• -

WARSZTATY- BOMBKI CHOINKOWE Z SIANA

Category : Aktualności

Uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w zajęciach w CKP Dwór Czeczów, w czasie których pod okiem doświadczonych instruktorów wykonywali ozdoby z siana- bombki choinkowe oraz inne dzieła. Okazuje się, że ze zwykłego siana można wyczarowć różne cudeńka.

Lidia Salawa


 • -

JASEŁKA

Category : Aktualności

14 XII 2017r. w szkole wystawialiśmy jasełka. To było dla nas i naszych Rodziców wielkie przeżycie. Początkowo zjadała nas trema, ale wiedzieliśmy, że wszystko pójdzie koncertowo, bo poprzedzały ten występ liczne próby i przygotowania.

Gdy rozpoczęła się pierwsza  scena i Herod, czyli nasz kolega Natan tubalnym głosem zaczął swoją kwestię : „Ja jestem król Herod…..” zrobiła się cisza na sali, jakbyśmy byli sami na scenie. Potem jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zniknął strach i nerwy i każdy pamiętał swoją rolę bezbłędnie.

W tym dniu mieliśmy piękne sceniczne stroje i rekwizyty, przygotowane przez Rodziców. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, które słyszeli chyba wszyscy w Bieżanowie , bo wtórowali nam zaproszeni goście.

Na  koniec składaliśmy życzenia i odśpiewaliśmy pięknie „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, w którym gasną wszystkie spory”.

 Dlatego wszystkim pragniemy życzyć , aby nie tylko w tym dniu gasły spory i by Święta Bożego Narodzenia były ciepłe, radosne i pełne miłości.

                                                                         Uczniowie klas drugich z wychowawcami.

                                                                            Martą Biernat i Katarzyną Kerep

                                                                                                         Opracowała: K.Kerep


 • -

WAWEL – LEKCJA MUZEALNA

Category : Aktualności

Uczniowie klasy 5a uczestniczyli w lekcji muzealnej na Wawelu.Celem lekcji było zapoznanie uczniów z historią Zamku Królewskiego i Wzgórza Wawelskiego. Nie była to nasza pierwsza wizyta w tym szczególnym miejscu i na pewno nie ostatnia. Tematem zajęć był Przedromanizm i romanizm na Wawelu. Zwiedziliśmy wystawę Wawel zaginiony, poznaliśmy i zobaczyliśmy najstarsze zabytki architektury Wzgórza Wawelskiego.

wycieczka wawel

Lidia Salawa


 • -

WARSZTATY- CHOINKOWE PIERNIKI

Category : Aktualności

Uczniowie klasy 5a oraz 6a uczestniczyli w zajęciach w CKP Dwór Czeczów, w czasie których pod  czujnym okiem gospodyni warsztatów upiekli smakowite choinkowe pierniczki. Aromatyczny zapach pieczonych ciasteczek wypełnił wszystkie zakamarki dworu, a po powrocie uczniów do szkoły również szkolne korytarze  zapachniały piernikami.

pierniki

Lidia Salawa


 • -

MIKOŁAJKI W KRĘGIELNI

Category : Aktualności

Uczniowie klasy 5a  z okazji mikołajek otrzymali od Rodziców miły upominek w postaci wspólnej zabawy w kręgielni. Przez dwie godziny na czterech torach zmagali się  z kręglami, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Nieistotne było kto wygrał, bo wszyscy bawili się świetnie.

