• -

FINAŁ KRAKOWSKIEJ AKADEMII SAMORZĄDNOŚCI

Category : Aktualności

15 czerwca odbył się finał Krakowskiej Akademii Samorządności❗️

Najwytrwalsi uczestnicy z naszej szkoły na zakończenie zajęć podczas Gali Liderów Młodzieżowych otrzymali dyplomy liderów młodzieżowych:

z kl. 8a: Wiktor Nitecki, Gabriela Patrzałek

z kl. 8b: Laura Krystyan, Wojciech Przybyłek, Jakub Tomera, Julia Zając

z kl. 8c: Przemysław Florkowski,Natalia Gnela, Zuzanna Grzyb, Adrian Kleszcz, Kinga Noszczyńska, Maria Szecówka

Wszystkim uczestnikom KAS-u serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów 👏🏼

Krakowska Akademia Samorządności (KAS) to cykl szkoleń, podczas których uczestnicy zdobywają umiejętności społeczne. 

Zajęcia KAS adresowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ósmoklasistów.

KAS obejmuje osiem spotkań kursu podstawowego od października do czerwca.

Podczas zajęć KAS poruszane są następujące zagadnienia: 

👉 Kim jest lider? Jak zarządzać zespołem? Rozwiązywanie konfliktów.

👉 Efektywny samorząd w mojej szkole. 

👉 Budżet obywatelski, zasady przygotowania. 

👉 Zakładanie fundacji i stowarzyszenia. 

👉 Przygotowanie wystąpień publicznych. 

👉 Cyberświat i jego tajemnice: Kim jestem w sieci? Czy poruszając się po wirtualnym świecie możemy być anonimowi? Które miejsca w sieci są najbardziej niebezpieczne? Bezpieczeństwo na portalach społecznościowych, podczas zakupów przez Internet oraz logowania na portalach dla graczy. 

👉 Interaktywna gra dla uczestników „Młodzi jako rajcy miejscy”. 

👉 Rozwój miasta, planowanie budżetu miejskiego.

Opracowała: Opiekunka Samorządu Uczniowskiego – Pani Marcelina Juszkiewicz 


 • -

U PANA KLEKSA

Category : Aktualności

 1. czerwca klasy 4b i 4d uczestniczyły w wycieczce do Katowic do Bajki Pana Kleksa 🎨

Odwiedziny w Bajce Pana Kleksa są związane ze zwiedzaniem przez dzieci ponad 1000 m2 interaktywnej, multimedialnej ekspozycji, która jest podzielona na 8 stref tematycznych (pomieszczenia są inspirowane krainami z serii przygód o Ambrożym Kleksie: Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza, Psi Raj, Bajdocja, Abecja, Planeta Fantazja i Złomowisko Robotów.) 🦾🤖

Dzieci przeszły przez całą ekspozycję pod okiem przewodnika 🗺

Uczniowie podczas zwiedzania mieli do wykonania misję – ich zadaniem było odnalezienie ukrytych magicznych przedmiotów Pana Kleksa.

Dzieci korzystały z interaktywnych elementów, np. gra planetarna Układ Słoneczny, quiz wiedzy o kosmosie czy fotele do symulacji stanu nieważkości.

Na zakończenie czekała niespodzianka 🎁

Smart Kids Planet Centrum Mądrej Zabawy 🧸

Jest to ekspozycja 11 atrakcji rozmieszczonych na otwartej przestrzeni, gdzie dzieci mogą pobawić się w dowolny sposób, mają okazję bardziej się zintegrować, ćwiczyć umiejętności motoryczne, pobudzić swoją kreatywność i twórczość. Wśród atrakcji znajdują się duże piankowe klocki, z których można tworzyć przeróżne konstrukcje, atrakcje multimedialne, kulodrom czy mini linia produkcyjna „Akcja Segregacja”. 

Po kilku godzinach wspaniałej zabawy i poczęstunku w formie pizzy i soku, uczniowie wraz z opiekunami wrócili szczęśliwie do Krakowa.

Opracowała: Wychowawczyni klasy 4D – Pani Marcelina Juszkiewicz


 • -

SUKCES UCZNIA KLASY 1A!

Mam zaszczyt ogłosić wielki sukces ucznia z klasy 1a.

Tadeusz Tarnawski zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie Zuch z matematyki zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w maju 2022 roku.

Uczeń otrzymał tytuł laureata uzyskując liczbę punktów -210, grawerowany dyplom laureata oraz nagrodę książkową.

Gratulacje dla Tadzia i wyrazy uznania!

