotowania drobiazgów ‘’przez dzieci z ,,naszej klasy’’ na Wielki Finał Akcji.

Energiczne członkinie naszej Rady Klasowej Rodziców zaproponowały wykonanie przez dzieci ozdobnej broszki z masy solnej .

             Warsztaty plastyczne pod kierunkiem obu Pań odbyły się 24.10.2016r.

Nie muszę pewnie wspominać o tym , że dzieci były zachwycone i działały z wielką przyjemnością , a niektóre nawet z pasją.

Wydaje się , że nawet uczniowie , którzy ze średnim zapałem zazwyczaj wykonują artystyczne prace manualne – tym razem byli prawdziwie zainteresowani i zadowoleni.

Pani Kasia i pani Ania przyniosły ze sobą gotową masę solną oraz różnorodne foremki , kolorowe , mieniące się brokaty , piórka , zaczepki do broszek.

Podczas wykonywania prac – Panie służyły dzieciom nieustającą pomocą – podpowiedziami odnośnie pomysłów na broszki , właściwego uformowania masy solnej , w przymocowaniu zaczepek do gotowych już wytworów.

W tak sympatycznych warunkach powstały piękne kotki , gwiazdeczki , serduszka , biedronki , a nawet choinki.

              Wychowawca z tego miejsca składa ogromne podziękowanie dla wymienionych Pań za zaangażowanie i wzięcie współodpowiedzialności razem z wychowawcą klasy za przygotowanie prac dzieci na Wielki Finał Akcji Charytatywnej.

Gorące podziękowania należą się też Pani Delegat naszej Rady Klasowej Rodziców za nieustanną gotowość do podejmowania wszystkich klasowych działań.

A tu znajdziemy impresyjny zapis chwil warsztatów z udziałem naszych drogich Mam:

             Katarzyna Ptak

                                                          Wychowawca klasy III,,c’’


 • -

KLASA III,,C’’- WYCHOWAWCA : MGR KATARZYNA PTAK – OBSERWUJEMY , WYCIĄGAMY WNIOSKI

Category : Aktualności

                Kolejnym etapem naszego projektu badawczego było sprawdzenie zawartości dwutlenku węgla w popularnych napojach.

               Dzieci przeprowadzały takie doświadczenie 29.09.2016r.

               Najpierw powiedzieliśmy sobie gdzie jest wykorzystywany dwutlenek węgla i jego właściwości. Zdobyliśmy wiedzę o jego zaletach i wadach. Potrafimy już go sami wytworzyć. Tym razem postanowiliśmy dowiedzieć się , gdzie na co dzień go spotykamy. Przystąpiliśmy więc do zbadania jego ilości w napojach z których wiele dzieci jak i dorosłych korzysta bardzo często.

               Zastanowiliśmy się wspólnie jakie warunki powinny być spełnione , aby z naszych eksperymentów można było wyciągnąć prawdziwe wnioski.

               Przynieśliśmy do klasy potrzebne przedmioty. W tym przypadku były to : napoje z zawartością dwutlenku węgla o pojemności 0,5 l oraz baloniki.

               Przystąpiliśmy do badania. Okazało się , że podczas niego czekało na nas sporo różnych niespodzianek. Na przykład baloniki przybierały różne nieoczekiwane kształty pod wpływem wytrącanego z napoju dwutlenku węgla. Wcześniej ustaliliśmy , że aby nasze doświadczenie było mierzalne – baloniki do porównywanych napojów powinny być takie same : tej samej firmy , kupione w tym samym sklepie , tego samego kształtu itp.

              W tym eksperymencie kolejny raz skorzystaliśmy z pomysłu p. Dr Mirosława Dolaty , który w swojej prezentacji w e-podręcznikach w Zasobach – Doświadczenia dla każdego – korzysta z napoju gazowanego w celu wytrącenia z niego dwutlenku węgla.

               Najbardziej zadowoleni z naszych doświadczeń byli uczniowie , których baloniki urosły największe. Wszyscy mieliśmy jednak dużo radości z obserwacji procesu wytrącania się dwutlenku węgla i rośnięcia baloników.

              Ostateczne wyniki były dość jednoznaczne i chętnie podzielimy się nimi w indywidualnej rozmowie 😉 Zapraszamy też wszystkich chętnych do tej ,, nauki na wesoło’’.

                                                    Katarzyna Ptak

                                          Wychowawca klasy III,,c’’


 • -

KLASA III,,C’’- WYCHOWAWCA : MGR KATARZYNA PTAK – DOŚWIADCZAMY

Category : Aktualności

  W ramach realizacji projektu badawczego klasy III,,c’’ – uczniowie wymienionej klasy w dniu 28.09.2016r. przeprowadzili doświadczenia w których pod wpływem uzyskanego dwutlenku węgla – balonik nałożony na szyjkę butelki – został ,,nadmuchany’’.