Lidia Salawa


 • -

WYRÓŻNIENIE UCZNIÓW KLASY I B W MIĘDZYSZKOLNYM QUIZIE WIEDZY

Category : Aktualności

            15 grudnia w DK Klub Kuźnia odbył się quiz wiedzy o zdrowym odżywianiu podsumowujący warsztaty Mądry człowiek, zdrowo je. W quizie uczestniczyły dzieci klas I-III z krakowskich szkół podstawowych. Każdą klasę reprezentowało dwoje przedstawicieli. Pierwszym zadaniem drużyny było przygotowanie plakatu w formacie A1 ilustrujący ich zdaniem najważniejszą zasadę zdrowego żywienia i przekazać go organizatorom przed rozpoczęciem quizu. Nasi przedstawiciele Wiktoria Kołodziejczyk i Sarian Bętkowski  dzielnie rozwiązywali zadania i zagadki konkursowe. Były nimi precyzyjne ważenie cukru w słodyczach, odgadywanie warzyw za pomocą dotyku, tworzenie piramidy żywieniowej,  znajomość grup składników wpływających pozytywnie i negatywnie na zdrowie ze szczególnym naciskiem na żywność przetworzoną i słodzoną oraz jej marnowaniem.

Nasza drużyna świetnie współpracowała ze sobą, a jako najmłodsi uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą o zdrowym odżywianiu. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali dyplomy uczestnictwa.

Serdecznie gratuluję Wiktorii i Sarianowi, szczególne podziękowania kieruję do Mamy Sariana za poświęcony czas i opiekę nad naszymi laureatami podczas konkursu.

                                                                                  Wychowawca klasy

Ewa Miłaszewska


 • -

WYRÓŻNIENIE UCZNIÓW KLASY I B W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ

Category : Konkursy

Centrum Kultury Podgórza zaprosiło do udziału w XI edycji konkursu na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną świąteczną ozdobę. Konkurs skierowany był dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, a ozdoba mogła być wykonana w dowolnej technice, samodzielnie i nie powinna przekraczać 20 cm. Jury oceniało pomysłowość, oryginalność, estetykę i staranność wykonania.

            Do konkursu przystąpiło wiele szkół i przedszkoli oraz ośrodków szkolno-wychowawczych. Oceniający mieli niełatwe zadanie wyboru najpiękniejszych ozdób z tak ogromnej ilości nadesłanych prac.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie klasy I b Sarian Bętkowsi oraz Dawid Zagórski. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i życzę kolejnych sukcesów.

Wychowawca klasy I b

Ewa Miłaszewska


 • -

„ŚPIĄCA KRÓLEWNA”- BAROKOWA BAJKA TANECZNA WEDŁUG CHARLESA PERRAULT

Category : Aktualności

Uczniowie klasy 1a i 3a wybrali się 12 grudnia na przedstawienie pt. „Śpiąca królewna” w wykonaniu baletu Cracovia Danza. Tancerze postanowili odczytać bajkę na nowo, sięgając czasów, gdy Charles Perrault opublikował swoją historię, a więc do epoki baroku. Zespół opowiada o królewnie, którą dosięgła klątwa złej wróżki tańcem barokowym do pięknej, znanej i podziwianej muzyki z epoki.

W choreografii spektaklu króluje dostojny menuet i niepokojący kontredans, po których zaskakuje fantazyjny taniec z parasolkami czy przejażdżka karocą. Jest i dworsko i baletowo…

Dzieci obejrzały spektakl w Teatrze Variete.

Wszyscy byli zadowoleni i z ciekawością śledzili poszczególne akty przedstawienia. Piękne stroje, muzyka i taniec wprowadziły nas w świat baśni. Wspaniały występ tancerzy został nagrodzony gromkimi brawami publiczności.