                                                             Wychowawczyni Renata Tylek-Bebej


 • -

ZIELONA SZKOŁA KLASY 2 B

Category : Aktualności

 W tym roku szkolnym klasa 2 b uczestniczyła dwukrotnie w zielonych szkołach. W kwietniu wraz z klasą 1 d i 2c byliśmy w Kościelisku. Urokliwie położony budynek Domu Wczasów Dziecięcych z okien którego mogliśmy podziwiać ośnieżone Tatry i Giewont oraz wspaniałą architekturę Podhala. Ponieważ byliśmy tuż przed Świętami Wielkanocnymi każde dziecko wykonało kolorową palmę, którą później poświęciliśmy podczas Mszy świętej. Jechaliśmy kolejką na Gubałówkę, odwiedziliśmy Krupówki, Centrum Edukacji Przyrodniczej oraz braliśmy udział w warsztatach malowania na szkle, w spotkaniu z pasjonatami górskich wypraw i zobaczyć film w formacie 3d pokazującym faunę i florę Tatr oraz trud zdobywania górskich szlaków, zajęciach integracyjnych oraz warsztatach regionalnych podczas, których  poznaliśmy strój góralski i kulturę podhalańską. Był to nasz pierwszy i bardzo udany wyjazd.

                                                                                                                                Wychowawca

Ewa Miłaszewska


 • -

ZIELONA SZKOŁA 2 B W LUBOGOSZCZY

Category : Aktualności

Drugim wyjazdem naszej klasy była zielona szkoła  w Kasince Małej. Był to pilotażowy  projekt  Zielona szkoła dla Krakowa, w której wzięło 16 szkół w bazie Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego „Lubogoszcz” w Kasince Małej.

 Podczas pobytu wzięliśmy udział  w warsztatach kulturowych, artystycznych i przyrodniczych. Spotkaliśmy się z ratownikami GOPR, by poznać zasady bezpiecznego wypoczynku w górach, zwiedziliśmy ekspozycję Gorczańskiego Parku Narodowego. Wszystkie aktywności przebiegały pod hasłem „Natura i Kultura Zagórzańskich Dziedzin”. Przygotowany projekt miał promować zdrowy, aktywny tryb życia, a bogata oferta programowa zielonej szkoły zminimalizować negatywne skutki izolacji i nauki zdalnej w czasie pandemii. Każde warsztaty kończyły się zazwyczaj wykonaniem „pamiątki”, którą dzieci zabierały ze sobą. Szczególne wrażenia na nas wywarły warsztaty przyrodnicze (zielarskie, spacer z leśnikiem po ścieżce edukacyjnej Nadleśnictwa Limanowa). „Słodko” wspominamy wizytę w zagórzańskiej pasiece „Na Brzyzku” w Kasince Małej. Smakowicie było w Zagrodzie Edukacyjnej „U Misia” w Porębie Wielkiej, gdzie uczyliśmy się sztuki robienia zagórzańskich serków. Hitem były również aktywności przygotowane przez ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR – park linowy i udzielanie pierwszej pomocy.

Pragnę podkreślić, że całkowity koszt pobytu i przejazdu pokryła gmina Kraków. Pięciodniowy pobyt to wspaniała przygoda, nauka i integracja dzieci w pięknym Beskidzie Wyspowym, wymarzona słoneczna pogoda, przepyszna kuchnia oraz wspaniała opieka Pani kierownik i obsługi sprawiło, że dzieci wróciły bardzo szczęśliwe i pełne wrażeń.

                                                                                                                                Wychowawca

                                                                                                                                Ewa Miłaszewska


 • -

PIKNIK RODZINNY KLASY 2 B

Category : Aktualności

14 czerwca na boisku szkolnym odbył się rodzinny piknik klasy 2b, podczas którego dzieci dla Mamy i Taty zaprezentowały swoje talenty w postaci układu choreograficznego, śpiewu, gry na gitarze i keyboard, gimnastyki artystycznej, karate, piłki nożnej, ułożenia kostki Rubika oraz sztuczek i mim. Wspólnie zaśpiewali piosenkę dla Rodziców, wręczyli drobne upominki i złożyli życzenia. Rodzice natomiast przygotowali pyszne potrawy na grillu oraz słodkości i napoje. Nie zabrakło też wspólnych zabaw dzieci i rodziców: przeciąganie liny, bieg w worku czy bieg kelnera. W tak miłej atmosferze szybko minął nam czas . Już czekamy na kolejne wspólne spotkanie!!

Ewa Miłaszewska

Anna Grzywacz


 • -

NOMINACJA PANI MARCELINY JUSZKIEWICZ

Category : Aktualności

Pani Marcelina Juszkiewicz – nauczycielka języka niemieckiego i opiekunka Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu została nominowana do Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa za całokształt pracy z młodzieżą.

Wyróżnienie mogą otrzymać osoby pracujące z młodzieżą, które z oddaniem i zaangażowaniem pracują z młodymi ludźmi, stając się dla nich wsparciem i inspiracją.

Nagroda została ustanowiona przez Prezydenta miasta Krakowa dla podkreślenia znaczenia pracy i działalności na rzecz młodzieży w Krakowie. To forma uhonorowania tych, którzy inspirują młodych ludzi, wspierają ich, budują relacje, towarzyszą we wzrastaniu i dają dobry przykład.

Serdecznie gratulujemy!

mgr Małgorzata Narwojsz


 • -

SUKCES SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Category : Aktualności

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły zostali zaproszeni wraz z opiekunką Samorządu Uczniowskiego – Panią Marceliną Juszkiewicz na uroczystą Galę Programu SU-w-ak (Samorząd Uczniowski w akcji). Spotkanie odbyło się w sali obrad Rady Miasta Krakowa.