                    Bezpośrednim przygotowaniem do wykonania eksperymentu było uważne obejrzenie takiego doświadczenia wykonanego przez p. Dr Mirosława Dolatę, wykładowcę Katedry Fizyki SGGW w Warszawie i prezentowanego w Zasobach e-podręczników – Doświadczenia dla każdego pt.,, Tlen i ditlenek węgla na kilka sposobów czyli eksperymenty z gazami.’’(https://www.epodreczniki.pl/)

                    Powyższy eksperyment jest o tyle łatwy do przeprowadzenia , że wszystkie potrzebne do niego akcesoria i składniki dostępne są w każdym sklepie spożywczym i nie wymagają dużych nakładów finansowych , które obciążałyby niepotrzebnie budżety domowe 😉

Są to: butelka plastikowa o pojemności 0,5 l , 1 saszetka sody oczyszczonej , kwasek cytrynowy w proszku – rozpuszczony wcześniej w wodzie , balonik (baloników należało przygotować więcej , gdyby ,, przez przypadek ‘’- pękły).

                  Odpowiednio wyposażone dzieci – przystąpiły do wykonania doświadczenia pod czujnym okiem wychowawcy klasy. Istotny był też element współpracy , bo dzieci pracowały ,, w parach ‘’. Należało sobie nawzajem pomagać.

                          Uszczęśliwione obserwowały rośnięcie balonika pod wpływem wytworzonego w butelce plastikowej – dwutlenku węgla.

                          Z relacji rodziców uczniów wiem , że eksperymenty wykonane w klasie były dla dzieci na tyle interesujące , że z radością prezentowały je później w domach – członkom swoich rodzin.

                          A oto efekty naszej pracy i zadowoleni młodzi naukowcy :

                                              Katarzyna Ptak Wychowawca klasy III,,c’’


 • -

REALIZACJA PROJEKTÓW BADAWCZYCH W KLASIE III ,,A’’-WYCH. EWA MIŁASZEWSKA I W KLASIE III ,,C’’- WYCH. KATARZYNA PTAK: UDZIAŁ W WARSZTATACH CHEMICAL WORLD

Category : Aktualności

               28 września 2016r.uczniowie klasy III,,a’’ i  klasy III,,c’’ wzięli udział w pokazie chemicznym przeprowadzonym przez ChemicAl World.

               Pokaz rozpoczął się od  scenki ukazującej osiągnięcia Marii Skłodowskiej-Curie. Panie z ChemicAl World z artystycznym – teatralnym zacięciem wcieliły się w postacie : Marii Skłodowskiej-Curie i Piotra Curie.

Charakteryzacja i modulacja głosu budziła entuzjazm publiczności.

                Dzieci miały okazję przypomnieć sobie przełomowe dokonania tej pary naukowców, którzy stali się tak bliscy naszej szkole.

Wykorzystane plansze pomogły utrwalić wiedzę uczniów.

                Kolejnym etapem naszego spotkania były widowiskowe eksperymenty takie jak: ogromna pianaMagiczny Duszek , jajko w butelce , której otwór był mniejszy od średnicy jajka , 100 zł banknot , który nie chciał się w ogniu zapalić, odbarwiający się płyn , odtajniony napis na pustej białej kartce , przebijanie balona igłą , który  w tej sytuacji wcale nie pękał.

           Dzieci z wielką ochotą i skupieniem asystowały prowadzącym. Momentami , gdy efekt był wyjątkowo spektakularny – bardzo żywo reagowały i chciały być koniecznie ,,mądrzejsze od kury ‘’ próbując odgadnąć tajniki tak ,,nieprawdopodobnych zjawisk’’.

 Podczas pokazu nie zabrakło też dużej dawki humoru , gdyż wszystko było prezentowane w zabawny , a zarazem  bezpieczny sposób.

                   Na koniec uczniowie wzięli udział w teście sprawdzającym zdobytą przez nich podczas pokazu wiedzę. Niektórzy zostali nawet nagrodzeni drobnymi upominkami.

Zaangażowanie dzieci podczas spotkania świadczy o ogromnym zainteresowaniu uczniów zjawiskami otaczającego je świata oraz aktem twórczym w którym  wiedzę można zamienić na ,,czary-mary’’.

                                                           Katarzyna Ptak

                                                                            (wychowawca klasy III,,c’’)


 • -

OWOCE W SZKOLE

Category : Bez kategorii

Szanowni Państwo!