                                         mgr Renata Tylek- Bebej


 • -

NASZE PRZYGOTOWANIA DO KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO KLASA 2B Z WYCHOWAWCĄ KATARZYNĄ KEREP

Category : Aktualności


 • -

 • -

 • -

KONCERT MUZYCZNY „ROZTAŃCZONE PASTORAŁKI ”

Category : Aktualności

Dnia 11.12 .2017 roku klasy  III b i I b wzięły udział w koncercie muzyki poważnej w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Tym razem  koncert nosił tytuł  „Roztańczone pastorałki ”  , a jego głównym tematem była muzyka stylizowana w tańcach narodowych ( polonez, krakowiak, oberek, kujawiak i mazur ) . Rytmy taneczne pojawiają się w wielu pastorałkach i kolędach. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania kilku pastorałek : „W Dzień Bożego Narodzenia ”,”Jezus Malusieńki ”, „Graj dutka graj ”, które były zagrane na nietypowym instrumencie – lirze korbowej. Dzieci miały okazję zobaczyć także inne instrumenty strunowe używane ponad 200 lat temu na dworach i pałacach , a także  przez muzyków ludowych . Należą do nich instrumenty o nazwie : fidel kolanowa i fidel płocka oraz suka . Prowadząca koncert opowiedziała dzieciom o kompozytorze Michale , Konstantym Ogińskim , twórcy słynnego poloneza  „Pożegnanie Ojczyzny ”, który wszystkim Polakom dawał nadzieję na odzyskanie niepodległości w czasach , gdy naszej Ojczyzny nie było na mapie Europy , Ten utwór wykonany został na flecie poprzecznym .Na zakończenie koncertu uczniowie wysłuchali pastorałki „Przystąpmy do szopy ” w rytmie „chodzonego ”, tańca  tańczonego na weselach wiejskich ,  będącego odpowiednim poloneza .

Dzieci z wielką uwagą wysłuchały koncertu i z ochotą wezmą udział w kolejnym , lutowym  spotkaniu z muzyką poważną .

                                                                      Opracowanie : Jadwiga Puto

                                                                       Zdjęcia : Ewa Miłaszewska


 • -

 • -

FOTORELACJA Z MALOWANIA BANIEK GR „0”

Category : Aktualności

mgr Magdalena Broniak


 • -

FOTORELACJA GR „0” Z ZAJĘĆ SPORTOWYCH W RAMACH PROJEKTU ” AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA” JESIEŃ- ZIMA

Category : Aktualności

mgr Magdalena Broniak


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY II B – GRUDZIEŃ

Category : Aktualności

wychowawca Katarzyna Kerep


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW STROIKÓW BOŻONARODZENIOWYCH KLASY II A

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY II A – GRUDZIEŃ

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


 • -

KUKIEŁKOWY MISZ-MASZ – UDZIAŁ KLASY I ,,C” W GRUDNIOWYCH WARSZTATACH TEATRALNYCH

Category : Aktualności

11 grudnia 2017r. odbyły się kolejne warsztaty teatralne podczas których tak jak na poprzednich zajęciach – dzieci uczyły się pracować z kukiełkami.

Uczniowie poznali znaczenie niektórych pojęć związanych
z pracą aktora w teatrze. Dowiedziały się między innymi, co to jest ,,choreografia” i ,,obsada”.
Wiedzą już także jakimi cechami musi odznaczać się aktor teatralny, że najważniejsza jest umiejętność ,,skupienia uwagi”, ale i ,,cierpliwość” , ,,umiejętność zapamiętywania”
i już wcześniej podkreślana ,,umiejętność pracy w zespole”.

Na grudniowych zajęciach dzieci miały możliwość zaznajomienia się z różnymi lalkami teatralnymi : leciutkimi lalkami z gąbki, lalkami ,,bunraku”, które mają wielkość ok.1/3 do 4/5 rozmiarów ludzkich oraz pacynkami.

Dowiedziały się też, że lalki sceniczne animowane są za pomocą ,,czempurytów”. Najważnejszym natomiast elementem animacji niektórych lalek przez aktora jest jego praca rękoma w łokciach.

Każda z lalek posiadała własne imię. Dzieci grając z daną lalką były więc : ,,Kunegundą”, ,,Panczem” , ,,Mikołajem” , ,,Barnabą” , ,,Józefem” , ,,Jackiem” , ,,Agatką” , ,,Liskiem” , ,,Reniferkiem ” i ,,Królewną”.