Działalność naszego Samorządu Uczniowskiego została wyróżniona 👏🏼

📍PROGRAM #SU-w-ak 

Projekt jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”), którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.

#SU-w-ak

Opracowała: Opiekunka Samorządu Uczniowskiego – Pani Marcelina Juszkiewicz


 • -

WYDARZENIA Z ŻYCIA SZKOŁY

Category : Aktualności

Klasa 4D bierze udział w Programie Odkryj Kraków 🎺🗺

8. czerwca uczniowie wzięli udział w wycieczce  po Krakowie. Podczas spaceru z przewodnikiem uczniowie poznali opowieść o najazdach tatarskich, splądrowanej osadzie oraz o grocie strzały tatarskiej, a także legendę o hejnaliście i tradycji doceniania jego pracy. Posłuchaliśmy również o Włóczkach (flisakach), Lajkoniku i Zakonie Norbertanek.

Opracowała: Wychowawczyni klasy 4D – Pani Marcelina Juszkiewicz


 • -

 • -

UDZIAŁ UCZNIÓW KLASY 1A W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE”

Category : Aktualności

Projekt trwał od września 2021 do maja 2022 r.

W ramach Projektu uczniowie wykonywali prace plastyczne różnymi technikami na dodatkowych zajęciach plastycznych.  Inspiracją do tworzenia były wpisy na blogu https://kreatywnepraceplastyczne.blogspot.com

Co miesiąc wybrana praca była zamieszczana na https://www.facebook.com/kreatywnepraceplastyczne

 

Cele projektu to:

– prowadzenie twórczych działań plastycznych wspierających rozwój dziecka

-zaspokajanie naturalnej potrzeby dziecka z różnymi materiałami, narzędziami, technikami plastycznymi

-wyzwalanie ekspresji twórczej i naturalnej kreatywności

-tworzenie prac plastycznych inspirowanych przyrodą.

 

Dzieci mogły tworzyć własne małe dzieła. Była to dla nich zabawa połączona z możliwością artystycznego wykazania się i pokazania, że każdy potrafi. Dzieci oglądając własne wytwory i prace kolegów budowały poczucie własnej wartości. Poznawały przy tym różne techniki malarskie.

Nasze prace na FB Kreatywne Prace Plastyczne:
Wrzesień Jesienne drzewo -malowanie kartonikami.
Październik- stemplowanie liśćmi.
Listopad- Brzozy- malowanie folią bąbelkową.
Grudzień- Choinka- malowanie farbami.
Luty- Kwiaty- malowanie patykiem.
Marzec- Krokusy- malowanie na folii aluminiowej.
Kwiecień- Tulipany malowanie na kleju.
Maj- Bzy- malowanie farbami i palcami.
Maj/ czerwiec- Maki- malowanie farbami akwarelowymi techniką mokre w mokre.

Udział w Projekcie był bardzo inspirujący i pokazał pierwszakom piękno ich samodzielnie wykonanych dzieł.

Oto niektóre prace:

Zajęcia prowadziła wychowawczyni klasy 1a Renata Tylek-Bebej


 • -

SUKCES UCZENNICY KLASY 8C

Natalia z klasy 8c wzięła udział w Finale Małopolskiego Konkursu Scrabble po niemiecku, zajmując 6 miejsce w Małopolsce.

Gratulujemy! 🏆

Opracowała: nauczycielka języka niemieckiego – Pani Marcelina Juszkiewicz


 • -

WYDARZENIA Z ŻYCIA SZKOŁY

Category : Aktualności

W maju uczniowie z klasy 4c i 4d byli w Teatrze Groteska na przedstawieniu „Porwanie Baltazara Gąbki” 🎭

Opracowała: Wychowawczyni klasy 4d – Pani Marcelina Juszkiewicz 


 • -

WYDARZENIA Z ŻYCIA SZKOŁY

Category : Aktualności

W maju uczniowie z klasy 1d, 4c i 4d byli w Filharmonii Krakowskiej na koncercie „Dzieci dzieciom” 🎼🎹🥁🪘🎷🎺🪗🎸🪕🎻

Uczniowie pospacerowali też po Rynku Głównym 🙂

Opracowała: Wychowawczyni klasy 4d – Pani Marcelina Juszkiewicz 


 • -

SUKCES UCZENNICY KL. 4D LILIANY SOCHY

Lila trenuje w Szkole Tańca Wena 💃

Lila w sobotę 28.05.2022 brała udział w VIII Ogólnopolskim Festiwalu „Dance Passion” w Jastrzębiu-Zdroju. Tańczyła w dwóch formacjach Wena Kids w której zajęła 1 miejsce w kategorii Street Dance 9-11 lat oraz Wena Snax, z którą zdobyła Grand Prix w kategorii wiekowej 9-11 lat 🏆

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 👏👏👏

Opracowała: Wychowawczyni klasy 4d – Pani Marcelina Juszkiewicz 


Archiwa