 Zwracamy się z serdeczną prośbą, o upowszechnienie wśród rodziców dzieci ze szkół podstawowych i nauczycieli, naszego zaproszenia do udziału w ankiecie oceny działań promujących program „Owoce i warzywa w szkole” zrealizowanych w roku szkolnym 2015/2016.

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w rozpropagowaniu naszej prośby i zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do prowadzonego przez nas badania.

Ankieta jest dostępna po linkiem http://owocewszkole.org/ankieta/ i będzie aktywna tylko do 28 .10.2016r. 

Z góry bardzo dziękujemy za pomoc.

ARR


 • -

PREZYDENT MIASTA KRAKOWA NAGRODZIŁ NAUCZYCIELI Z NASZEJ SZKOŁY

Category : Aktualności

63 nauczycieli otrzymało w piątek 14 października certyfikaty Prezydenta Miasta Krakowa „Krakowski Nauczyciel z pasją 2016”, wśród nich była Marta Biernat nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z naszej szkoły. W tym samym dniu wręczono również nagrody Prezydenta Miasta Krakowa dla wyróżniających się pedagogów, wśród nagrodzonych znalazły się dwie nauczycielki naszej szkoły Renata Tylek nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i Lidia Salawa polonistka.

„14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – święto, podczas którego pokazujemy jak ważny jest zawód nauczyciela, choć zawód to może nie najodpowiedniejsze słowo – bycie nauczycielem to przede wszystkim misja, powołanie którym trzeba po prostu żyć i Państwo to robicie – mówił podczas uroczystości Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. – Cieszę się, że przy okazji tego święta mogę osobiście pogratulować Państwu wyjątkowych osiągnięć. Swoją pracą pokazujecie jak wiele może dokonać podziwiany, szanowany nauczyciel, który jest dla uczniów prawdziwym autorytetem – dodał”.

 

Nagrodzonym gratuluję,

dyrektor szkoły Ewa Kazberuk


 • -

SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY 2A Z ABSOLWENTEM NASZEJ SZKOŁY, DOKTOREM CHEMII MARIUSZEM MADEJEM

Category : Aktualności

Uczniowie klasy 2a w dniu 11.10.2016 gościli zaproszonego przez wychowawczynię Renatę Tylek ucznia naszej szkoły- Mariusza Madeja.

Ukończył on Uniwersytet Jagieloński i AGH.

W ramach Jubileuszu Szkoły i spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy pokażą nam, że warto się uczyć od najmłodszych lat uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w ciekawej lekcji chemii.

Dzieci rozwiązywały zagadki chemiczne. Były doświadczenia ukazujące właściwości ciekłego azotu, zmiany kolorów cieczy przez łączące się substancje, kolorowe baloniki i krótka prelekcja na temat: „Dlaczego warto myć zęby?”.

Dodatkowo dzieci dowiedziały się, że pan Mariusz był uczniem ich wychowawczyni 20 lat temu.

Jak ten czas szybko leci… Dzieci się starzeją, a nauczyciele ciągle młodzi (To taka moja prywatna refleksja)- Renata Tylek


 • -

Category : Bez kategorii

140 LECIE SZKOŁY

 


 • -

WARSZTATY CHEMICZNE W KLASIE 2A I 2B

Category : Aktualności

W dniu 4 października w sali gimnastycznej odbyły się w ramach obchodów Jubileuszu 140-lecia naszej szkoły warsztaty chemiczne „Maria Skłodowska – Curie na żywo” przeprowadzone przez ChemicAlWord.

Warsztaty prowadziły dwie panie chemiczki z wykształcenia, które były odpowiedzialne za eliminację nudy wśród dzieci oraz pobudzały je do działania, myślenia i wesołej zabawy.

Warsztaty dla dzieci organizujemy,
Chemiczną wiedzę przekazać im pragniemy!
Co to jest zlewka? Bagietka? Probówka?
Na naszych zajęciach myśli każda główka!

 Dzieci poprzez scenkę odegraną przez panie chemiczki poznały w zarysie życie naszej patronki, dowiedziały się czym jest rad i polon oraz były świadkami ciekawych doświadczeń. Eksperymentom towarzyszyła duża dawka humoru. Dzieci chętnie brały udział w doświadczeniach. Poznawały nowe słowa z zakresu chemii. Warsztaty bardzo podobały się dzieciom.