Chłopcy grający lalkami ,,Piratów” otrzymali elementy przebrania takie, by wyglądać tak samo jak lalka, którą grali. Choreografia do ,,Siedmiu Piratów” była wzbogacona
o podkład muzyczny. Innym występom dzieci z kukiełkami również towarzyszyła muzyka.

Tym razem wszystkie dzieci były bardzo aktywne podczas zajęć i chciały wielokrotnie występować, co niestety nie zawsze było możliwe, gdyż te przyjemne warsztaty kończą się po upływie jedynych 45 minut … 🙂

mgr Katarzyna Ptak

Zdjęcia


 • -

FOTORELACJA Z POBYTU KLASY I ,,C” NA WARSZTATACH MALOWANIA BOMBEK CHOINKOWYCH W KRAKOWSKIEJ FILII FIRMY ARMAR W DNIU 28 LISTOPADA 2017R.

Category : Aktualności

Zdjęcia

mgr Katarzyna Ptak


 • -

FOTORELACJA Z WARSZTATÓW MALOWANIA BANIEK PRZEZ KLASĘ I B

Category : Aktualności

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

MIKOŁAJKI

Category : Aktualności

6 grudnia nasza klasa dostała wspaniały prezent od Św. Mikołaja.

Pojechaliśmy do Klockolandu na ul. Mikołajską.

Tam bawiliśmy się wspaniale , budowaliśmy postacie z klocków lego i pisaliśmy listy do Mikołaja.

Potem ubieraliśmy wielką klockową choinkę ozdobami własnoręcznie zrobionymi też z klocków.

W kolejnej sali sami sterowaliśmy klockowymi robotami, to było niesamowite .

Na koniec elf wydawał nam dyplomy”Grzeczne Dziecko”- wszyscy je otrzymaliśmy!!!!!

Obiecujemy nadal być grzeczni tak ,żeby w przyszłym roku też zasłużyć na prezenty.

Dziękujemy uczniowie klasy II b

z wychowawcą Katarzyną Kerep


 • -

UDZIAŁ KLAS : I,,B” , I,,C”, II,,A” I II ,,B” W WARSZTATACH EDUKACJI ŻEGLARSKIEJ

Category : Aktualności

29 listopada 2017r. uczniowie powyższych klas uczestniczyli w warsztatach edukacji żeglarskiej. Zajęcia te odbyły się na terenie szkoły – w sali gimnastycznej.

Ofertę spotkania przygotował Klub Żeglarski ,,Horn” Kraków w ramach programu PolSailing, który jest realizowany przez Polski Zwiazek Żeglarski przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Program warsztatów obejmował:

– prezentację łódki klasy Optimist (łódka szkolno – regatowa dla dzieci i młodzieży do 15. roku życia) ;

– opowieść o żeglarstwie, jego zasadach, celach, wartościach ;

– animację żeglugi na Optymiście ;

– zabawy, konkurs z upominkami.

Podczas zajęć dzieci poznały historię powstania zbiornika wodnego ,,Bagry” oraz jego środowisko przyrodnicze. Obejrzały na wyświetlonych zdjęciach gatunki zwierząt najczęściej tam występujące. Opowieść o żeglarstwie była wzbogacona filmem pokazującym uroki żeglarstwa oraz zajęcia z żeglarstwa prowadzone z dziećmi na terenie wymienionego zbiornika wodnego. Ważnym elementem zajęć była demonstracja kamizelki ratunkowej oraz zwrócenie uwagi przez prowadzących na to, jak ważne w każdym sporcie – w żeglarstwie również jest zachowanie zasad bezpieczeństwa.

Dzieci miały też możliwość poznania najważniejszych elementów budowy łódki klasy Optimist oraz sposobu w jaki obsługuje się taką łódkę. Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie zajęciami i chętnie zadawali prowadzącym pytania, na które ci również chętnie odpowiadali zabarwiając swoje wypowiedzi tonem żartobliwym wprowadzającym wesołą atmosferę w zajęcia.

Dzieci od prowadzących dowiedziały się również o bezpłatnych zajęciach z żeglowania prowadzonych dla nich od czerwca na terenie zbiornika ,,Bagry” w ramach programu PolSeiling(więcej informacji o programie pod adresem: http://www.polsailing.pl/).

Zgodnie z programem odbył się również konkurs z upominkami na zbudowanie modelu łódki z materiałów recyklingowych. Dodatkową wytyczną było to, że ,,model ma mieścić się na dłoni”. Uczniowie mieli nieco ponad tydzień na wykonanie łódki, po czym do szkoły przyjechała prowadząca warsztaty p. Zofia Fenikowska i wręczyła uczniom – autorom prac plastycznych – obiecane upominki w postaci gier zręcznościowych.

Dziękujemy p. Marcie Biernat, która była inicjatorką warsztatów w naszej szkole.

mgr Katarzyna Ptak

Galeria:


 • -

KLASA I ,,C” NA WARSZTATACH TEATRALNYCH – 27 LISTOPAD 2017R.

Category : Aktualności

Uczniowie klasy I ,,c” podczas listopadowych warsztatów teatralnych po raz pierwszy zetknęli się z kukiełkami. Praca aktora teatralnego z kukiełką wymaga siły – tężyzny fizycznej, gdyż kukiełki są dość duże i wcale nie takie lekkie, o czym dzieci same przekonały się na opisywanych zajęciach. Kukiełka musi też być na pierwszym miejscu podczas przedstawienia, a animujący ją aktor nie może swoim zachowaniem odwracać od niej uwagi widzów. Dzieci nauczyły się, że powinny robić zwrot w kierunku, gdzie zwraca się kukiełka, patrzeć tam, gdzie ona patrzy. Poza tym do animacji kukiełek często jest potrzebny cały zespół aktorów składający się np. z 3 osób. Wtedy aktorzy muszą ściśle współpracować ze sobą, by kukiełka wykonywała zadania, jakie przed nią stawia reżyser, a nie poruszała się chaotycznie i nieskładnie. Dzieci, które animowały taką kukiełkę wiedzą już, że to wcale nie jest łatwe i wymaga dużej koncentracji. Jak zwykle były to zajęcia pełne radości, chociaż grający musieli zachować ścisłą powagę 😉

mgr Katarzyna Ptak

Zdjęcia :


 • -

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W KLASACH: I ,,A”, I ,,B” , I ,,C” , II ,,A” , III ,,A” I III ,,B”

Category : Aktualności

Szanowny Święty Mikołaj uczniów klas wymienionych w tytule odnalazł w szkole uczesniczących w zajęciach…

We wszystkich klasach wizyta tego bardzo oczekiwanego Gościa przebiegała podobnie.

A jak to było z perspektywy klasy I ,,c”? Otóż …

6 grudnia ok.godz.10.00 rozległo się głośne pukanie do drzwi naszej sali. Jesteśmy bardzo gościnni, więc odpowiedzieliśmy: ,,Zapraszamy serdecznie”. Okazało się, że to Święty Mikołaj zdecydował się do nas zajrzeć, by zapytać ,,Czy w tej klasie dzieci są grzeczne?”. Zdecydowałam, że sami uczniowie odpowiedzą za siebie. Okazało się, że wszystkie dzieci w klasie I,,c” są bardzo grzeczne w związku z czym Nasz Szanowny Gość pozostał z nami jeszcze przez jakiś czas. Dzieci dowiedziały się od Niego skąd pochodzi Święty Mikołaj. Najpierw próbowały zgadywać.,, Stawiały na” – ,,Biegun Północny”. Odpowiedź Naszego Gościa zaskoczyła większość dzieci. Usłyszały bowiem, że Święty Mikołaj jest z Nieba. Biskup Mikołaj, który został Świętym żył na przełomie III i IV wieku. Pomagał ubogim. Podczas rozmowy z Naszym Gościem dzieci poznały też nazwy elementów stroju i laski biskupa: ornat, mitrę i pastorał. Po tym wstępnym dialogu z uczniami – Święty Mikołaj przystąpił do tego, na co dzieci najbardziej czekały, czyli do rozdawania prezentów. Zanim jednak każde z nich otrzymało podarek – miało za zadanie – pocałować brodę Świętego Mikołaja. Na koniec słodki upominek otrzymał też Pan Dyrektor, który akurat gościł w naszej klasie i Pani Kasia. Trudno nam było rozstać się ze świetnym Świętym Mikołajem, bo czekaliśmy na Niego cały rok i znów będziemy musieli tak długo czekać na kolejne przybycie tego Wyjątkowego Gościa.