Fotorelacja z warsztatów:

Opracowanie artykułu: Renata Tylek


 • -

ZAJĘCIA KLAS DRUGICH NA LODOWISKU

Category : Aktualności

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas drugich uczestniczą w zajęciach z łyżwiarstwa w ramach wychowania fizycznego. Zajęcia odbywają się na lodowisku Cracovia przy ulicy Siedleckiego, które nosi imię Adama „Rocha” Kowalskiego.

Istotą programu realizowanego przez instruktorów jest wzbogacenie i uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego dających równocześnie alternatywę dla sposobu spędzania wolnego czasu. Forma zajęć sprzyja rozwojowi ogólnej i ukierunkowanej sprawności fizycznej, nabyciu nowych umiejętności i doskonaleniu już posiadanych, daje szansę samorealizacji, próby oceny własnych możliwości, czy spełnienia marzeń.

Uczniowie już w pierwszym dniu nauki rozpoczęli jazdę na łyżwach. Nauczyli się chodzenia po lodzie, upadania i podnoszenia. Wszyscy bardzo się starali. Było dużo emocji, radości i … upadków. Jednakże nasi uczniowie szybko opanowali podstawy jazdy na łyżwach i z lekcji na lekcję robią duże postępy.

Uczniów wspierają panie wychowawczynie, które również jeżdżą na łyżwach z dziećmi i im pomagają w różnych sytuacjach.

Fotorelacja z zajęć:

 Opracowanie artykułu: Renata Tylek- wychowawca klasy 2 a


 • -

WARSZTATY TEATRALNE W KLASIE 2A

Category : Aktualności

logUczniowie naszej klasy już drugi rok biorą udział w comiesięcznych warsztatach teatralnych w Dworze Czeczów . Warsztaty teatralne dla dzieci z cyklu „Tajemnice teatru: techniki lalkowe w teatrze dla dzieci”  prowadzi pani Małgorzata Karpowicz-Dukat (aktorka związana z Teatrem Groteska).

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, cały czas pracują nad koncentracją i skupieniem uwagi i uczą się trudnej sztuki aktorskiej. Dzieci poznają różne rodzaje lalek, odgrywają scenki, poznają pracę scenografa, reżysera, aktora. Pokonują nieśmiałość i nabierają pewności siebie. Uczą się odpowiedzialności i współpracy w grupie.

Zajęcia są profesjonalnie przygotowane przez panią Małgosię. Każde dziecko jest aktywne i ma przydzieloną rolę.

Warsztaty są ciekawą formą zajęć polonistycznych, dzieci uczą się ról, poprawnej wymowy, wzbogacają słownictwo.

Dają możliwość rozwijania zainteresowań, pokazują możliwości spędzania wolnego czasu (zabawa w teatr, wyjście z rodzicami na spektakl) oraz uczą zachowania się w teatrze.

Fotorelacja z warsztatów wrześniowych i październikowych:

Opracowanie artykułu: Renata Tylek-wychowawca klasy 2a


 • -

INAUGURACJA OBCHODÓW JUBILEUSZU 140 LECIA SZKOŁY

Category : Aktualności

W sobotę  1 października 2016 roku uczniowie kl. VI reprezentujący naszą Szkołę : Weronika Grochal,  Aleksandra Litwin ( Maria Skłodowska – Curie),  Hubert Zbrzeźniak ( Piotr Curie)  pod opieką p. Barbary Kumon wzięli udział w krakowskiej Paradzie Szkolnych Patronów.  Uroczystość została połączona ze Świętem Dzielnic Miasta Krakowa.

W piękny słoneczny dzień ( południe) zebraliśmy się przy  Smoczej Jamie pod Wawelem. Tu uczestnicy parady zostali przyporządkowani do dzielnicy,  w której znajduje się ich szkoła  i  otrzymali kolorowe balony  ( każda dzielnica inny). Następnie barwny korowód przeszedł ulicami Bernardyńską,  Grodzką,  przez Plac Wszystkich Świętych do Rynku Głównego.  Towarzyszyło nam duże zainteresowanie mieszkańców Krakowa i turystów,  którzy życzliwie witali i podziwiali reprezentacje poszczególnych szkół.

Po uroczystej paradzie wokół Rynku Głównego uczestnicy wypełnili kontur Krakowa zaznaczony na płycie  Rynku,  pod Wieżą Ratuszową. Organizatorzy imprezy serdecznie powitali zebranych ,  którzy w odpowiedniej chwili wypuścili pieczołowicie niesione balony  wypełnione gazem. Piękne błękitne niebo zamigotało kolorową tęczą unoszących się coraz wyżej i wyżej wielobarwnych „bąbelków”,  które z sekundy na sekundę stawały się coraz mniejsze,  aż zniknęły gdzieś wysoko w przestworzach.. Na zakończenie uroczystości z Wieży Ratuszowej zostało zrobione wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Ale to nie wszystko…!