Dziękujemy Święty Mikołaju, że nas odwiedziłeś

i że zawsze dajesz nam szansę na poprawę naszego zachowania

– nigdy się na nas nie gniewasz.

 

mgr Katarzyna Ptak


 • -

PILOTAŻOWE BADANIA PULMONOLOGICZNE

Category : Aktualności

Uczniowie klas trzecich naszej szkoły wzięli udział w pilotażowych badaniach  pulmonologicznych. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa realizuje projekt pilotażowy pt. „ Badanie tlenku azotu w powietrzu wydychanym u dzieci klas III szkół podstawowych w Krakowie”. Badania odbywają się w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej UMK „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa”.

Pierwsza część badań odbyła się 27 listopada, a zostało ono poprzedzone krótką pogadanką o smogu (co to jest smog, skąd się bierze, jak zapobiegać itp.), którą przeprowadziła lekarka pediatra. Dzieci wykazały się dużą znajomością tematu i bez obaw wzięły udział w badaniach. Następne odbędzie się w maju lub czerwcu.

Więcej informacji na stronie http://www.zeromski-szpital.pl/?pilotazowe-badania-w-szkolach,398

                                                                                  Renata Tylek- Bebej


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH –KLASA 3A

Category : Aktualności

zdjęcia: Renata Tylek- Bebej


 • -

ANDRZEJKI W KLASIE 3A

Category : Aktualności

Andrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Wróżby andrzejkowe są od lat popularne w całej Europie.

W środę 29 listopada w klasie 3a odbyły się andrzejkowe wróżby. Dzień wcześniej dzieci zostały podzielone na grupy. Należało wspólnie przygotować wróżby, przydzielić zadania. Każda grupa miała inne wróżby.

Na początki dzieci dowiedziały się o tradycji wróżenia w wieczór andrzejkowy, poznały dawne wróżby. Potem każda grupa zapraszała do siebie pozostałe dzieci do udziału w przygotowanych wróżbach. Były kubeczki, magiczne liczby, łódeczki, losy, układanie butów, pływające jabłko, serca z imionami, i niespodzianki. Dziewczynki poprzebierały się we wróżki, koty i czarownice.

Były też tańce i wesoła zabawa. Dzieci świetnie się bawiły i zapewne ten dzień w szkole na długo zapadnie im w pamięci.

                                                                                  Renata Tylek- Bebej


 • -

KONKURS „NASZA CHOINKA”

Category : Konkursy

Do udziału w konkursie, którego tematem były ozdoby choinkowe zaprosił nas Dwór Czeczów, filia Centrum Kultury Podgórza. Konkurs miał na celu przybliżenie i zainteresowanie uczestników tradycjami związanymi z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz stworzenie możliwości prezentacji talentów plastycznych.
Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli w nim udział i zostali docenieni przez jury konkursowe. Teraz nagrodzone prace są ozdobą choinek, które można podziwiać w siedzibie organizatora.
Finał konkursu miał miejsce 1 XII 2017r. w Dworze Czeczów, poprzedził go teatrzyk, który tematycznie był związany ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Podczas podsumowania laureatom konkursu zostały wręczone dyplomy i nagrody.

Nagrodzeni zostali:
oddział „O” wszyscy uczniowie
klasa I a wszyscy uczniowie
klasa I b wszyscy uczniowie
klasa I c wszyscy uczniowie
klasa II a wszyscy uczniowie
klasa II b: Filip Kowalski, Mikołaj Krzeczkowski
klasa III a: Zuzanna Krzyworzeka, Szymon Mazur, Emilia Jankowska, Eryk Małek, Anastazja Górska, Olga Dąbrowska, Oskar Wiecheć, Karolina Jaskierska, Kinga Góralczyk
klasa III b: Wiktoria Trojan-Suruło, Gabriela Stach, Radosław Pawlik, Jan Cieślik, Paulina Stawarz, Piotr Pater, Kamil Pich, Aleksander Baran, Emilia Ochońska

Uczniowie klas: O, I a, I b, I c, II a otrzymali nagrodę w postaci bezpłatnych warsztatów ceramicznych, które odbędą się w Dworze Czeczów w terminie ustalonym przez wychowawców.
Wszystkim nagrodzonym gratuluję!

Opracowanie i zdjęcia Marta Biernat


 • -

„W ŚWIECIE MAGII I CZAROWNIC…”

Category : Aktualności

Noc andrzejkowa to jedna z najbardziej magicznych nocy w roku. Wróżby zyskują niezwykle potężną moc, uchylają rąbka tajemnicy o przyszłości i w taki właśnie wieczór 30 listopada 2017 roku odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Do uczniów klas drugich prosto z Łysej Góry przyleciały na miotle czarownice i magowie czyli dyrekcja szkoły, rodzice i wychowawczynie klas. Drugoklasiści poprzebierali się za księżniczki, mumie, diabełki, piratów, kościotrupy, piłkarzy, kowbojów, wiedźmy itd. Uczestnicy zabawy bawili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przy dźwiękach skocznej muzyki o którą zadbał profesjonalny prowadzący pan Przemysław Kamiński, co ważne pan Przemek zrobił to bezpłatnie!!! Tego wieczoru dzieci mogły poszerzyć wiedzę na temat zwyczajów andrzejkowych, ponieważ nie zabrakło wróżb i przepowiedni. Drugoklasiści mogli się dowiedzieć kim zostaną, gdy będą dorośli, co ich czeka w najbliższym roku. Fantastyczną zabawę dopełnił bufet z poczęstunkiem przygotowanym przez nasze kochane mamusie.
Dzieciom towarzyszył uśmiech na twarzach i radość ze wspólnej zabawy. Andrzejki uczniów klasy II a i II b były pełne radości, swobody i niespodzianek. Stało się tak dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy zorganizowali w całości bal andrzejkowy.
W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować głównym organizatorkom zabawy Paniom Magdalenie Luty i Annie Śliwiak, bez Pań zaangażowaniu andrzejki nie byłyby takie udane!!!
Podziękowania kieruję również do:
Dyrekcji szkoły za udział w zabawie
Pani Marzeny Masier za napompowanie balonów helem
Pań Barbary Piotrowskiej-Styrny i Anny Śliwiak za wróżenie z kart i dat urodzenia
Pań Barbary Jońcy i Renaty Nawary za czuwanie nad bufetem i pomoc przy zabawie
Pani Magdaleny Dudy za dekorowanie sali
Panów Majchra i Kowalskiego za „wspinaczkę drabinową” i upiększenie sali gimnastycznej i korytarza
za sprzątanie po zabawie dziękuję Pani Frontczak, Pani Kurek, Panu Smoter oraz Pani Jadzi Pracuch.

W imieniu wychowawczyń klas drugich
Marta Biernat (tekst i zdjęcia)


Archiwa