W drodze powrotnej spotkaliśmy w pobliżu Rynku  znanego śpiewającego poetę krakowskiego,  pana Leszka Długosza. Zainteresował się naszymi strojami i historią parady,  potem pozwolił ,  aby Go z nami sfotografować.

mgr Barbara Kumon


 • -

MALI CHEMICY

Category : Aktualności

Uczniowie klas pierwszych zamienili się dzisiaj w małych chemików, pod okiem naszego gościa p. Magdaleny Kotańskiej pracownika naukowego przeprowadzali doświadczenia związane z trzema stanami skupienia i poznawali tajniki wiedzy chemicznej i fizycznej. Pomysły badawcze oraz miła i ciepła atmosfera jaka wprowadziła p. Magdalena oraz wielkie zaangażowanie pierwszoklasistów doprowadziły do przeprowadzenia ciekawych eksperymentów i umówienia się na kolejne spotkanie.

Bardzo dziękuję p. Henrykowi Kwaśniewskiemu, tacie jednej z uczennic klasy I a za doprowadzenie do projektu, który jest początkiem naszej „drogi naukowej” podczas obchodów jubileuszu 140-lecia szkoły.

Wychowawca klasy;

Marta Biernat


 • -

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH W NASZEJ SZKOLE

Category : Aktualności

Uroczysty dzień, wesoły,

bo to święto naszej szkoły!

Ta historia niebywała,

kiedy szkoła ta powstała?

Chyba jest najstarsza w świecie,

ma już 140-lecie.

A czy szkoła ma patrona?

Tak, to wielka jest uczona

to Maria Curie-Skłodowska,

a zna ją nie tylko Polska.”

Tymi słowami wiersza napisanego specjalnie na tegoroczną uroczystość pierwszoklasiści rozpoczęli cześć artystyczną. 30 września 2016 r. uczniowie stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 124 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie. Uroczystość była szczególna, bo łączyła dwa wydarzenia – pasowanie na ucznia i obchody 140-lecia szkoły. Spotkanie musiało mieć wyjątkową oprawę, dlatego wszyscy zgromadzili się w sali balowej Dworu Czeczów. Na widowni zasiedli zaproszeni goście: dyrektor szkoły p. Ewa Kazberuk, kierownik Dworu Czeczów p. Magdalena Piędel, proboszcz ks. Bogdan Markiewicz, przedstawiciele starszych i młodszych roczników absolwentów szkoły p. Jan Świetlik i p. Anna Biernat oraz oczywiście rodzice, rodzeństwo i dziadkowie bohaterów tego dnia. Wszystkim udzielił się podniosły nastrój, gdy do sali wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Pierwszaki ślubowały w wyjątkowym, jubileuszowym roku 140-lecia szkoły i dlatego pasowania ogromnym kluczem – symbolem otwarcia na wiedzę dokonały dwie osoby pani dyrektor i absolwent p. Jan Świetlik, który naszą szkołę ukończył 51 lat temu. Widać było stremowanie, niektórym myliły się ręce i podawali lewą rękę do przyjmowania gratulacji. Później uczniowie uroczyście ślubowali „zaprzyjaźnić się z książkami, dumą szkoły być, uczyć się, by świat poznawać – ślubujemy dziś”, które przeczytała im młodsza absolwentka szkoły p. Anna Biernat. Młodzi artyści z klas I a i I b z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, wszystko zostało wykonano bezbłędnie i z wielkim zaangażowaniem. Panie wychowawczynie, które przygotowały scenariusz imprezy i potem go przeprowadziły były dumne ze swoich podopiecznych, bo recytacje zostały wykonane wzorowo. Nagrodą dla występujących były brawa gości, które przerywały od czasu do czasu występ. Na koniec pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy ze swoim zdjęciem, będą kiedyś z łezką w oku przyglądać się jak wyglądali w dniu swojego ślubowania. Wszyscy cieszyli się, że nie są już przedszkolakami, a prawdziwymi uczniami. Uświetnieniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez kochanych Rodziców, którzy bardzo licznie uczestniczyli w święcie swoich dzieciaków. To był wspaniały, historyczny dzień dla wszystkich, którzy w nim uczestniczyli. W imieniu wychowawczyń klas pierwszych pp. Marty Biernat i Katarzyny Kerep bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania ślubowania klas pierwszych A.D. 2016. DZIĘKUJEMY!!!

Marta Biernat


 • -

FOTORELACJA Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KL 3 B

Category : Aktualności

mgr Ewa Miłaszewska


Archiwa